Montaż instalacji LPG do Auta

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Montaż instalacji LPG do Auta

Postprzez MotórzystaPRL » 9 maja 2016, o 15:42

Witajcie. Zastanawiam się głęboko nad instalacją lpg do uno 1.4
W moim uno 1.0 mam instalację z Parownikiem AG w ciągu roku tzn 26 tys km śmigałem na niej bezawaryjnie . I zastanawiam się nad jej montażem w uno 1.4 na gaźniku.
Koszt takiej instalacji to 1200zł w zakładzie który zakładał ją w moim obecnie zagazowanym uno.

Z jakimi instalacjami mieliście do czynienia tzn firmy i przy jakim aucie . Jakie opinie na ich temat ?
KAWASAKI ER5 Z 1999R
Avatar użytkownika
MotórzystaPRL
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 16:05
Lokalizacja: Kowalew
Pochwały: 3

Montaż instalacji LPG do Auta

Postprzez Pani Kontekstowa » 9 maja 2016, o 15:42

Pani Kontekstowa
 

Montaż instalacji LPG do Auta

Postprzez Sławek. » 10 maja 2016, o 00:16

Ja w swifcie miałem instalacje 2 generacji na sterowniku Bingo M. Przejeździłem na niej 15kkm, niestety więcej nie było okazji. Sprawowała się spoko. Tylko, że do gaźnika, to chyba tylko 1 generacja, więc się nie wypowiem w temacie :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Montaż instalacji LPG do Auta

Postprzez Tomek » 10 maja 2016, o 10:04

W poprzedniej Renówce miałem coś pomiędzy 1 i 2 generacją. Parownik Landi Renzo miał blisko 10 lat, zmieniłem go dopiero rok temu bo nie było nowych membran do wymiany. Zrobiłem coś koło 30 tysięcy nie ruszając nawet filtra, a nalotu na tej instalacji miała już pewnie z 80 tys.
W nowym aucie mam już pełną 2gen. Parownik to chyba też Landi Renzo, centralka Autronic. Instalacja kończy w tym roku 10 lat, a samochód drze jak dziki, ale zrobiłem dopiero 5 tysięcy. Tu mogło być coś remontowane ponieważ poprzedni właściciel sowicie inwestował w samochód.

Spalanie w starej od 8.5 do 13l. Tylko ma muła w pewnych zakresach obrotów.
Druga pali 10 czy jadę 80 czy 110. Max jaki uzyskałem w mieście to 14. Także dobrze ustawiona 2gen jest zdrowsza dla silnika i lepiej jedzie.

Moim zdaniem nie ważne jakie części wstawisz do 1 generacji. Ważne tylko żeby gazownik ustawił dobrze instalację i nie dał zbyt ubogiej mieszanki. Reszta to tylko tankowanie :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Montaż instalacji LPG do Auta

Postprzez Sławek. » 10 maja 2016, o 14:08

Dokładnie w przypadku 1 generacji, to chyba ważniejsze jest dobre ustawienie niż części. Najwyżej parownik szybciej zdechnie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 244 gości

cron