Prawo jazdy na samochód

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Prawo jazdy na samochód

Postprzez melba » 3 sie 2016, o 19:22

Intensywnie myslę nad kursem na prawo jazdy - chyba czas najwyższy podjąć jakaś decyzję. Obecnie jestem na etapie wybierania szkoły jazdy. Mieszkam w okolicach Kielc, więc zależy mi, zeby to był szkoła właśnie w Kielcach. Zastanawiam się czy faktycznie szkola jazdy ma wpływ na poziom naszych umiejetności i na fakt, czy uda mi sie zdać za pierwszym razem...
Ostatnio edytowano 2 wrz 2016, o 14:44 przez Romecik2t, łącznie edytowano 1 raz
Powód: reklama
melba
MotoManiak
MotoManiak

Prawo jazdy na samochód

Postprzez Pani Kontekstowa » 3 sie 2016, o 19:22

Pani Kontekstowa

Prawo jazdy na samochód

Postprzez Mat3 » 29 wrz 2016, o 17:59

W Warszawie za to fajną szkołą jest [link] gdzie sam robiłem prawko. Bardzo przyjaźni instruktorzy, potrafią wyjaśnić, są cierpliwi itd. Kto nie wierzy niech sam sprawdzi ;)
Ostatnio edytowano 12 gru 2016, o 13:23 przez Tomek, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Reklama po raz drugi...
Mat3
MotoManiak
MotoManiak

Prawo jazdy na samochód

Postprzez trist » 20 paź 2016, o 07:45

Zgadzam się że w zakresie prawa jazdy bardzo dużo zależy od instruktora. U mnie instruktorem była nauczycielka jednej ze szkół w Warszawie, a że miała niezły talent dydaktyczny - to cała nauka szła sprawnie. Wszystko udało się zdać, już za pierwszym razem.
Co do testów, to powiedziała, aby założyć konto online w jednym z serwisów z aktualnymi testami, że to najwygodniejsza opcja. Np ltesty. Miesięczny dostęp kosztuje kilkanaście zł. Pytania są dobrze omówione, wraz z wyjaśnieniem i nawiązaniem do kodeksu drogowego. Sprawdź sobie jeszcze na [link]
Trzeba założyć konto, ale wygodniejszego sposobu nauki nie znalazłem.
trist
MotoManiak
MotoManiak

Pojazdy: Romet i Mazda 323f

Prawo jazdy na samochód

Postprzez mikos123 » 12 gru 2016, o 11:11

Mój syn poszukuje dobrego kursu na prawo jazdy w Łodzi. Możecie polecić jakąś szkołę? Chodzi o to że jednak instruktor to ważna sprawa i nie chcę, żeby syn trafił na partacza :). W sensie, że może być z tym mało przyjemnych, ale żeby wiedział co robi i nauczył czegoś chłopaka. Ja mu pozwalam pojeździć po bocznych drogach, ale sam jestem tylko przeciętnym kierowcom. No więc jeśli tylko macie jakiś dobry kurs na prawo jazdy w Łodzi [link] to dajcie znać.
mikos123
MotoManiak
MotoManiak

Prawo jazdy na samochód

Postprzez macios42 » 4 sty 2017, o 13:13

Niedawno zdałem prawo jazdy na 1 razem i moje przemyślenia są takie że obojętnie jaką szkole jazdy się wybierze. Byle dawali materiały edukacyjne. Pamiętaj że to Ty musisz podjeść na poważnie do sprawy bo samo wybranie dobrej szkoły nie wystarczy.
macios42
MotoManiak
MotoManiak

Prawo jazdy na samochód

Postprzez Rudy102 » 7 sty 2017, o 00:26

>gdy temat zakładają i prowadza reklamy :mrgreen: :mrgreen:
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak

Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Prawo jazdy na samochód

Postprzez Fredi » 20 lut 2017, o 18:49

Już po zdaniu prawa jazdy warto dodatkowo zrobić kurs bezpiecznej jazdy. Niby wydaje się to nie potrzebne ale gdy przychodzą trudne warunki na drodze, warto wiedzieć jak nad samochodem zapanować. Gdy na drodze zrobi się "szklanka" na pewno taki kurs docenimy.
Ostatnio edytowano 1 lip 2017, o 21:04 przez dieludolfs, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Skasowałem link
Fredi
MotoManiak
MotoManiak

Pojazdy: Samochód

Re: Prawo jazdy na samochód

Postprzez Janusz73 » 21 lut 2017, o 20:42

Fredi.Bez obrazy,ale te kursy to jest totalna bzdura.Mam "lejce" od 1990 roku,wtedy uczono jak jezdzić,żeby nie wpaść w poślizg,wpajano żeby tak prowadzić auto żeby nie doszło do niekontrolowanego poślizgu.Opony zimowe to wtedy było coś nowego i mało kto je posiadał.Taki kurs to jest bezsens gdy masz wolny plac i wprowadzasz auto w poślizg kontrolowany.A w rzeczywistości jest tak,że zanim się kapniesz że jesteś w poślizgu to jest już po wszystkim,a na drodze za dużo miejsca nie masz,są przecież inni użytkownicy ruchu.Dziś prawie każdy ma opony zimowe,zbytnia wiara w nie prowadzi do tragedii,dzisiaj młodzi kierowcy nie potrafią dobrze ocenić stanu nawierzchni,marka samochodu i jego wyposażenie w ABS,ESP i inne bajery dodatkowo zwiększa ich pewność a to często kończy się tragicznie.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak

Pochwały: 43
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: Prawo jazdy na samochód

Postprzez martynaly1991 » 23 lut 2017, o 12:07

Pewnie w jakimś stopniu szkoła jazdy ma wpływ na to jak podejdziesz do egzaminu . Jednak najwięcej zależy od samego kursanta . Jeżeli na naukę szczególnie przepisów poświecisz dużo czasu to nie powinno być problemu , jazda samochodem staje się wtedy prosta , a technikę łatwo jest się nauczyć.
Doksycyklina do sprawdzenia. Więcej ciekawostek u mnie na blogu.
martynaly1991
MotoManiak
MotoManiak

Pojazdy: Fiat Multipla 2

Prawo jazdy na samochód

Postprzez nikodem58 » 11 sie 2017, o 13:27

Szkoła jazdy ma duży wpływ na to jak pójdzie kursantowi na egzaminie, lecz według mnie jeszcze wiekszy wpływ mają na to jego indywidualne predyspozycje. Za to teorie jest w stanie zdać każdy bo istnieją przecież strony typu https://www.prawo-jazdy-360.pl/, dzieki którym można się porządnie wyuczyć.
nikodem58
MotoManiak
MotoManiak

Powrót do Off-topic