Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Romecik2t » 23 wrz 2017, o 16:19

Otoz padl na czacie pomysl zalozenia tematu o naszych pc i takich tam, wiec zakladam.
Jak ktos chce to niech opisuje jaki sprzynt posiada, moze byc i jakis zabytkowy.
Bedziemy tu rowniez prowadzic dyskusje ogolna na temat zlomu elektronicznego.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Pani Kontekstowa » 23 wrz 2017, o 16:19

Pani Kontekstowa
 

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez dieludolfs » 23 wrz 2017, o 22:34

To może na początek zaprezentuję swojego pierwszego PC, którego użytkowałem osobiście mniej więcej od sierpnia 2006r (zakup), do pierwszej połowy 2011r (przesiadka na laptopa). Komputer został kupiony w na przecenie w Tesco za 999zł. Tak wyglądała jego specyfikacja:
Obrazek

Bodajże w drugi rok po zakupie, komputer został doposażony w nową kartę graficzną PowerColor Radeon 9600 PRO, gdyż zintegrowana pozwalała komfortowo pograć co najwyżej w GTA Vice City. W 2008r, gdy kolega rozsprzedawał swojego uszkodzonego PC na części, komputer został rozbudowany o kolejną kość RAM - GoodRam DDR 512MB 400Mhz, oraz drugi dysk twardy WD 80GB na port IDE.

Komputer przez cały ten okres chodził bezawaryjnie, no może oprócz nagrywarki, która po czasie przestała się otwierać: https://www.youtube.com/watch?v=yUHFRNSglF0
Problemu niestety nie udało się rozwiązać, więc w komputerze wymieniłem nagrywarkę na białą LG, którą dostałem od kolegi.

W latach 2011-2013 komputer był użytkowany przez moich rodziców, a w okresie 2013-2016 przez moją ciocię, po czym ratując od elektrośmieci na początku 2016r znów udało mi się go odzyskać i do dnia dzisiejszego służy mi jako klasyczne RetroPC :D

Tak wyglądał świeżo po przejęciu w moje ręce :>

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Początkowo wnętrze porządnie wyczyściłem i wymieniłem pastę termoprzewodzącą na procesorze, niestety nie poprawiło to w żadnym stopniu temperatur, a komputer podczas lekkiego wysiłku wył dużo głośniej niż nowoczesne odkurzacze :mrgreen:
Zacząłem stopniowo modernizować PC, początkowo w celu uzyskania ciszy - założyłem używany zasilacz Modecom Feel III 400W z dużym wentylatorem oraz nowe chłodzenie procesora Silentium PC Spartan 3 Pro HE1024, dzięki czemu głośność emitowanego hałasu znacząco spadła. Następnie komputer doposażyłem w kartę sieciową z WiFi, abym mógł połączyć się z internetem bez ciągnięcia kabla, w celach stylistycznych wymieniłem nagrywarkę LG na czarną,drugi dysk do danych IDE 80GB zastąpiłem dyskiem WD Blue pod złącze SATA, stare kości RAM zastąpiły Kingstony 2x1024GB. W celu uzyskania lepszego chłodzenia zamontowałem dwa ciche wentylatorki Silentium PC Zephyr 92 (jeden *** zimne powietrze na dyski, drugi wyciągający z tyłu obudowy), zmieniłem również grafikę na Radeon X800 Pro, by uzyskać nieco lepszą wydajność i jeszcze większą ciszę (wentylatorek w starej grafice strasznie gwizdał).

Oto mniej więcej wszystkie wymienione części:

Obrazek


Tak teraz prezentuje się ten kombajn od wewnątrz :>

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A tak od zewnątrz:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Poniżej porównawcze screeny z programu HW Monitor Pro :) Jak widać temperatury udało mi się zbić o dobre 10*C, uzyskując przy tym pożądaną ciszę.

Obrazek

Obrazek


Poniżej również screeny porównujące parametry kart graficznych:

Obrazek

Obrazek


System operacyjny to oczywiście nic innego jak Windows XP Sp2, z zainstalowaną nakładką z przedpremierowej Visty (Windows Longhorn :D).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeżeli chodzi o osprzęt, to komputer współpracuje z moim pierwszym monitorem CRT 17" firmy Gateway, dzięki któremu komputer wciąż trzyma niepowtarzalny, dawny klimat :D Do nagłośnienia używam zestawu 2.1 sprzed dekady, jakim jest Logitech Z-2300 z certyfikatem THX. Jak na głośniki komputerowe to potrafią naprawdę głośno i przyjemnie zagrać :)

Obrazek

Obrazek


Komfortowe granie w SAMPa pomaga mi uzyskać badziewny fotel EDEN zakupiony ostatnio na Allegro :F

Obrazek



Z akcesorii posiadam całą dokumentacje oraz płytki ze sterownikami dołączone przez producenta :)

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Romecik2t » 25 wrz 2017, o 01:09

Ja swojego pierwszego pc juz nie posiadam, gdyz padla w nim plyta glowna, zapewne przez kiepski zasilacz, ktorego nawiasem piszac uzywam do dzis jako zasilanie wzmacniacza samochodowego w domu. Zgon nastapil w 2009r. i bylem bez kompa dobrych kilka miesiecy. Najczarniejsze dni mojego zycia :mrgreen: Zakupiony zas byl w kwietniu 2005r. a w jego sklad wchodzily:
-procek amd sempron 2200+ 1.5Ghz 256KB L2 (napiecie 1.6V, proces 130Nm)
-plyta asrock k7vt4a pro (sata 1,5Gb, oc, usb 2.0, agp8x)
-Ram Blitz ddr 400mhz cl3 256MB (1 kosc)
-karta gigabyte gv-R925128T czyli Radeon 9250 128MB 64bit DDR
-jakas obudowa biala xd
-zasilacz aton 350W
-hdd 80GB Seagate IDE
-jakas nagrywarka
-monitor Avacs selena 775f 17" crt (dawal rade 144hz@640x480 bez oc)
-drukarka myszka i reszta pierdół potrzebnych do uzytkowania pc xd

Jak sie uzbieraly hajsy to przyszedl czas na zakup drugiej skrzynki (monitor i reszta zostaly stare).
A w niej: Amd Athlon 64 x2 5600+ 2.9ghz , plyta micro atx msi k9n6pgm2-v (sata II, usb 2.0, ddr2), ram kingston 2GB 800mhz ddr2 cl5 (1 kosc), hdd seagate barracuda 7200rpm 250GB 8MB cache, obudowa Take me revolt, gigabyte 9400gt 512MB gddr2 128 bit z hdmi na pci-e, zasilacz z czarnej listy jakis 400W nie chce mi sie teraz sprawdzac modelu xd.
Kosztowal 1190zl co chyba nie bylo tak drogo jak na tamte czasy, choc skladajac samemu na pewno wyszlo by taniej, wiadomo. Ogolnie na poczatku gry, w ktore gralem chodzily bardzo plynnie, dopiero gdzies w 2012 zaczelo brakowac mocy, pozniej nowsze gry sie przestaly odpalac (bo dx11 albo jeszcze cos).Na xp dawal rade do samego "konca". Gdzies w 2015r. dolozylem kostke 4GB ram dzieki czemu mialem 6GB ale jak kazdy wie xp 32 bity obsluguje max 3GB wiec nastapila migracja na win 7 64bit :F Ogolnie juz wczesniej mialem 7 i przy 2GB a 6 roznica byla odczuwalna mocno.
Na poczatku 2014r. padl mi moj pierwszy crt. Ok. po tygodniu dostalem po znajomosci za darmo bardzo stary crt 17" jakis philips chyba z 2001r xD, ktory rowniez padl pod koniec roku 2014. Przeszukujac internety natrafilem na okazje i stalem sie posiadaczem 27" samsunga sync master sa350 z hdmi i led podswietleniem za 400zl.
Ale komp juz nie domagal wiec z zarobionych i odlozonych peelenow zakupilem okazyjnie obecnego kompa: intel I5 2500k, corsair vengeance lp 2x4GB 1600mhz cl9, gainward gts 450 1GB 128 bit, plyta asrock p67 pro 3, zasilacz zabytkowy chieftec 2 wiatrakowy 420W xD, bez dysku, z duza obudowa chiefteca. Jak przyszedl pc (na poczatku grudnia 2015) i sprawdzilem go pod linuxem to zamowilem chlodzenie do cpu spartan he924v2 gdyz zamierzalem podkrecac, nowy dysk wd blue 1TB oraz wiatrak do obudowy 120mm silentium pc gdyz obecny nie mial pwm i chodzil na max obrotach. Moglem znowu grac we wszystko, jednak jak wiedzmin 3 chodzil w 30fps na najnizszych to pomyslalem ze przyszedl czas na zmiane gpu xD Niestety nastaly ciezkie czasy przez gornikow ethereum i karty poszly 2-3x w gore z cenami. Myslac o zakupie jakiejs gtx 780 do ktorej potrzeba mocnego zasilacza, zakupilem chiefteca A80 ctg 650W 85+ ktory posiada wszelkie niezbedne zabezpieczenia i jest pol modularny. Moglem juz bezpiecznie kupowac nawet najbardziej pradozerne karty graficzne... Ale przybylo mi gotowki, stwierdzilem ze #yolo i zakupilem asusa gtx 1050ti 4GB 128bit (14Nm), ktory poki co uciaga kazda gre na ultra w plynnej ilosci fps. Choc ta karta wymaga tylko zasilacza 400W (a odpali nawet na dobrym 350W z nie podkreconym cpu) ale sa plusy bo jest zapas i zasilacz sie nie grzeje i jest cichutki, oraz mam ogolnie duzo mniejsze zuzycie pradu (pewnie z 200W mniej niz z jakas gtx 780 albo co gorsza radeonem jakims z tamtych lat xd) oraz... mam mniej kabli w srodku pc bo karta nie wymaga zasilania dodatkowego i cale potrzebne 75W pobiera przez pcie 2.0 :F

Dobra to zeby nie bylo nudno to jakies foty
Tutaj komp na ktorym czasem gram w starsze gry, ten z athlonem x2
Obrazek

Tutaj wnetrze
Obrazek
Obrazek

Moj pierwszy monitor u konca zywotu..
Obrazek

Tu nowy 27" samsung z samsungiem 17" kupionym za flaszke w 2015r. jeszcze z starym pc
Obrazek
Obrazek

Ładne pudełeczka od starszego pc
Obrazek

Nowy pc odpalony do testow na linuxie jeszcze na boxie i bez hdd i ze stara gpu gts 450 i starym zasilaczem i wiatrakiem bez pwm.. tak wiem ze ramy zle wlozone, pozniej juz dalem w dualu ;)
Obrazek

A tutaj obecnie z niedawna wymienionym zasilaczem i gpu.
Obrazek

Ładne pudełeczka v2 od nowszego pc :F
Obrazek
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Romecik2t » 25 wrz 2017, o 01:14

dieludolfs, fajna ta obudowa taka klasyczna :yes: W srodku po modyfikacjach tez fajnie teraz to wyglada. ogolnie historia fajna :mrgreen:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez dieludolfs » 25 wrz 2017, o 01:19

W nowym PC jest duża obudowa, więc spokojnie można rozbudowywać bez obawy o brak przestrzeni. Jeżeli u siebie chcę zdemontować zasilacz, to muszę wyciągać całą płytę główną, bo w przeciwnym wypadku mogę pokiereszować radiator od chłodzenia procesora...

Romecik2t napisał(a):chlodzenie do cpu spartan he924v2

Z tego co widzę, to jest to jakiś bliźniaczy model mojego coolera, tylko z mniejszym wentylatorem?


Śmierć pierwszego CRT doskonale pamiętam na forum. Gdzieś były chyba nawet jakieś filmiki na jutubie? :mrgreen: Oby mój nie padł szybko tak jak Twój, bo nie zamierzam się przesiadać na żadne LCD, które już z resztą miałem okazje użytkować na swoim sprzęcie :mrgreen:
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Romecik2t » 25 wrz 2017, o 01:30

dieludolfs, Ta obudowa to jest potwor, wprawdzie stara, ale ogromna. Swietny przeplyw powietrza i nie glupie rozmieszczenie wszystkiego, choc wolalbym zasilacz na dole tak jak w nowych obudowach to jest zrobione.
dieludolfs napisał(a):Jeżeli u siebie chcę zdemontować zasilacz, to muszę wyciągać całą płytę główną, bo w przeciwnym wypadku mogę pokiereszować radiator od chłodzenia procesora...

:mrgreen:
dieludolfs napisał(a):Z tego co widzę, to jest to jakiś bliźniaczy model mojego coolera, tylko z mniejszym wentylatorem?

Sa podobne ale jednak inne rozmieszczenie cieplowodow, wiatrak mam mniejszy z tego co pamietam ale obroty minimalne w moim sa chyba nizsze ;)

Tak, smierc byla efektowna, nawet polamalem chyba na nim cos gdy probowalem go "naprawic", co wczesniej pomagalo :mrgreen: Filmiki byly ale juz nie ma, moze cos sie znajdzie jeszcze zeby powspominac.
Nie powinien ci pasc twoj tak szybko, gdyz ja swojego bardzo duzo uzywalem na 144hz (wprawdzie bez podkrecania) a Ty uzywasz chyba 85hz czy tam 75?
A czemu nie chcesz lcd albo leda? Miales jakies problemy z kompatybilnoscia czy tylko kwestia woli? :>
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez dieludolfs » 25 wrz 2017, o 16:33

Romecik2t napisał(a):A czemu nie chcesz lcd albo leda? Miales jakies problemy z kompatybilnoscia czy tylko kwestia woli?

Wszystko działało bardzo dobrze, no ale to już nie ten klimat. Do nowego, współczesnego kompa użytkowanego na co dzień LCD/LED jak najbardziej, w przypadku tego antyka - tylko CRT :F
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez dieludolfs » 10 paź 2017, o 03:15

Romecik2t napisał(a):dieludolfs, fajna ta obudowa taka klasyczna

W tym zestawie wszystko ma być klasyczne :D


Tymczasem zaprezentuję może swojego laptopa, którego regularnie używam od czerwca 2011r głównie do przeglądania internetu. Acer Aspire 5738PZG. Laptop został zakupiony jako nowy w RTV euro AGD za 1699zł, jak na tą cenę jego parametry były naprawdę na przyzwoitym poziomie w tamtych czasach, szczególnie niespotykaną rzeczą był dotykowy ekran LCD. Najsłabszym punktem laptopa jest chyba tylko procesor Intel Pentium T4500 - w innych, "mocniejszych" wersjach tego modelu były montowane Core II Duo, nie mniej jednak cała specyfikacja tego komputera na tamte czasy była dla mnie wystarczająca aż nadto.
Zdecydowałem się na zakup Acera, ponieważ jakoś od 2008r brat użytkował model 5732Z, który bardzo mi się spodobał i sam chciałem mieć coś podobnego :)

Tak ten sprzęt prezentuje się na dzień dzisiejszy:

Obrazek

Obrazek

Jak widać mimo intensywnej eksploatacji laptop dzielnie służy do dnia dzisiejszego, jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony jego wytrzymałością, ponieważ patrząc na materiały z jakich został wykonany liczyłem, że nie będzie aż tak bardzo trwały. W zeszłym roku uszkodzeniu uległa jedynie nagrywarka Sony, którą bez problemu dokupiłem na allegro za 10zł. Poza tym od zbyt częstego otwierania i zamykania klapki monitora szwankuje taśma od dotyku, czego skutkiem jest nie zawsze działający dotyk.

W zeszłym roku dokonałem modyfikacji, która zdecydowanie odświeżyła i przyśpieszyła mojego laptopa - standardowy dysk HDD Samsung 640GB zastąpiłem nowym dyskiem SSD GoodRam Iridium Pro 240GB.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po wymianie dysku zasinstalowałem dedykowany system Windows 7 z płyt Recovery.


Prędkość transferu danych oraz czas dostępu zdecydowanie się polepszyły. Oto porównawcze screeny z programu HD Trune Pro.

Stary HDD:

Obrazek



Nowy SSD:

Obrazek


Po tym zabiegu postanowiłem po raz pierwszy od 6-ciu lat wyczyścić laptopa, oraz polepszyć jego chłodzenie, poprzez nawiercenie otworów pod głównym wentylatorem, aby dostawał dużo więcej chłodniejszego powietrza.

Obrazek


Tak niewielki zabieg dał zaskakująco dobre efekty. Poniższy screen prezentuje ówczesne temperatury laptopa po obciążeniu przeglądarkową grą, naprawdę zdarzyło mi się nie raz oparzyć przez niego nogę...

Obrazek


Tak wyglądają temperatury obecnie przy tym samym obciążeniu, jednak po dokonanej modyfikacji obudowy:

Obrazek

Jak widać maksymalne temperatury procesora spadły o jakieś 34*C.


Do laptopa posiadam dodatkowo nową baterię "Green Cell", którą używam tylko wtedy, gdy jest mi potrzebna (np. diagnostyka samochodu).

Obrazek

Obrazek

Oryginalna bateria na dzień dzisiejszy nie trzyma mi już nawet dwóch minut. Zużyła się mimo tego, że laptop był przez cały czas pod ładowarką.


Ewentualne noszenie laptopa ułatwia mi praktyczna torba firmy Natec:

Obrazek



Do laptopa oczywiście posiadam oryginalne pudełko wraz z kompletem dokumentacji. Posiałem gdzieś jedynie podstawkę eliminującą drgania pod dotykowy ekran...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tak się składa, że pudełko się nie marnuje, gdyż... przechowuję w nim identycznego laptopa w idealnym stanie, którego w zeszłym roku udało mi się okazyjnie wylicytować na portalu allegro.pl.
Sprzęt był naprawdę mało używany i głównie to mnie skusiło do jego zakupu. Oprócz samego laptopa w zestawie była jeszcze oryginalna ładowarka i bateria "trzymająca" ok. 15-20min.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest to mój "wyjściowy" laptop, którego używam naprawdę sporadycznie :mrgreen: Stary jest tak zniszczony, że wstyd wychodzić z nim do ludzi :F


Na koniec wrzucam filmik porównujący czas uruchamiania oryginalnego systemu Windows 7 na "nowym" laptopie oraz starym, z zamontowanym dyskiem SSD.

https://www.youtube.com/watch?v=OuuuNaRiaO8
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Romecik2t » 12 paź 2017, o 00:05

Ssd duzo daje, ale kupowac 2 taki sam laptok (tak samo kiepski) to juz masochizm. :>
Znalazlem pudelko od pierwszego monitora selena. 150hz :D (ja gralem na 144hz przez wiele lat na nim)
Obrazek

Jak przekladalem sieciowke do starego pc (bo nie mam drugiej sprawnej) to zastalem taki widok :F
Przydala by sie obudowa z filtrami, za max miesiac czeka mnie czyszczenie..

Obrazek
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez dieludolfs » 12 paź 2017, o 21:11

Romecik2t, kto by pomyślał, że karton przeżyje monitor i to jeszcze CRT... :D

Też mam problem z nadmiernym pochłanianiem kurzu przez PC, jednak zaopatrzyłem się w mini kompresor z butlą 5L i raz na kilka miesięcy go przedmucham.

Romecik2t napisał(a):Ssd duzo daje, ale kupowac 2 taki sam laptok (tak samo kiepski) to juz masochizm.

Skusiła mnie niska cena, a póki co jego parametry do przeglądania internetu są w zupełności wystarczające :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Romecik2t » 6 lis 2017, o 18:38

Ostatnio przyszedl mi wiatrak do starego pc firmy silentium pc :F
Niestety sruby byly ciasno spasowane i prawie go polamalem przy próbie skrecenia wiec spialem go do obudowy na drucikach bo czemu nie.
Obrazek

Przeprowadzilem dzis male testy temperatur z wiatrakiem i bez.
3 minuty po uruchomieniu systemu bez wiatraka:
Obrazek
I z wiatrakiem po 3 min:
Obrazek
Tutaj 5 minut stress testu z cpuz bez wiatraka:
Obrazek
I z:
Obrazek
Po rozgrzaniu procka uruchomilem demo colina dirta 3 i przejechalem jedna trase na tych samych ustawieniach, czas gry okolo 5 minut.
Zrzut z gry:
Obrazek
Temperatury po graniu bez wiatraka:
Obrazek
I po graniu z wiatrakiem:
Obrazek

Jak widac roznica na plus choc minimalna, ale wiatrak tez jest minimalny xd
Szkoda, ze nikt tego nie czyta hehe. Ogolnie przy kilkugodzinnym graniu roznica jest duzo wieksza zarowno na gpu jak i cpu.
Dodam jeszcze ze po zamontowaniu wiatraka zamknalem okno (a grzejniki gorace) wiec temperatury pewnie przez to tez lekko wyzsze byly niz powinny :F
Teraz moge na tym pc grac caly wieczor bez obaw, ze sie przegrzeje :yes:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez dieludolfs » 7 lis 2017, o 00:28

Romecik2t, tak hejtowałeś te SilentiumPC na chatboxie a sam kupiłeś :mrgreen: Jaki model wybrałeś, dlaczego taki mały i dlaczego jeden? :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Romecik2t » 7 lis 2017, o 00:35

dieludolfs, Nie obracaj ogona kotem :F Wtedy nie hejtowalem firmy tylko chodzilo mi o to, zebys kupil wydajniejszy model w tej samej cenie praktycznie zamiast gorszy.
Dlaczego 70mm? Bo chinska ekierka (nie moglem tasmy znalezc) mi zle zmierzyla i zech sie pomylil xd
W obudowie rozstaw jest na 80mm wiec 1cm i tak nic nie zmienia. Dlaczego nie 2? Bo budzet slaby a i tak jeszcze kupowalem cos innego i niby nic a 2 stowki poszlo, a 1 wiatrak zalatwia sprawe, przy 2 roznicy bym pewnie i tak nie zauwazyl wzgledem 1. :yes:
Jak bede cos gral dluzej to sprawdze temperatury jeszcze :D
edit: model to zephyr 70 Przepływ powietrza [CFM]: 16.77
Nie bardzo byl sens kupowac inny bo slaby wybor w tym rozmiarze ogolnie :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Tomek » 7 lis 2017, o 09:02

Romecik2t napisał(a):chinska ekierka[...] mi zle zmierzyla i zech sie pomylil xd
W obudowie rozstaw jest na 80mm wiec 1cm

Nie mam pytań. Prawdziwy talent machnąć się o centymetr na takim wymiarze :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Tomciosz » 7 lis 2017, o 10:05

:F
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 154 gości