Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Re: Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Marcek » 30 cze 2019, o 21:05

Pod koniec XX wieku taki sprzęt nie miał żadnej wartości. Wtedy "maluchy" czy Syreny kupowało się po 200 zł, a Komarki za flachę, albo i za darmo.
EDIT: za te 20 zł kupiłem spraye i papiery ścierne potrzebne do malowania rowera ;)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Re: Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Pani Kontekstowa » 30 cze 2019, o 21:05

Pani Kontekstowa
 

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Tomek » 13 paź 2019, o 14:31

Siemanko.
Mój stary, dobry PCet wyzionął ostatecznie ducha, a potrzebuję czegoś do pracy. Najlepiej mobilnego. Praca na programach typu AutoCAD, Solidworks. Do tego czasem muszę podpiąć się do Ecumastera w aucie czy przeglądać internet. Nie gram w nic :D
W temacie składania komputerów zatrzymałem się jakieś 10 lat temu :F, więc potrzebuję pomocy kogoś będącego na czasie :mrgreen:

Mam rozkminę, czy warto rozbudowywać mojego laptoka, który, jeśli dobrze liczę, ma już 10 lat.
Pacjent: DELL Vostro 3550
CPU 2.10-GHz Intel Core i3-2310M
RAM 2GB (max 8GB)
Grafika Intel HD 3000
Dysk wymieniałem na Seagate 500GB HDD, ale mogę wyrzucić CD ROM i wrzucić tam jeszcze jakieś SSD pod system :>
Da się z tego coś wyskrobać tanim kosztem? Nawet na używanych częściach, powiedzmy za 500pln/100 euro :F

Jeśli nie, to czy jesteście mi w stanie polecić coś fajnego w budżecie 2000-2500pln? Oczywiście używane. Przeglądam ogłoszenia i jest tego taki wybór, że nawet nie umiem się zorientować na jakie parametry mogę liczyć w tej kwocie :D
Moje jedyne wymagania, to minimum 8GB RAM, fajnie jakby miał duży ekran, mooże jeszcze stalowa obudwa, bo w moim Vostro pomogła mi kilka razy :mrgreen: Nie musi być przesadnie lekki bo 95% czasu używam laptopa w domu/warsztacie.

Aha, jeszcze foteczki :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Angler » 13 paź 2019, o 18:22

Tomek, zależy co chcesz osiągnąć - sprzęt do grania, czy standardowy sprzęt do pracy. Jeżeli to drugie to wystarczy dorzucić RAM'u i dysk SSD. W opcji pierwszej lepiej poszukać czegoś innego - karta graficzna będzie tuta bolączką nie do przejścia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Romecik2t » 13 paź 2019, o 23:34

Tomek, Z tego lapka to juz tylko do muzeum, doloz 1-2 stowy i kupisz znacznie lepszego uzywanego, nie wiem jak tam u was z cenami ;)
edit: zle przeczytalem, za 2500 to kupisz uzywanego zajepistego lapka co odpalilby gry na ultra a do cada bedzie overkill.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Tomek » 14 paź 2019, o 18:52

Tak wyglądają wymagania dla Inventora 2018 :mrgreen:
Obrazek
Także 8GB RAM to absolutne minimum, a niżej zalecają co najmniej 24 do komfortowej pracy na każdym złożeniu :F Karta graficzna o dziwo nie jest aż tak ważna, jak moc obliczeniowa.

Rozkminiam jeszcze opcję z poskladaniem/kupnem szybkiego PCta, a po za domem posilkowałbym się tym laptopem. Czuję, że wyszłoby taniej. Tylko jakoś nie widzi mi się rozkladanie w ciasnym pokoju z czymś takim. :/
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez dieludolfs » 15 paź 2019, o 00:42

Szukaj jakiegoś poleasingowego Della. Są dosyć tanie i przy tym naprawdę bardzo wydajne.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Romecik2t » 15 paź 2019, o 11:25

Nie wazna marka, aby mial 4 fizyczne rdzenie i najlepiej 8 watkow, jakas i7 starsza lub i5 nowsza chyba, gpu ze sredniej polki musi byc no i ramu najlepiej zebys mogl sobie dolozyc albo zeby mial z 16 i jestes ustawiony :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Tomek » 15 paź 2019, o 21:35

Na allegro rzucił mi się w oczy odnowiony HP ZBook G2. Cena około 2200pln. Na papierze dla mnie- zacofanego o parę lat- wygląda kosmicznie. :F

Processor Intel Core i7- 4810MQ 2.8GHz Quad Core Turbo 3,8GHz
Ram 16GB DDR3 1600MHz (SODIMM 2x 8GB)
SSD 512GB SATA 6G
Nvidia Quadro K2100M 2GB GDDR5

Jeden, jedyny minus to ekran 15". Od biedy mam monitor 21" który mogę sobie podłączyć, ale poszukam jeszcze czegoś podobnego z większą matrycą :P
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Romecik2t » 16 paź 2019, o 17:15

Tomek, Nie za taki hajs xd Szukaj lepiej, w koncu sie trafi uzywka, za 2800 byly nowe w x komie pamietam z 2 lata temu chyba z procem i7 7700hq i grafika 970m bodajze, duzo lepszy od msi tylko nie pamietam modelu dokladnie xd takze nie spiesz sie z zakupem kupy :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Tomek » 16 paź 2019, o 18:52

W sensie, laptop o takich parametrach za ten hajs to nie okazja? Jestem bardziej zacofany niż myślałem xD
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Romecik2t » 27 paź 2019, o 21:36

Tomek, Quadry nawet stare sa drogie bo sa dla profesjonalistow i takich zastosowan, natomiast jesli w twoich potrzebach gpu nie ma duzego znaczenia to lepiej doinwestowac w proca i ram niz brac taki stary sprzed na ddr3 z grafika droga ktora ci sie nie przyda, jak pisalem wyzej lepiej cos nowszego w tej cenie co bedzie dobre w kazdym zastosowaniu.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Tomek » 1 lut 2020, o 15:01

Stary laptop zacinał się już podczas przeglądania YT, ale wstrzymałem się z kupnem nowego i zaryzykowałem upgrade. #jeszczedobry :> :F

Poszedłem więc do sklepu: "Dobry, chcę zbudować demona szybkości, tak po taniości".
Koleś stoi, myśli, przejrzał zaplecze i przyniósł co miał.
Zaproponował mi uzywany RAM 8GB DDR3 (ze zwrotu, 2 lata gwarancji) oraz dysk SSD 240GB. Jedynie pastę kupiłem drogą, bo ta na procku miała przy dobrych wiatrach 0.5W/m*K :mrgreen: Teraz jest Thermal Grizzly 12.5W/m*K . Ram 35, dysk 50 i pasta 15. Gdybym kupował przez internet, to może urwałbym z 10 eurasków.
Cały laptop rozebrany w drobny mak, wyczyszczony i poskładany. Póki co idzie jak burza :mrgreen:
Na co dzień pracuję na HP ProBook 650, Fujitsu Lifebook P771 i nowszym Dellu Vostro. Pomimo słabszego procesora mój nie odstaje podczas podobnego użytkowania :)

Jedyny problem to temperaury na procesorze. Na początku dobijały do 70 stopni przy normalnej pracy :F Ale po dwóch dniach spadły do 50-52 stopni. Poobserwuję jeszcze sytuację pod obciążeniem.

Poluję jeszcze na płytę główną z Radeonem lub takie samo Vostro w najmocniejszej wersji, ale uszkodzone xD Przy okazji było tam rozbudowane chłodzenie i podświetlana klawiatura. Jeśli trafi się okazja, to sobie kupię. Czasami wypływają na Marketplace po kilkadziesiąt euro.

Z drugiej strony mocno chodzi mi po głowie zbudowanie swojego miniPC z uzywanych części w formie zbliżonej do laptopa. PC jest dla mnie zbyt stacjonarny, ale też nie chodzę z laptopen ma tyle często, żeby mieć ultralekkiego, ultramałego ultrabooka. Jednak póki co, to jeszcze odległe plany, bo cały budżet n agłupoty pochłania auto :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez dieludolfs » 2 lut 2020, o 14:17

Dysk SSD potrafi bardzo przyśpieszyć komputer. Mój laptop też już nie radził sobie z obsługą internetu, aż w 2016r zamontowałem SSD i komputer przyśpieszył do tego stopnia, że używam go do dziś.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez Tomek » 2 lut 2020, o 18:09

U mnie dochodził jeszcze permammenty niedobór RAMu. Mozilla na odpalonych 5-10 kartach pożerała nawet 90% pamięci. Chrome zostawiał już około 25% wolnej przestrzeni, ale to wciąż praca na limicie :roll: Teraz mając otwarte 4 programy wciąż mam ponad 5GB wolne :)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Komputery, konsole i inny zlom elektroniczny.

Postprzez dieludolfs » 8 lut 2020, o 01:49

Rozglądam się za jakimś w miarę ogarniętym komputerem na działkę. Moje wymagania to sprzęt, który umożliwi mi swobodne poruszanie się po internecie oraz możliwość zagrania w starsze tytuły. Ważna uwaga - hardware musi być kompatybilne z Windows Vista, gdyż taki system będę chciał na nim postawić :F

Powiedzcie mi, czy będzie miało sens takie zestawienie:

Komputer Modecom HARRY C2D E7400 4GB RAM 500GB DVD
https://allegro.pl/oferta/komputer-mode ... 8780817695

do tego karta graficzna:

SAPPHIRE Radeon HD 4870 1GB GDDR5 256bit Vapor-X
https://allegro.pl/oferta/sapphire-rade ... 8718919238

No i standardowo dysk SSD + ewentualna rozbudowa pamięci RAM do 8GB, ale wtedy musiałbym sobie ogarnąć Viste 64 bit.

Ciekaw jestem, czy ten zasilacz będzie w stanie uciągnąć tą grafikę. Do jej zasilenia będę musiał dokupić dwa adaptery z molex na 6pin?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości