Zgłaszanie szkody ubezpieczycielowi

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Postprzez karols » 7 sie 2018, o 12:06

Jak to jest z tymi szkodami, załóżmy staniemy się ofiarą stłuczki lub zadrapania. Czy każdą szkodę warto zgłaszać do ubezpieczalni, czy lepiej samodzielnie się dogadywać.
karols
MotoManiak
MotoManiak

Pojazdy: Opel Astra

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 sie 2018, o 12:06

Pani Kontekstowa

Postprzez trist » 9 sie 2018, o 09:48

To zależy. Osobiście bywałem w różnych sytuacjach i zwykle obchodziło się bez konieczności wzywania policji. Policja jest tylko po to, aby wystawić mandat. Wiadomo, że fajnie jest mieć protokół policyjny, ale bo ubezpieczyciel czegoś takiego nie podważy, ale jak jest opcja, aby się dogadać bez policji, to ja bym z takiej opcji jak najbardziej skorzystał.
A tutaj tekst na temat tego, czy każdą szkodę warto jest zgłaszać ubezpieczycielowi: https://wygodnie.pl/porady/czy-kazda-sz ... czycielowi
trist
MotoManiak
MotoManiak

Pojazdy: Romet i Mazda 323f

Postprzez forahead » 29 sie 2018, o 09:11

Według mnie zawsze warto wezwać policję i mieć 100% pewność, że nie będzie problemów z uzyskaniem odszkodowania. Warto również pamiętać, że oprócz odszkodowania za naprawę samochodu, kierowcy może też przysługiwać odszkodowanie z tytułu utraty wartości handlowej. Można o tym przeczytać na tym blogu https://www.helpfind.pl/utrata-wartosci-handlowej-pojazdu. Niestety nie każda kolizja będzie się do tego kwalifikować. Zbyt małe uszkodzenia, które można naprawić w prosty sposób, z pewnością nie zaniżą wartości handlowej samochodu.
forahead
MotoManiak
MotoManiak

Postprzez takecare » 29 sie 2018, o 11:26

bezpieczniej oczywiście wezwać policję, gdyby sprawca zmienił jednak zdanie na 2 dzień
takecare
MotoManiak
MotoManiak

Pojazdy: Osobowy, SUV

Powrót do Off-topic