RODO

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

RODO

Postprzez beemeart » 29 mar 2019, o 15:25

Chciałbym podzielić się z wami pewnym spostrzeżeniami odnoszącymi się do wdrożenie rodo gdańsk , aktualnie jest to gorący temat. Widziałem, że ostatnio po praz pierwszy w Polsce jakaś firma dostała karę prawie 1mln zł za nieustosunkowanie się do ustawy rodo, czegoś im tam brakło lub po prostu "zapomnieli", bo poprawne działania związane z ochroną danych osobowych w tej firmie wydawały im się zbyt kosztowne. Ja obecnie robiąc zakupy w internecie bądź podpisując jakąś umowę bardzo zwracam uwagę na tę kwestię dotyczącą ochrony danych osobowych.
beemeart
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 mar 2019, o 15:12

RODO

Postprzez Pani Kontekstowa » 29 mar 2019, o 15:25

Pani Kontekstowa
 

Re: RODO

Postprzez Janusz73 » 29 mar 2019, o 20:24

Dla mnie to jest dziwne.To nauczyciel nie może wzywać uczniów do tablicy po nazwisku.Albo z laboratorium nie mogę odebrać wyników badań członka rodziny bo będe używał nazwiska i trzeba mieć na odbiór wyników pisemne upoważnienie mamy,taty,brata ,siostry,żony lub męża.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

RODO

Postprzez beemeart » 1 kwi 2019, o 12:11

Ostatnio będąc w przychodni zauważyłem, że nawet do gabinetu lekarskiego nie wyczytują po nazwisku tylko każdy z pacjentów musi zgłosić się po numerek. Teraz nawet na poczcie nie chcą wydawać awizo, jeśli nie jest twoje, a przyszedłeś odebrać list dla żony, matki, córki. Nawet upoważnienie chyba w tym wypadku nie zadziała.
beemeart
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 mar 2019, o 15:12


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 140 gości