Ogrzewanie klimatyzacją

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Ogrzewanie klimatyzacją

Postprzez bereniko » 8 mar 2022, o 12:27

Czy ktoś z Was zastanawiał się na etapie wyboru ogrzewania czy nie zrezygnować z gazu / pompy ciepła / podłogówki elektrycznej na rzecz klimatyzacji? Koszt około 15 tys., a nie 50, rachunki miesięczne niższe niż przy gazie (podobno), dodatkowo latem chłodzi. Dobre jednostki poradzą sobie przy mrozie do -30 stopni. Gdzie jest haczyk i czemu wszyscy montują kilka razy droższą podłogówkę? A może ktoś grzeje się klimą jako jedynym źródłem ciepła i może podzielić się doświadczeniami?
bereniko
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 336
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 07:22

Ogrzewanie klimatyzacją

Postprzez Pani Kontekstowa » 8 mar 2022, o 12:27

Pani Kontekstowa
 

Re: Ogrzewanie klimatyzacją

Postprzez czarekm » 8 mar 2022, o 12:40

Ja mam w całym domu rozprowadzona klimatyzację (160m), czasem w zimie używany, by dogrzać jak coś z piecem się dzieje. I efekt jest taki, jak działa, to ciepło, jak wyłączysz, dosyć szybko znów zimno. Bo co ma mieć tu pojemność cieplna? Powietrze? Musiałaby by działać chyba cały czas, ja sobie nie wyobrażam tylko takiej formy ogrzewania.
Tak więc klimatyzacja super, ale raczej do rozprowadzenia zimnego powietrza. Ogolnie zerknij sobie tutaj:
https://universeklima.com/urzadzenia/
Możesz poczytać soibe o urządzeniach.
czarekm
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 281
Dołączył(a): 18 kwi 2015, o 09:06


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości

cron