Zakup basenu do ogrodu

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Zakup basenu do ogrodu

Postprzez bereniko » 26 kwi 2022, o 12:18

Cześć, Mam pytanie do właścicieli basenów kanadyjskich obudowanych tarasem. Zakładam, że basen kanadyjski podobnie jak stelażowy nie napełnia się wodą po brzegi. Co zatem w sytuacji, gdy w lecie przychodzi dłuższa ulewa i okazuje się, że poziom wody w basenie zbliża się do maksymalnej wysokości ścianek? Czy po prostu pozwalacie aby samoczynnie woda przelewała się przez ścianki, czy ręcznie spuszczacie trochu wody czy baseny kanadyjskie mają jakiś dodatkowy system odprowadzający nadmiar wody ? Pytam się bo zastanawiam się czy sobie nie kupić
bereniko
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 336
Dołączył(a): 26 kwi 2021, o 07:22

Zakup basenu do ogrodu

Postprzez Pani Kontekstowa » 26 kwi 2022, o 12:18

Pani Kontekstowa
 

Re: Zakup basenu do ogrodu

Postprzez czarekm » 26 kwi 2022, o 14:27

Zazwyczaj taki basen ma skimer i nim się woda przeleje. Jak zrobisz chłonne podłoże pod skimerem ro woda sama się będzie regulowała. Mam baseny różne od dawna, kanadyjczyka od 5 lat. Nigdy mi się nie zdarzyło, że padało tak, aby poziom wody podniósł się tak znacznie... Przybywa bardzo nieznacznie. Nie zawracaj sobie głowy problemem, który nie występuje.... Jesli jednak nigdy nie mialeś basenu w ogrodzie, polecam nie do konca kanadyjski, ale raczej basen stelażowy: https://www.leroymerlin.pl/relaks-w-ogr ... a1917.html Cena takiego basenu jest znacznie niższa (aktualnie są niezłe promocje w Leroy Merlin). I zobaczysz czy Ci pasuje czy nie.
czarekm
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 281
Dołączył(a): 18 kwi 2015, o 09:06


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 168 gości