Planowanie elektryki w domu

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Planowanie elektryki w domu

Postprzez Piotrasg » 22 sie 2023, o 09:49

Siema, jestem na etapie planowania elektryki w domu, jakieś rady o czym pamiętać, jakich błędów uniknąć ? Lepiej kable walić na ściany czy w peszlach po podłodze ? Póki co mam w swoich notatkach takie informacje jak : łączniki krzyżowe oświetlenia korytarza/wiatrołapu, oddzielne obwody do indukcji, piekarnika, zmywarki, lodówki. Zastanawiam się czy jest sens w każdym pomieszczeniu robić sterowanie temperaturą.
Piotrasg
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 14:23

Planowanie elektryki w domu

Postprzez Pani Kontekstowa » 22 sie 2023, o 09:49

Pani Kontekstowa
 

Re: Planowanie elektryki w domu

Postprzez Wintes » 22 sie 2023, o 11:24

Z tego co ja sobie wymyslilem:
1) Sieć LAN rozprowadzona po domu - dzieci będą miały komputery, sam lubie oglądać platformy streamingowe, trochę grać, czy używać komputera do innych celów - warto bo kabel zawsze daje więcej możliwości niż wifi.
2) Rozprowadzony kabel skrętka do monitoringu na zewnątrz budynku plug @ play - warto zrobić bo kabel wyjdzie parę stówek - może nigdy tych kamer nie założysz ale gdyby ci się uwidzialo to prucie scian i elewacji pod instalacje sie nie oplaca.
3) Przycisk do bramy w ogrodzeniu w miejscu z którego ja widać (u mnie okno w jadalni), możesz wpuścić np. gosci którzy przyjadą autem bez wychodzenia z domu. I dobrej klasy wideodomofon https://hej.mielec.pl/pl/651_artykuly-s ... -domu.html
Wintes
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 29 gru 2022, o 14:45


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 461 gości