W co może inwestować spółka?

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

W co może inwestować spółka?

Postprzez Piotrasg » 9 lis 2023, o 11:27

W co może inwestować spółka?
Case jest taki że pracuje sobie w jędrnej firmie i prowadzę dodatkowo obok biznes który zaczął się bardzo dobrze spinać. Generujemy sobie obroty, wszystko to eCommerce ale z własnym produktem.
Na czysto po odliczeniu kosztów biura, marketingu, pracowników itd zostaje mi miesięcznie około 30-40 tysięcy złotych.
Chciałabym zainwestować ale nie wiem w która stronę iść.
1. Myślałam nad kredytem i zakupem lokalu inwestycyjnego, czy to dobry pomysł czy olać temat?
2. Zakup lokalu za granicą?
2.5 zakup działki i postawienie domków letniskowych?
3. Coś innego?
Jeśli chodzi o majątek prywatny to nie chce wyciągać tych pieniedzy, chce mieć je w majątku firmowym w razie gdyby były potrzebne na jakieś inwestycje jak biznes się rozwinie.
Aktualnie jesteśmy na etapie gdzie zdobywamy rynek i już za bardzo nie mamy gdzie „przepalać” pieniędzy bo efekty nie będą współmierne do budżetu.
Z gory dzięki za wskazówki i nawet ogólne rady.
Piotrasg
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 14:23

W co może inwestować spółka?

Postprzez Pani Kontekstowa » 9 lis 2023, o 11:27

Pani Kontekstowa
 

Re: W co może inwestować spółka?

Postprzez Wintes » 9 lis 2023, o 11:49

20 tys to zainwestuj w rozwój, tak bys mial te 80-100 tys mies zysku. Wtedy będzie co inwestować. Z 20 tys to co mozna zrobic? Ołówki kupić ew. leasing jakiejś ciężarówki, zatrudnić kierowcę i niech jeździ z towarami. Mozna też kupić priusy toyoty pod ubera ale to juz co tam sobie zechcesz. Jak dla mnie to ciut przy mało na inwestycję w coś innego niż rozwój

Jeśli chodzi o kwestie prawne spółki, polecam stronę:
https://lexliber.pl/

Znajdziesz tutaj wiele książek z zakresu prawa gospodarczego.
Wintes
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 29 gru 2022, o 14:45


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 561 gości