Kasa na paliwo

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Postprzez pawel615 » 5 lut 2008, o 21:43

tato motorki mi suszy :D
Avatar użytkownika
pawel615
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2991
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:47
Lokalizacja: za górami za lasami....
Pochwały: 7

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 lut 2008, o 21:43

Pani Kontekstowa
 

Postprzez sutek » 5 lut 2008, o 21:54

Już znalazłem :D
Avatar użytkownika
sutek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2412
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Barthezz » 5 lut 2008, o 22:13

A ja mam karnister 20 litrowy i kiedy chce to sobie nalewam. Ale benzynka oczywiście taty :D
Wykonuje naprawy/remonty silników Romet, Komar, Simson, WSK. Info na GG lub PW. Dojazd do klienta.
Avatar użytkownika
Barthezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 20:57
Lokalizacja: Polska->Lublin-> Świdnik->TRAWNIKI
Pojazdy: Vw Lupo 1.0 Cagiva W8 Simson S51 i jakieś tam graty...

Postprzez @rek » 5 lut 2008, o 22:26

A ja ostatnio pożyczyłem 2 l z kosiarki hehe( mam nadzieję, że do sezonu "kosiarkowego" :) tata zapomni o tym :D :] )
Obrazek


Robię na zamówienie moduły zapłonowe oraz inne układy elektroniczne. Zainteresowanych zapraszam na pm lub gg :)
Avatar użytkownika
@rek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 356
Dołączył(a): 23 sie 2007, o 14:58
Lokalizacja: (Bestwinka)

Postprzez Mr.Rezystor » 5 lut 2008, o 22:59

Ja na wachę muszę sam zbierać. :/ Ale ja spaliłem w tym roku ze 100l wachy. Jest to dużo. Ile kasy się utapia w wachę, normalnie szok. W Polsce paliwo powinno kosztować 2zł!!! Np. Kupując paliwo do kosiarki lub piły płacę podatek drogowy itd. TEGO NIE POWINNO BYĆ!!!!!! Ale cóż tak jest i my tego nie zmienimy. :x
http://motoalbum.pl/uzytkownik/4057/pojazdy

Kategoria A,B zdana za pierwszym strzałem :D
Avatar użytkownika
Mr.Rezystor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 28 kwi 2007, o 07:32
Lokalizacja: Witkowice 20km od Częstochowy.
Pojazdy: Audi 100 2.8

Postprzez southryan » 5 lut 2008, o 23:02

Kupując paliwo do kosiarki lub piły płacę podatek drogowy itd. TEGO NIE POWINNO BYĆ!!!!!! Ale cóż tak jest i my tego nie zmienimy.


Ty się ciesz że tak jest xD
Wiesz ile płacą kierowcy w anglii za podatek drogowy ? Nie mało :> A paliwo w cale tam nie jest tańsze ...

Jest to dużo. Ile kasy się utapia w wachę, normalnie szok. W Polsce paliwo powinno kosztować 2zł!!!


Cyz ja wiem czy to jest dużo ... ? 4zł/l ? No bez przesady ...
BTW: Czy znasz może jakiś kraj w którym by paliwo kosztowało (w przeliczeniu oczywiście) 2 zł ?
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez sutek » 6 lut 2008, o 09:06

Ostatnio jak wracałem ze wsi i już jechałem tym autobusem z Radomia to po drodze myła taka tanksztela nawet ni pamiętam jaka i popatrzyłem a 95 kosztowała 4zł a jak już wjechałem do Katowic i tam była stacja to kasowali już za 95 4,37zł :x :x Złodzieje :(
Avatar użytkownika
sutek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2412
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Mr.Rezystor » 6 lut 2008, o 15:04

southryan napisał(a):Cytat:
Kupując paliwo do kosiarki lub piły płacę podatek drogowy itd. TEGO NIE POWINNO BYĆ!!!!!! Ale cóż tak jest i my tego nie zmienimy.


Ty się ciesz że tak jest xD
Wiesz ile płacą kierowcy w anglii za podatek drogowy ? Nie mało :> A paliwo w cale tam nie jest tańsze ...

Cytat:
Jest to dużo. Ile kasy się utapia w wachę, normalnie szok. W Polsce paliwo powinno kosztować 2zł!!!


Cyz ja wiem czy to jest dużo ... ? 4zł/l ? No bez przesady ...
BTW: Czy znasz może jakiś kraj w którym by paliwo kosztowało (w przeliczeniu oczywiście) 2 zł ?


Nie masz racji :!: W Polsce pieniądze z podatku drogowego znikają. Mamy najgorsze drogi w całej unii. Nie wiem czy jesteś zbyt bogaty, twierdząc, że 4,30 to mało, ale w Norwegii paliwo kosztuje tyle, co gazeta. W przeliczeniu na zł, to 5zł, ale oni zarabiają kilka razy więcej niż Polacy.
http://motoalbum.pl/uzytkownik/4057/pojazdy

Kategoria A,B zdana za pierwszym strzałem :D
Avatar użytkownika
Mr.Rezystor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 28 kwi 2007, o 07:32
Lokalizacja: Witkowice 20km od Częstochowy.
Pojazdy: Audi 100 2.8

Postprzez southryan » 6 lut 2008, o 17:21

Nie wiem czy jesteś zbyt bogaty, twierdząc, że 4,30 to mało, ale w Norwegii paliwo kosztuje tyle, co gazeta.


Nie powiem czy jestem "bogaty" czy nie bo takich rzeczy się nie pisze ... Ale nigdy nie miałem takiej sytuacji że by mi brakło pieniędzy na paliwo, części, itp, drobniejsze wydatki.

ale oni zarabiają kilka razy więcej niż Polacy.


Niż Polacy pracujący w POLSCE oczywiście ... Dlatego ja nigdy nie będę pracować w Polsce ... Od razu po ukończeniu studiów (ew. szkoły średniej xD) lecę na północ.
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez Piotrek16 » 6 lut 2008, o 19:47

Ja czasem dostane kasę od dziadka albo mamy ale tak najczęściej to zarobie u mojej ciotki na gospodarce
Avatar użytkownika
Piotrek16
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 14:00
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Bartek.K » 7 lut 2008, o 23:48

Ja kase na benzynke dostaje albo czerpie z surowców wtórnych (Złom)
Avatar użytkownika
Bartek.K
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 665
Dołączył(a): 12 sty 2008, o 11:23
Lokalizacja: Zalesie/Łódź
Pochwały: 1

Postprzez Barthezz » 8 lut 2008, o 14:20

southryan Normalnie spoko myślenie!! Po jakiego ch** masz jechać dorabiać darmozjadów na pułnocy? :evil: Ty myślisz że w Polsce sie nie możesz dorobić niezłej kasy?? :> Możesz zarobić i to nie mało!!
Tylko musisz znaleść taki fach i byc o krok przed każdym!! :twisted:
Wykonuje naprawy/remonty silników Romet, Komar, Simson, WSK. Info na GG lub PW. Dojazd do klienta.
Avatar użytkownika
Barthezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 20:57
Lokalizacja: Polska->Lublin-> Świdnik->TRAWNIKI
Pojazdy: Vw Lupo 1.0 Cagiva W8 Simson S51 i jakieś tam graty...

Postprzez Marcek » 8 lut 2008, o 15:08

Barthezz napisał(a):Po jakiego ch** masz jechać dorabiać darmozjadów na pułnocy?

Dlatego, że za tą samą pracę dostaniesz o wiele więcej.

Barthezz napisał(a):Ty myślisz że w Polsce sie nie możesz dorobić niezłej kasy??

Szczerze? Raczej nie. Kilka przykładów - główny księgowy w szkole - niecałe 2 tysiące, brygadzista z ponad 30 letnim stażem - 1300 zł, robotnik w zakładzie pracujący na 4 zmiany - 800 - 1200 zł, na jedną zmianę - 700 zł. O stawkach kilku złotych na godzinę przy pracach dorywczych nawet nie będę pisał.
Tak więc na razie nie zanosi się na drugą Irlandię i kto chce się dorobić, musi wyjechać.

A wracając do tematu - zawsze tankuję za swoje.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Barthezz » 8 lut 2008, o 17:02

Mój stary ledwo już zyje (ma 48 lat) dlaczego?
Bo pracował całe życie i nie było tego czegoś że w ten dzień nie robił!
Robił nawet w niedziele jeśli to koniecznebyło od rana do nocy.
Była robota-ją robił!
Robił to z jedym pomonikiem teraz ma 3 dużych synów kórzy mu pomagają. Mamy 3 samochody,komoparke, traktor 2 domy i dwa warsztaty, młyn i tartak ! Mało??
A w Irlandi wcale nie niee jest tak dobże! Moja siorka tam pracuje i mieszka juz 2 lata i chętnie by wróciła do polski! a i moja starsza tak samo pracuje jak i ojciec! :yes:
I doszli sami do tego, nikt im nie pomagał ojciec zaczynał od zera tak samo jak matka. To chyba tyle :D
Pozdr :)
Wykonuje naprawy/remonty silników Romet, Komar, Simson, WSK. Info na GG lub PW. Dojazd do klienta.
Avatar użytkownika
Barthezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 20:57
Lokalizacja: Polska->Lublin-> Świdnik->TRAWNIKI
Pojazdy: Vw Lupo 1.0 Cagiva W8 Simson S51 i jakieś tam graty...

Postprzez Marcek » 8 lut 2008, o 17:23

Barthezz napisał(a):Mój stary ledwo już zyje (ma 48 lat) dlaczego?

To mówi samo za siebie - powinno być tak, że człowiek powinien zarobić za pracę zgodną z pewnymi zasadami (czyli np. 8 godzin dziennie). Bo sytuacja, którą opisałeś, czyli praca bez przerwy, ponad siły nie jest czymś normalnym.
Widocznie Twoi rodzice mieli szczęście, trafili na jakąś lukę w rynku więc im się udało. Jednak ile firm bankrutowało po krótkim czasie działalności?

Barthezz napisał(a):A w Irlandi wcale nie niee jest tak dobże! Moja siorka tam pracuje i mieszka juz 2 lata i chętnie by wróciła do polski!

Gdybym miał takie warunki, pewnie też nie chciałbym wyjeżdżać. Jednak wierz mi, że wielu kolegów, jeszcze z podstawówki zostawiło pracę w Polsce za kilkaset złotych za miesiąc i wyjechało. Nikt nie żałuje.
Gdyby w Polsce dostali powiedzmy 2 tysiące/miesiąc, z pewnością byliby dzisiaj w kraju.
Przykład Twoich rodziców jest jedynie wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Barthezz napisał(a):Mamy 3 samochody,komoparke, traktor 2 domy i dwa warsztaty, młyn i tartak ! Mało??

Na Twoim miejscu wolałbym mieć zdrowego Ojca niż wszystkie pozycje z tej listy.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 405 gości

cron