Największe zagadki świata

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Postprzez Alonzo » 1 mar 2008, o 00:37

oczywiscie ze ma charakter symboliczny, tylko bilbijni konserwatysci czytaja biblie doslownie, Bóg nie towrzyl przeciez swiata w 7dni, dzien to bardzo wzgledne okreslenie bo nie wiemy ile to jest dla Boga dzien, tak samo Adam i Ewa to nasi prarodzice a moze nawiazanie do naszego praprzodka od ktorego sie wywodzimy czyli tego brakujacego ogniwa w ewulocji od ktorego wyszly dwie galezie malpy i ludzie, bo wg naukowcow mamy wspolnego przodka, biblie zeby zrozumiec trzeba odpowiednio zinterpetowac inaczej wychodzi taka bajeczka
Ostatnio edytowano 1 mar 2008, o 00:41 przez Alonzo, łącznie edytowano 1 raz
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Pani Kontekstowa » 1 mar 2008, o 00:37

Pani Kontekstowa
 

Postprzez bedril » 1 mar 2008, o 00:39

No to chociaż jedna zagadka wyjaśniona :mrgreen:
A tak wogóle to fajny temat powstał. Mażna go teraz ciągnąć i rozmawiać o nurtujących nas pytaniach :)
Avatar użytkownika
bedril
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 388
Dołączył(a): 28 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łomża

Postprzez EM » 1 mar 2008, o 01:01

marycha_zielarz napisał(a):dlatego jak wstaję to jakbym się obudził po mrugnięciu tylko kilka godzin później


Ja tak miałem pewnej nocy :P Normalnie jak rano wstaję to mam jakieś wrażenie że przez jakiś czas spałem, ciężko to wytłumaczyć :P Ale jednej nocy, dosłownie kładę się spać i tak jakbym mrugnął i obudziłem się następnego ranka. Mrugnięcie trwa mniej niż sekunda i tyle mi się wydawało że spałem, a dokładniej nie spałem tylko mrugnąłem i był następny dzień.

Czytałem ten temat od początku i też mnie naszły refleksje na tema "życia po śmierci" :P Jeśli ludzie umierając przechodzą na tamten świat, to jaki on musi być duży ?? Biorąc pod uwagę że życie tam trwa w nieskończoność, to od początku świata trochę ludzi się tam uzbierało :) I jeszcze jedno, jak wygląda tam życie, w sensie że tutaj umiera osoba starsza, to w niebie jest jako dziecko, dorosły czy osoba starsza ?? Jeśli życie trwa w nieskończoność to czy ludzie się tam starzeją ?? W jaki sposób ??

I najważniejsze, mają tam motory i motorowery ?? :mrgreen:


EDIT Na wikipedii był link do tej strony z katastrofą i tak sobie przeglądam tą stronę ... a zresztą sami zobaczcie

http://npn.ehost.pl/serwis/index.php?op ... &Itemid=69

Mi to wygląda na stronę z bajkami, bynajmniej niektóre artykuły.

O tej katastrofie co w temacie to napisali, że na Syberii jest kompleks budynków pod ziemią i jak leci na ziemię kometa czy coś to ten kompleks się otwiera i strzela magnetycznymi kulami w kometę i że ten proces trwa os od od co najmniej 2000 lat i powtarza się co 600 lat ... sami zobaczcie

http://npn.ehost.pl/serwis/index.php?op ... &Itemid=69

[ Dodano: 01 Mar 2008, 00:18 ]

http://npn.ehost.pl/serwis/index.php?op ... &Itemid=69

a tu jest os google earth razem z tym zdjęciem niby ufo co ktoś pokazywał na poprzednich stronach nawet z filmikami
EM
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 00:17
Lokalizacja: gh

Postprzez southryan » 1 mar 2008, o 10:34

Już drugi temat o sprawie wiary. Boring .....
Chcrześcijanie wierzą w boga tylko dla tego że boją się takiej myśli że po śmierci nic nie ma. Nic nie widzisz, nic nie czujesz, i o niczym nie myślisz. Taka myśl trochę przeraża, nie ? Tak naprawdę to czy po kimś tęsknimy, kochamy kogoś albo kogoś nienawidzimy to tylko procesy które zachodzą w naszej głowie. Jak już będzie koniec to poprostu wszystko ustanie. A nas nie będzie tak samo jak nas nie było przed narodzeniem.

P.S. - Skoro biblii się nie czyta dosłownie to dlaczego chrześcijanie wybierają DOSŁOWNIE te fragmenty które im najbardziej odpowiadają ? A jak jakiś ateista spyta się o tą całą barkę to od razu ksiądz mu powie: Nie czytaj bibilii dosłowni
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez Łukasz K. » 1 mar 2008, o 12:31

Co do jednego z tych obrazów koni w google earth w Anglii to jeden z nich na pewno jest normalny, jeśli ktoś oglądał balls of steel to wie, że diabeł wpieniacz robił tam jeden numer :D A to link
http://loler.pl/video/2006/annoying-devil-horse-cock
Obrazek
...TS350 638.1 - Marzenie czekające na spełnienie... <3
Avatar użytkownika
Łukasz K.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1625
Dołączył(a): 3 lis 2007, o 12:57
Lokalizacja: CGD
Pojazdy: Romet Router WS50 '12, Volvo S60 2.4i '02

Postprzez Black Rider » 1 mar 2008, o 12:33

no własnie jak to jest to tak jakbysmy spali tylko ze na wiecznosc albo to jest tak jak komputer jesli sie wiesza trzeba go przeinstalować niema tego co było jest nowy inny :) dlatego niepamiętamy co było gdy bylismy w innym ciele :) ja niewiem moze byłem muchą albo jakims królem :D
Obrazek
Naprawiam sprzęty RTV itp
Avatar użytkownika
Black Rider
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2728
Dołączył(a): 16 sie 2007, o 13:14
Lokalizacja: łask

Postprzez Alonzo » 1 mar 2008, o 12:52

Już drugi temat o sprawie wiary. Boring .....


southryan nie wierzysz nie musisz brac udzialu mnie to nie nudzi tak jak innych motomaniakow, nie jestes sam na swiecie wiec wiesz takie komentarze schowaj w buty, zreszta temat nie tylko na temat wiary a o najwiekszych zagadakach poczytaj od poczatku

Chcrześcijanie wierzą w boga tylko dla tego że boją się takiej myśli że po śmierci nic nie ma. Nic nie widzisz, nic nie czujesz, i o niczym nie myślisz. Taka myśl trochę przeraża, nie ? Tak naprawdę to czy po kimś tęsknimy, kochamy kogoś albo kogoś nienawidzimy to tylko procesy które zachodzą w naszej głowie. Jak już będzie koniec to poprostu wszystko ustanie. A nas nie będzie tak samo jak nas nie było przed narodzeniem.


nie ty myslisz ze wierze tylko dlatego w Boga ?? to sie grubo mylisz, Wiara daje mi duza sile w ciezkich sytuacjach, uwierz ja odczuwam obecnosc Boga, zreszta wiara jest rzecza bardzo osobista nie ma gadac o tym, lepiej zmienmy temat bo kwestie wiary od poczatku ludzkosci wywolywaly spory, klotnie, wojny, takze lepiej wrocic do zagadek


EDIT Na wikipedii był link do tej strony z katastrofą i tak sobie przeglądam tą stronę ... a zresztą sami zobaczcie

http://npn.ehost.pl/serwis/index.php?op...;Itemid=69

Mi to wygląda na stronę z bajkami, bynajmniej niektóre artykuły.

O tej katastrofie co w temacie to napisali, że na Syberii jest kompleks budynków pod ziemią i jak leci na ziemię kometa czy coś to ten kompleks się otwiera i strzela magnetycznymi kulami w kometę i że ten proces trwa os od od co najmniej 2000 lat i powtarza się co 600 lat ... sami zobaczcie

http://npn.ehost.pl/serwis/index.php?op...;Itemid=69

[ Dodano: 01 Mar 2008, 00:18 ]

http://npn.ehost.pl/serwis/index.php?op...;Itemid=69

a tu jest os google earth razem z tym zdjęciem niby ufo co ktoś pokazywał na poprzednich stronach nawet z filmikami


jakies bajki tam gadaja, miedzygalaktyczne tunele podroze w czasie, jeszcze nawet nie umiemy poleciec na marsa a tu takie rzeczy wypisuja, nie ma co czytac takich stronek bo to zwykle glupoty, kompleks tak malpki wybudowaly kompleks ktory strzela kulami :D
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez southryan » 1 mar 2008, o 12:52

Teraz ot kurde LOL Taki wiatr w koźlu! W domu okno wybiło, nie ma telefonu, stół plasitkowy poleciał i się rozbił o płotek narmalne piekło! U kolegi prądu nie ma. Apokapipsa :shock:
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez Alonzo » 1 mar 2008, o 13:00

no u mnie takieko wiatru jeszcze nie ma prad i telefon jeszcze jest i mam nadzieje bedzie, popoludniu ma byc najmconiejszy narazie tak sobie wieje
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez southryan » 1 mar 2008, o 13:08

Alonzo napisał(a):no u mnie takieko wiatru jeszcze nie ma prad i telefon jeszcze jest i mam nadzieje bedzie, popoludniu ma byc najmconiejszy narazie tak sobie wieje


narazie w domu stan krysysowy xD
wszystkie koty i pies w domu, żaluzje zaslonięte, i w każdym pokoju świeczka jakby co. I babcia się musiała ewakuowac z 1 na 2,3 piętro bo na dole okno wybite i sobie wiatr wieje po całym piętrze.

[ Dodano: 01 Mar 2008, 12:10 ]

ja też nie wiem ile wytrzymam w swoim pokoju z kompem. Narazie się trzymam, ale jak będzie mocniej wiało opuszczam stanowisko :(
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez Alonzo » 1 mar 2008, o 13:13

wezcie zasloncie okno :P jakas szafa czy czyms :D bo bedziecie mieli niezly burdel :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez adrian » 1 mar 2008, o 13:25

For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Postprzez Tomciosz » 1 mar 2008, o 13:28

U mnie się zaczęło.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Postprzez Marcek » 1 mar 2008, o 13:35

southryan napisał(a):bo na dole okno wybite i sobie wiatr wieje po całym piętrze.

Jak najszybciej zasłońcie okno :!: Jak przyjdzie większy wiatr, a nie będzie miał drogi wyjścia, może - odpukać - rozebrać dom.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez purchaw090293 » 1 mar 2008, o 14:44

Wracamy do tematu, albo przynajmniej w pewnym stopniu. Myślę, że co do powstania wszechświata najbardziej prawidłową teorią był wielki wybuch materii, która była skupiona w kuli mniejszej od łebka szpilki i teraz wszechświat się rozszerza i nie jest wcale nieskończony jak mówił Alonzo. Być może już się nawet kurczy ale tego nie wiemy. Wiek wszechświata można określić na ok 15 mld lat, bo jak na razie najdalszymi obiektami jakie udało się wykryć są w takiej odległości i pokazują początki wszechświata.
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 290 gości