Pegasus

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Pegasus

Postprzez Romecik2t » 21 sty 2017, o 18:13

Tomek, ??? Dlaczemu
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Pegasus

Postprzez Pani Kontekstowa » 21 sty 2017, o 18:13

Pani Kontekstowa
 

Pegasus

Postprzez Tomek » 21 sty 2017, o 18:25

Rozbiłem patelnią :/ :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Pegasus

Postprzez Romecik2t » 21 sty 2017, o 19:46

ALe paczemu a nie jak :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Pegasus

Postprzez dieludolfs » 21 sty 2017, o 20:09

Motorowerzystka napisał(a):Jak mogłam pożyczyć mojego pegazusa z reklamówą pełną gier... Do dziś tego nie odzyskałam


Dobry zwyczaj nie pożyczaj ;) Ciekawe jak potem idiotycznie musiała się wytłumaczyć ta osoba?


Romecik2t napisał(a):Nes na pc tez spoko, na dobrym emulatorze mozna nawet paski ustawic takie "szumy" jak przy zuzytym kablu video wiec realizm 100% :F O ile ma sie pada ale kto nie ma niech pierwszy rzuci palenie :F


Frajda z gry może ta sama, ale klimat na pewno nie :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Pegasus

Postprzez Romecik2t » 21 sty 2017, o 20:46

dieludolfs, Ee tam biadolisz :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Pegasus

Postprzez Motorowerzystka » 28 sty 2017, o 15:05

Romecik2t napisał(a):O ile ma sie pada

Właśnie! Podobno pady z emulatorem nie współpracują... Zainstalowałam niby Xpaddera ale dwa pady w jednej grze (na emulatorze) nie działają... :roll:

dieludolfs napisał(a):Ciekawe jak potem idiotycznie musiała się wytłumaczyć ta osoba?

Ta osoba, której to pożyczyłam pożyczyła je innej :evil: Tfu! Więcej nic jej nie pożyczyłam, a ostatnio taka idealna okazja do zemsty mi przepadła :F Ta osoba chciała żebym napisała jej recenzję z filmu po angielsku, odmówiłam, ale w sumie szkoda, mogłam napisać wplatając to tekstu jakieś angielskie przekleństwa i inne ciekawe słówka :twisted: Ech, przepadło...
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Pegasus

Postprzez Romecik2t » 28 sty 2017, o 21:20

Motorowerzystka, To mnie zaskoczylas... Nigdy nie gralem na 2 padach na emulatorach nesa... ale podejrzewam ze by dzialaly bo w ustawieniach grzebalem i byly opcje. Ale ogolnie przyjemnie pograc na padzie na pc jak sie nie ma prawdziwego nesa, bo dyskietek ciezko dostac, a na pc mialem wszystkie gry z nesa i super nesa tylko ostatnio przypadkiem usunalem wiekszosc xD :mrgreen:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Pegasus

Postprzez dieludolfs » 28 sty 2017, o 23:24

Ja swego czasu grałem z bratem na dwóch padach na emulaturze bodajże VirtualNES ;) Wszystko śmigało jak na normalnym Pegasusie ;) Szkoda jedynie, że nie będzie można pograć w Duck Hunt i inne tego typu bajery, bo chyba nie ma pistoletu pod USB? :D


Motorowerzystka napisał(a):Ta osoba, której to pożyczyłam pożyczyła je innej


Jeżeli masz kontakt z tą osobą to ja bym mimo wszystko napierał, aby odzyskać tę grę, to jest zbyt duża strata nie tylko finansowa, ale również sentymentalna ;)


W ostatnim czasie udało mi się wyrwać na OLXie kolejną konsole, jaką jest GLK-2004 (Gold Leopard King):

Obrazek

Obrazek

Niestety jak się okazało po zakupie, po podpięciu zasilania konsola nie dawała żadnego znaku życia, upalony był rezystor na początku zasilania oraz tranzystor S8050, koszt naprawy wyniósł mnie dokładnie 1,70zł ;)


Gratis do konsoli dostałem zapasowe pady tego samego producenta:

Obrazek


Taką samą konsolę dostałem na urodziny bodajże w 2002r lub 2003r, niestety do dnia dzisiejszego uchowała się sama konsola wraz z zasilaczem, jest ona w 100% sprawna, chociaż w międzyczasie miałem dość nietypową awarie, przepaliła się ścieżka na płytce i przestały działać pady, wystarczyło zrobić mostek i konsola dalej działa jak nowa ;)

Obrazek

Pady widoczne na zdjęciu nie pochodzą z oryginalnego zestawu, dostałem je na gwiazdkę chyba w 2004r, gdyż te dołączone do konsoli dość szybko wyzionęły ducha.


Pierwszą swoją "klawiaturę" dostałem jakoś w 2000r, widoczna jest ona na pierwszym zdjęciu od góry:
Obrazek

To właśnie na niej tata nauczył mnie pisać i czytać :mrgreen: Jeżeli dobrze widzę to konsola również nazywała się GLK-2004, niestety bardzo szybko się uszkodziła, na obecną chwilę wsiąkła gdzieś na amen, więc jeżeli trafi się jakieś ciekawe ogłoszenie z taką samą grą to bardzo chętnie ją nabędę :yes:


Oto moja kolekcja kartridży, którą oczywiście będę chciał powiększyć:

Obrazek


Oprócz tego mam jeszcze kultową konsole BS-500AS, którą brat dostał bodajże na urodziny chyba jakoś na początku 1999r, niestety gra na obecną chwile jest uszkodzona, po podpięciu zasilania świeci się czerwona dioda, po podłączeniu pod TV nie ma w ogóle obrazu ani dźwięku, na obecną chwilę próbuję zdiagnozować usterkę.

Obrazek


Jako ciekawostka, telewizor Unimor Siesta 3A Stereo uratowany od elektrośmieci, pierwszym właścicielem była moja ciocia, najprawdopodobniej uchowała się również oryginalna faktura zakupu z 1997 lub 1998r, w najbliższym czasie będę starał się ją zdobyć 8) Jest to wysokiej klasy telewizor jak na tamte czasy, posiada nawet wyjście do podpięcia zewnętrznych głośników. Niestety TV po rozgrzaniu samoczynnie się wyłącza, nie znam się zbytnio na elektronice więc będę chciał oddać telewizor do jakiegoś serwisu w celu próby naprawienia ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Pegasus

Postprzez Romecik2t » 29 sty 2017, o 20:23

To moze jakis czelendz? :F Kto zdobecie wincyj punktow w jakiejs grze albo zajdzie na wyzszy poziom? :F Zdjecie na dowod. :>
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Pegasus

Postprzez Sabrinka7 » 31 sty 2017, o 15:44

ojej to sa czasy mojego dziecinstwa- dostalam ta gre na komunie:)))super sprawa
Sabrinka7
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 15:42
Pojazdy: audi

Pegasus

Postprzez Motorowerzystka » 1 lut 2017, o 18:39

Romecik2t, ooo dobry pomysł :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Pegasus

Postprzez Motorowerzystka » 8 lut 2017, o 13:01

To pierwsze moje zdjęcie z gry, nazwałam je "atak dupą" :F Gra to któraś z części Art of fighting... Chyba xD Bo tytuły bijatyk mylą mi się :P

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Pegasus

Postprzez loguite3 » 9 paź 2017, o 14:24

Motorowerzystka napisał(a):Właśnie! Podobno pady z emulatorem nie współpracują... Zainstalowałam niby Xpaddera ale dwa pady w jednej grze (na emulatorze) nie działają... :roll:


U mnie bez problemu dwa pady działają na 1 emulatorze. I dodam, że pady mam kupowane po 10zł za sztukę.
Avatar użytkownika
loguite3
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 paź 2017, o 15:06
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazdy: Civic

Pegasus

Postprzez Stefan829 » 10 paź 2017, o 20:33

Złota piątka najlepsza dyskietka Ever ;d
Stefan829
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 25 wrz 2017, o 19:49
Lokalizacja: Łódź
Pojazdy: Renault Range T

Pegasus

Postprzez dieludolfs » 23 lis 2017, o 22:52

Ostatnio na Allegro pojawiły się dość ciekawe rarytasy w postaci fabrycznie nowych padów, jakie były dołączane pod koniec lat 90-tych z konsolami "Ending-Man", oraz te z późniejszych modeli "Millenium".

https://allegro.pl/uzytkownik/allesuper ... l-1-4-1003

Postanowiłem zakupić po 3 komplety z każdych joypadów. Ciekawą rzeczą (szczególnie dla kolekcjonerów) jest oryginalne opakowanie.

Tak to wygląda z bliska :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po rozpakowaniu czuć, że joypady są lekko "zbutwiałe", również wkręty przy tylnej obudowie są zaśniedziałe.

Obrazek


Świadczy to o tym, że pady pochodzą jeszcze ze starej produkcji z końca lat 90-tych i musiały być magazynowane aż do dnia dzisiejszego.

Najsłabszym punktem jaki mi się rzucił w oczy to bardzo cienki przewód. Poniżej porównanie z innym moim padem :)

Obrazek


Biorąc pod uwagę cenę produktu to myślę, że warto sobie zakupić przynajmniej po jednym komplecie nawet jako ciekawostkę, jeżeli ktoś jest fanatykiem tego typu retro sprzętów.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 161 gości