Dokument o demonach

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Postprzez Komarcio » 7 kwi 2008, o 22:03

Kryniu napisał(a):
Black Rider napisał(a):ale poczytaj sobie np biblie szatana niezle mąci ;P

Ma na celu wmówienie człowiekowi że Bóg jest nie dobry bo zabrania przyjemności cielesnych itp odpowiednio napisane jak przeczytasz to może namącić nie wiem sam nie czytałem wiem tyle co ksiądz o niej mówił :D

Ale autor ma rację. Kościół zakazuje nam postępowania zgodnie z naturą, żebyśmy czuli się źle, bo wtedy słyszymy, że jedyną drogą do szczęścia jest postępowanie zgodnie z przykazaniami. Wszystko fajnie, tylko jeden drobny szczegół- z naturą ciężko jest wygrać i dlatego to się nie udaje. Same przykazania są OK, ale interpretacja Kościoła jest zła. Szandor w Biblii Szatana też przesadza. Trzeba znaleźć między nimi złoty środek. Bo w gruncie rzeczy Satanizm opiera się na tym, że robisz co chcesz, ale liczysz się z konsekwencjami. Praktycznie oznacza to przestrzeganie Dekalogu. Tylko, że zarówno katolicy jak i sataniści przesadzają.
A jak słyszę o duchach i demonach to śmiać mi się chce. :)
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 kwi 2008, o 22:03

Pani Kontekstowa
 

Postprzez kajtkozo » 7 kwi 2008, o 22:37

Nie zagłębiajcie się w biblię szatana, nie warto naprawdę.

Sitar Egzorcyzmy Emily Rose są oparte na filmie dokumentalnym Egzorcyzmy Anneliese Michel :)

Co do duchów i demonów. Są zjawiska, w których się pojawiają. I nie są to zjawiska przyrody. :) powiem Ci, że można tego doświadczyć. Ale nie warto tego na siłę szukać, bo można trafić na coś naprawdę... złego. :) tak jak Anneliese. Nawet jak nie wierzycie, to trzymajcie się od tego z daleka. Lepiej dmuchać na zimne, niż później żałować. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
kajtkozo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 22 wrz 2007, o 20:51
Lokalizacja: Łowicz

Postprzez southryan » 8 kwi 2008, o 07:51

LOL
Tak was dużo tutaj krytykuje "Biblię Szatana" a sami postepujecie wg codziennie ...
7 Musisz nienawidzić swoich wrogów z całego serca i jeśli ktoś uderzy cię w policzek, TRZAŚNIJ go w jego! pobij go na głowę, ponieważ samoobrona jest najwyższym prawem!

I co ... ? Postępujecie wg tego cytatu czy "nadstawiacie drugi policzek" jak mówi wam "prawdziwa Biblia" ?
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez Phantom » 8 kwi 2008, o 09:00

southryan i reszta sceptyków-bez urazy ale jesteście niedouczeni i nie wiecie o czym mówicie.Słyszeliście,że gdzieś dzwonią,ale nie wiecie gdzie.
Polecam Wam lekcje religii,a najlepiej prywatną rozmowę z księdzem na temat Waszych wątpliwości.
Wasze "argumenty" są wyrwane z kontekstu.Jeżeli tak robić,to ja Wam znajdę w Biblii ustęp:"Boga nie ma",bo jest takie coś...
Nie bedę się tu wdawał w konkretne polemiki,bo Motomaniacy to nie jest miejsce do tego.Jeżeli ktoś chce podyskutować,to zapraszam na priv,a najlepiej na portale katolickie,których jest wiele.
A "biblia szatana" to jest bezwartościowy śmieć,na którego nie ma się co powoływać,bo takie coś każdy-nawet największy nieuk-potrafi napisać.
Jestem patriotą! Łapy precz od mojej Ojczyzny!!!

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Phantom
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2431
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 10:31
Lokalizacja: Gałąźnia
Pochwały: 19

Postprzez southryan » 8 kwi 2008, o 09:52

A "biblia szatana" to jest bezwartościowy śmieć,na którego nie ma się co powoływać,bo takie coś każdy-nawet największy nieuk-potrafi napisać.

Tak jak w książce. Pewne teksty odpowiadają czytelnikowi a pewne nie.
Jeżeli taki z Ciebie przeciwnik, to dam Ci przykład:
Przychodzę do twojego domu i zaczynam okładać się pięściami. Ty co robisz ? Będziesz się bronił czy nadstawisz mi drugi policzek ?

Czytałeś w ogóle ta książkę ? Oglądałeś kiedyś może Zeitegest ? Zastanawiałeś sie może kiedyś ile jest gatunków zwierząt 2x i czy kilka osób było by w stanie zbudować dla nich łódź (btw. kiedyś nawet robili taką symulację ... wyszło że to jest niemożliwe) ? Czy naprawdę wierzysz w to że opłatek zamienił się w ciało ? Jeżeli odpowiesz na te pytania tekstem: "Bibli nie czyta się dosłownie" to ja powiem ci że jeżeli tak to nie ma Boga, Jezusa, zmartwychwstania, Piekła, Nieba i wielu innych bo Biblii się nie bierze dosłownie. Jak można być takim ślepym ?
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez Black Rider » 8 kwi 2008, o 16:06

niewiem ale najlepiej być chaotą robisz co chcesz i myslisz co chcesz i według mnie niema dobra i zła jest potęga a to ze komus sie podoba ze jest zły to jego problem :) a tak wogule to wiecie co mówicie ? gdzies jest zapisane zeby nie czcic obrazów itp a co robimy ??:)
Obrazek
Naprawiam sprzęty RTV itp
Avatar użytkownika
Black Rider
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2728
Dołączył(a): 16 sie 2007, o 13:14
Lokalizacja: łask

Postprzez Komarcio » 8 kwi 2008, o 20:55

Panowie, nie kłóćcie się. Już wam kiedyś tłumaczyłem to, co teraz pisze southryan. Każdy z nas jest satanistą, bo satanizm to po prostu nic innego jak coś w rodzaju prawa dżungli i podążania za własnymi instynktami, ale wraz z odpowiedzialnością. Zaraz się pewnie oburzycie, ale tak jest.
SATANIZM TO NIE SĄ CZARNE MSZE, MAZANIE SIĘ KRWIĄ, ZARZYNANIE DZIEWIC, PALENIE CZARNYCH KOTÓW ITP. Takie jaja robią niedojrzali ludzie, którzy uważają, że są satanistami. To jest wypaczanie założeń Szandora.
Satanista wbrew pozorom będzie posłuszny Dekalogowi, bo to wynika z prawa dżungli. Zabijesz kogoś, to dostaniesz w mordę, więc tego nie robisz. I wtedy właśnie nieświadomie jesteś posłuszny przykazaniu.
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Alonzo » 8 kwi 2008, o 21:03

Czytałeś w ogóle ta książkę ? Oglądałeś kiedyś może Zeitegest ? Zastanawiałeś sie może kiedyś ile jest gatunków zwierząt 2x i czy kilka osób było by w stanie zbudować dla nich łódź (btw. kiedyś nawet robili taką symulację ... wyszło że to jest niemożliwe) ? Czy naprawdę wierzysz w to że opłatek zamienił się w ciało ? Jeżeli odpowiesz na te pytania tekstem: "Bibli nie czyta się dosłownie" to ja powiem ci że jeżeli tak to nie ma Boga, Jezusa, zmartwychwstania, Piekła, Nieba i wielu innych bo Biblii się nie bierze dosłownie. Jak można być takim ślepym ?


czlowieku ty mnie uwazasz za slepego a ja ciebie, Bóg daje nam tyle znaków ze naprawde trzeba byc ślepym zeby ich nie zauwazyc, nie mozesz na nas krzyczec i uwazac nas za jelopow bo wierzymy, wiara to kwestia osobista kazdego czlowieka, niestety czesto bywa przyczyna konfliktow, chociaz nie powinna bo to moja sprawa w co ja wierrze !!! Biblie oczywiscie czyta sie niedoslownie bo tylko konserwatywni katolicy czytaja ja doslownie i wierze we wszystko to wszystkow bibli to sa metafory, ale nie rozumiem twojego tlumaczenia, skoro w bibli jasno i wyraznie pisze ze jest Bóg to jak moze go nie byc no takich stwierdzen nie da sie inaczej przeczytac, wiec nie rozumiem twoich stwierdzen nie ma tego tamtego, dla ciebie nie ma, w bibli jasno pisze ze jest i ja temu wierze
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez rolnik1234 » 8 kwi 2008, o 21:21

Dobra koniec kłótni na poglądy wiary temat jest o czymś innym
Alonzo napisał(a):naprawdę wierzysz w to że opłatek zamienił się w ciało ?


Jeden ksiądz z Włoch też nie wierzył w to i prosił Boga o jakiś znak i dostał taki że w czasie mszy zamieniło się opłatek w kawałek mięsa a wino w kawałek krwi po zbadaniu wynikało że to jest krew ludzka i mięso też ludzkie. Do dzisiaj zasuszone resztki można oglądać w tym kościele. Czy to nie wystarczający znak ale oczywiście southryan powiesz ze ksiądz to miał uszykowane pod ołtarzem wcześniej zarżnął jakiegoś człowieka spuścił krew i wziął kawałek mięsa szybko podłożył gdy ludzie się nie zorientowali i wszystko po to żeby im to wmówić. Wspaniały tok myślenia brawo. :yes:
rolnik1234
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 16:37

Postprzez Komarcio » 8 kwi 2008, o 21:28

To jest do zrobienia :P Może ten ksiądz to jakiś fanatyk i poświęcił kwałek siebie dla cudu :P No ludzie, nie przesadzajcie...
Wy macie inne poglądy, my mamy inne (chociaż nasze są wygodniejsze do życia ;) ) i każdy jest zadowolony. Dajcie już spokój.
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez rolnik1234 » 8 kwi 2008, o 21:34

Komarcio napisał(a):To jest do zrobienia :P

Oczywiście że do zrobienia tak samo jak to że najmniejszy położono na jedną szalkę kawałek tego mięsa a na drugi resztę i wskazywała równowagę co miało według mnie być znakiem że w każdym widocznym kawałku komunii jest ten sam Jezus co w całej Hostii :)
rolnik1234
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 16:37

Postprzez Komarcio » 8 kwi 2008, o 21:42

To co jest podane w mediach, a co jest naprawdę, to 2 różne sprawy. Z reszta, ty w to wierzysz, ja nie i mnie nie przekonasz.
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Alonzo » 8 kwi 2008, o 21:44

dokladnie nie przekonujmy siebie, to sprawa osobista w co kto wiezy, moze wierzyc nawet w gowno krowie i sie modlic do tego, to sprawa osobista wazne zeby nie bylo dyskrymiancji z jakis powodow wiary
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez kajtkozo » 8 kwi 2008, o 22:04

Dobra skończmy tę kłótnię, każdy ma swoje poglądy i niech tak pozostanie. Wróćmy do tematu, bo to ma być o Anneliese Michel, a nie kwestii naszej wiary, która była już roztrząsana w innym temacie. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
kajtkozo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 22 wrz 2007, o 20:51
Lokalizacja: Łowicz

Postprzez sutek » 9 kwi 2008, o 08:03

Kryniu napisał(a):Jeden ksiądz z Włoch też nie wierzył w to i prosił Boga o jakiś znak i dostał taki że w czasie mszy zamieniło się opłatek w kawałek mięsa a wino w kawałek krwi po zbadaniu wynikało że to jest krew ludzka i mięso też ludzkie.



Nie będę się kłócił :P JEden mały offtop. NAprawde ostatni :P Jak chodziłem do 2 klasy podstawówki i była religja to babka nam mówiła to samo tylko nie mówiła że mu się opłatek w mięso zamienił tylko że z opłatka krew zaczęła lecieć. Dobra już koniec offtopu wiemy że każdy nauczyciel wie co innego :P
Avatar użytkownika
sutek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2412
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 474 gości