Jak wypromować stronę?

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Jak wypromować stronę?

Postprzez Pitucha » 19 kwi 2008, o 11:14

Witam... Chciałem się poradzić kogoś kto się na tym zna, więcej zwróciłem się do was... A więc....
Jak mam wypromować moją stronę www??? Do katalogu ONET zgłosiłem - już jest. Do google.pl zgłosiłem - już jest... Ale gdzie??? Na szarym końcu, nawet nie udało mi się jej znaleźć.... Dopiero po wpisaniu jej adresu do wyszukiwarki, jakoś znalazło....

Tu są moje META DANE:

Kod: Zaznacz cały
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />

   <meta name="Robots" content="index" />

   <meta name="Description" content="Jedna z najlepszych stron o Simsonie. Znajdziesz na niej wiele ciekawych informacji... Tuning, gry, czat, galerie... I wiele inych bardzo pożytecznych artykułów! Zapraszam!!!" />

   <meta name="Keywords" content="simson, simsony, simsonowy, simsonach, simsonowy, simson, simsony, motorer, motorowery, tuning, skuter, skutery, s51,  sr50 , s53, s70, simsonki, simery, simki, simaki, simson sr50, simsony sr50, sr50, sr, s51, skutery, skuter, skuterki, skuterowych, skuterowy, skuterach, tuning, tuningowe, tuningowych, simson, simson, simson, galeria, simson, sr50, sr50, mechaniczny, optyczny, tuningować, tuningowy, sr50, typy, &para;wieca, swieca, gaznik, zaplon, simson, simson, simson, simson, simson, sr50, sr50, sr50, sr50, sr50" />

   <meta name="Author"Piotrek Szewczak" />

   <meta http-equiv="Content-Language" content="pl" />

   <link rel="Shortcut icon" href="http://www.simson-moto.cba.pl/ikona.JPG" />

   <title>SIMSON - i czego chcieć więcej...</title>


Mógłby mi ktoś doradzić, co w nich należało by zmienić?

A tu link do wyników wyszukiwania:

http://www.google.pl/search?q=simek-mot ... =&filter=0

Sami widzicie.... Sama strona, jako strona, to dopiero na 4 podstronie.... I to po wpisaniu jej adresu :/


A i jeszcze jedno... Google.pl index`uje mi wszystkie pliki, które sa na serwerze.... Każdą podstronę osobno.... Czego tak jest? I co z tym można zrobić?

Może Ramzes się coś wypowie na ten temat, w końcu jego strona jest na pierwszej pozycji w wynikach wyszukiwania GOOGLE.pl....
Albo może któryś z ADMINÓW, oni w końcu tez jakoś musieli wypromować nasze kochane forum :)

POMOCY!!!!
Ostatnio edytowano 19 kwi 2008, o 11:23 przez Pitucha, łącznie edytowano 1 raz
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM

Jak wypromować stronę?

Postprzez Pani Kontekstowa » 19 kwi 2008, o 11:14

Pani Kontekstowa
 

Postprzez patryxV17 » 19 kwi 2008, o 11:22

Indexu wyszykiwania google nie da sie zmienić
patryxV17
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 338
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 21:38
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez Pitucha » 19 kwi 2008, o 11:24

NO to każdą podstronę oddzielnie będzie mi wyszukiwało???
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM

Postprzez Piotrek » 19 kwi 2008, o 12:24

Pitucha napisał(a):<meta name="Keywords" content="simson, simsony, simsonowy, simsonach, simsonowy, simson, simsony/>


Błędem jest, że umieszczasz te same słowa kluczowe tyle, że w odmienionej formie. Gogle samo potrafi odmieniać wyrazy, tworzyć liczby mnogie, oraz przymiotniki itp. Tak, więc w meta wpisz sobie tylko "simson" a google i tak wskaże Twoją stronę gdy ktoś wpisze w wyszukiwarce np. "simsony" itp.

Tak, więc nie odmieniaj słów kluczowych no i co najważniejsze nie powtarzaj ich!!! Google nie lubi takiego agresywnego pozycjonowania przez co skutek jest wręcz odwrotny - gógl potrafi takie strony dodać do swojej czarnej listy.

A najgorszym błędem by było gdybyś używał słów kluczowych których w treści Twojej strony nie ma..

A i jeszcze jedno... Google.pl index`uje mi wszystkie pliki, które sa na serwerze.... Każdą podstronę osobno.... Czego tak jest? I co z tym można zrobić?


Gógl jak wchodzi na Twoją stronę to "klika" we wszystkie linki jakie na niej są. A na tych stronach co mu się otworzą dalej tak robi i oczywiście wszystkie strony jako niezależne od siebie dodaje do indexu.. Tak, więc dla niego każda podstrona to.. osobna strona.

Fakt - głupio to wygląda w przepadku stron opartych na ramkach. Bo nie wiadomo sąd ta strona się urwała. Tak, więc zalecane jest na każdej podstronie dać linka "Idz do strony głownej" no i oczywiście aby kierował on do strony głównej :-)

Ten skrypt spełni tą funkcję - daj na każdej podstronie na samej górze w sekcji <body>

Kod: Zaznacz cały
<script language="javascript">
<!-- hide
if (self==parent){document.write('<font color=#ff000><b>Uwaga: to tylko ramka - idź do  <a href=index.htm>strony głównej</a></b></font><BR>')};
<!-- end hide -->
</script>
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Pitucha » 19 kwi 2008, o 12:46

Ooooooo...... Dzięki wielkie... Nie ma to jak porada kogoś kto się na tym zna :)

[ Dodano: 19 Kwi 2008, 12:58 ]

Aaaa.... Jeszcze coś.... Jeżeli zmienię coś w META danych, to co muszę wtedy zrobić? Od nowa dodać do wyszukiwarki??? Czy jak?
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM

Postprzez Piotrek » 20 kwi 2008, o 22:53

Aaaa.... Jeszcze coś.... Jeżeli zmienię coś w META danych, to co muszę wtedy zrobić? Od nowa dodać do wyszukiwarki??? Czy jak?


Raz dodajesz do wyszukiwarki i to starczy. Wręcz nie wolno tej czynności powtarzać bo gógl odbierze Cię za spamera i strona wyleci z katalogu całkowicie..
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Marcin1993 » 20 kwi 2008, o 23:51

Jeszcze ja tu się trochę wtrącę :)

A więc najlepiej indeksowane są strony w pełni zgodne ze standardami html i css. Można daną stronę sprawdzić tu: http://validator.w3.org/ pod względem zgodności, a css tu http://jigsaw.w3.org/css-validator/

Ponadto google silnie indeksuje strony które pomiędzy znacznikami <h1></h1> mają jakieś słowo kluczowe.

Dorzuć jeszcze <meta name="description" content="opis strony" /> oraz informację dla robotów : <meta name="robots" content="all" />

To tak z grubsza najważniejsze sprawy.
Marcin1993
 

Postprzez Pitucha » 21 kwi 2008, o 22:24

Dzięki wielkie :)
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM


Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 526 gości