DIESEL

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

DIESEL

Postprzez PAUL ZIOM » 8 cze 2008, o 11:15

Spierałem sie ostatnio z kumplami co do silników DIESLA. Oni nie znaja sie na teori chyba niewiedza nawet co to w tym cylindrze sie dzieje ale mniejsza o to oni twierdza ze silniki wysokoprężne sa silniejsze od silników benzynowych a przeciez to silniki benzynowe sa mocniejsze. I bronia sie naprzykład tym "...to czemu w cieżarówkach sa disle..." a ja im mówie ze sa bo malo pala i sa wytrzymalsze ale oni i tak swoje. Wiec powiedzcie czy miałem racje bo wg. mnie miałem jeszcze w domu mam książke i pisze "silniki wysokoprężne maja mniejsza moc niz silniki benzynowe" owszem nowoczesne diesle praktycznie maja tę samo moc co silniki benzynowe ale chodzi o sam fakt. Wiec piszcie czy miałem racje :)

I przy okazji dlaczego w ciężarówkach sa silniki Diesla :D ???
PAUL ZIOM
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:10
Lokalizacja: Śląsk->Rybnik->Świerklany

DIESEL

Postprzez Pani Kontekstowa » 8 cze 2008, o 11:15

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Marcek » 8 cze 2008, o 11:30

Co do mocy - wszystko zależy od konkretnego silnika, starsze diesle były raczej słabsze od benzyniaków o tej samej pojemności, jednak obecnie, kiedy chyba wszystkie diesle mają turbinę ta różnica się zatarła.
Natomiast diesle mają z reguły wyższy moment obrotowy, położony w dodatku w niskim zakresie obrotów. Czyli diesel jest z reguły bardziej elastyczny niż benzynowiec.
PAUL ZIOM napisał(a):I przy okazji dlaczego w ciężarówkach sa silniki Diesla

Właśnie ze względu na wysoki moment oraz oszczędność paliwa.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez purchaw090293 » 8 cze 2008, o 11:34

Dzisiaj silniki benzynowe zaczynają powoli ,,odchodzić w niepamięć", nie są udoskonalane tak jak diesle.

PS. Zmień awatar bo świński jakiś.
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Postprzez Alonzo » 8 cze 2008, o 11:39

przedewszystkim, moc to nie wszystko, nie wiem ktory raz to juz tłumacze, bo kazdy ,,a bo wiecej koni ma" i co z tego, jak moc bez momentu to nic jak i na odwrot, KM to predkosc, moment obrotowy to przyspieszenie najprosciej tlumaczac, ale gdyby dac benzyniaka do tira nawet gdyby mial te 700km ile diesle w tirach ten benzyniak by sie zesrał a nie jechał, mimo 700km miałby za mały i za wysoko moment zeby uciagnac ta mase, proste diesle sa idealne do wielkich przeciazen bo bez preblemu daja sobie rade z wielka masa, ciezarem, temepratura czy innym rodzajem przeciazen, benzyniak by mial duzy problem zeby to uciagnac wszystko, takze wiesz, zreszta ja jestem zwolennikiem dieslow rowniez w osobowkach nie dosc ze mało pali to benzyniak odstaje w tym momencie, bo ja sobie docisne pedal i bede z wolnych sie zbierał lepiej, a w benzyniaku ty bedziesz musial zrobic redukcje i go cisnac, takze zanim zaczniesz dyskutowac, sprawdz sobie Moc silnika i Moment obrotowy, wtedy przystap do dyskusji ktory silnik jest lepszy :D
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Barthezz » 8 cze 2008, o 11:47

Ja sie ciągle nad tym głowie. Dlaczego Diselów nie montuja do motocykli? 8)
Wykonuje naprawy/remonty silników Romet, Komar, Simson, WSK. Info na GG lub PW. Dojazd do klienta.
Avatar użytkownika
Barthezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 20:57
Lokalizacja: Polska->Lublin-> Świdnik->TRAWNIKI
Pojazdy: Vw Lupo 1.0 Cagiva W8 Simson S51 i jakieś tam graty...

Postprzez Alonzo » 8 cze 2008, o 11:49

yyy bo po co :D benzyniaki w lekkich pojazdach sie idealnie sprawuja po co komplikowac zycie :D diesel jest drozszy w produkcji bo bardziej skomplikowany, w dodatku diesla musisz grzac szczegolnie zima a jeszcze turbinowca chlodzic zanim zgasisz :D a benzyniaka nie :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Barthezz » 8 cze 2008, o 11:51

AA to juz wiem, dzięki. Nie wiedziałem :mrgreen:
Wykonuje naprawy/remonty silników Romet, Komar, Simson, WSK. Info na GG lub PW. Dojazd do klienta.
Avatar użytkownika
Barthezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 20:57
Lokalizacja: Polska->Lublin-> Świdnik->TRAWNIKI
Pojazdy: Vw Lupo 1.0 Cagiva W8 Simson S51 i jakieś tam graty...

Postprzez Angler » 8 cze 2008, o 11:58

Barthezz napisał(a):Ja sie ciągle nad tym głowie. Dlaczego Diselów nie montuja do motocykli?


Jest kilka motocykli z silnikiem diesla, jakieś wojskowe enduro 650ccm, kilka produktów Royal Enfield i jakiś ścigacz z silnikiem od VW.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Postprzez adam1993 » 8 cze 2008, o 12:37

ale diesle dostają z benzyniakami na starcie nieprawdaż?
zaproszenia lockerz: http://adlock.50gigs.net/
Avatar użytkownika
adam1993
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 30 paź 2007, o 19:57
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski

Postprzez michall » 8 cze 2008, o 13:05

disle mają owiele lepsze przyspieszenie od benzyniaków lecz są wolniejsze

[ Dodano: 08 Cze 2008, 13:06 ]

ja też jestem zwolennikiem diesli :)
Pojazdy: YAMAHA YZ 125 2002r.
sprzęt do przedłużania rąk ^^^ 45KM
||||
Avatar użytkownika
michall
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 676
Dołączył(a): 6 kwi 2007, o 19:38
Lokalizacja: Raków ( teren scyzoryków) :D

Postprzez PAUL ZIOM » 8 cze 2008, o 13:06

Ja raz sie taty pytalem to powiedział ze miedzy innymi przez to nie mątuja Diesla w motorkach bo sa duze drgania czy cos juz dokladnie nie pamietam :)

[ Dodano: 08 Cze 2008, 13:14 ]

Ja z reguły nie lubie Dislów bo mi sie zawsze zdawalo ze maja slaba przyśpieche no ale teraz jak czytam te wypowiedzi :) ale lubie ten klank turbiny mój sąsiad ma VW pasat w kombiku to jak przyciśnie to az piszczy ta turbina ale to chyba przez to ze ma cos ******
PAUL ZIOM
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:10
Lokalizacja: Śląsk->Rybnik->Świerklany

Postprzez Alonzo » 8 cze 2008, o 13:17

diesle słaba przyspieche ?? to benzyniaki maja słaba przyspieche :D a diesle dopiero daja w dupe benzyniaka na starcie :D za to benzyniak wygrywa na predkosc bo ma wyzsze obroty :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez PAUL ZIOM » 8 cze 2008, o 13:23

Ale dlaczego sa wytrzymalsze silniki skoro jest wieksza komprecha i w ogóle :) :hmm: ja sie domyślam ze przez to ze sa wolno obrotowe
PAUL ZIOM
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:10
Lokalizacja: Śląsk->Rybnik->Świerklany

Postprzez endek » 8 cze 2008, o 13:27

no a po za tym dyszel ma 3x żywotność od bezyniaka :]

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Alonzo » 8 cze 2008, o 13:43

Ale dlaczego sa wytrzymalsze silniki skoro jest wieksza komprecha i w ogóle :) :hmm: ja sie domyślam ze przez to ze sa wolno obrotowe

na pewno przez to ze nie wkrecaja sie na niesamowicie wysokie obroty, w osobowkach zadko ktory diesel kreci sie wyzej niz 5tys a te diesle ciezarowkowe 3,5tys obr maks :D
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 431 gości