DIESEL

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Postprzez Jakub Knight » 8 cze 2008, o 13:56

michall napisał(a):disle mają owiele lepsze przyspieszenie od benzyniaków lecz są wolniejsze
To zależy od wielu czynników, nie jest to regułą
Co do Diesli troszku bym się nie zgodził co do ich super elastyczności, np Astra 1.3 dopiero od 2.5 tys obrotów(za sprawą turbiny) zaczyna coś się dziać gdzie przy samochodzie benzynowym ojca 'ciągnie' również przy bardzo niskim zakresie obrotów(nawet poniżej 2 tys), lecz to pewnie uwarunkowane jest pojemnością i konstrukcją. Mimo wieli zalet Diesla, wole benzyniaka na gaz :wink:
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Pani Kontekstowa » 8 cze 2008, o 13:56

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Alonzo » 8 cze 2008, o 14:18

Jakub wiesz porownujesz mały silniczek 1.3 z benzyniakiem o znacnzie wiekszej pojemnosci pewnie, Moment obrotowy silnika ktory glownie odpowiada za przyspieszenie jest uwarunkowany glownie pojemnoscia, czym wieksza pojemnosc tym wiekszy moment, takze nie ma co porownywac silnikow 1.3 i np 2.0, ale np porownaj diesla 1.3 i beznyniaka 1.3 i wtedy zobaczysz roznice :P w dodatku to ze ciagnie od 2tys nic nie znaczy bo zlezy jeszcze jak ciagnie zaloze sie ze poelno moc twoja benzynka uzyskuje przy okolo 4-5tys obr, notomiast u mnie diesel zaczyna juz ciagnac od 1,5tys obrotow i to tak ze drugie auto benzynowe mimo wiekszej mocy nie cignie tak nawet przy 3tys :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Barthezz » 8 cze 2008, o 14:20

W samochodzie moich rodziców. Kia Rio CRdi 1,5 115 km :mrgreen:
Wykonuje naprawy/remonty silników Romet, Komar, Simson, WSK. Info na GG lub PW. Dojazd do klienta.
Avatar użytkownika
Barthezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 20:57
Lokalizacja: Polska->Lublin-> Świdnik->TRAWNIKI
Pojazdy: Vw Lupo 1.0 Cagiva W8 Simson S51 i jakieś tam graty...

Postprzez Jakub Knight » 8 cze 2008, o 14:20

Alonzo napisał(a):Jakub wiesz porownujesz mały silniczek 1.3 z benzyniakiem o znacnzie wiekszej pojemnosci pewnie, Moment obrotowy silnika ktory glownie odpowiada za przyspieszenie jest uwarunkowany glownie pojemnoscia, czym wieksza pojemnosc tym wiekszy moment, takze nie ma co porownywac silnikow 1.3 i np 2.0, ale np porownaj diesla 1.3 i beznyniaka 1.3 i wtedy zobaczysz roznice :P
Masz racje, duża role gra pojemność, ale np golf 1.9 dziadka ma również taką tendencję, iż ma brak mocy na niskich obrotach, z czego ojca auto(100ml więcej pojemności :wink: ) w gazie nie ma problemów na niskich :D
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Alonzo » 8 cze 2008, o 14:22

no tak ale na poczatku pisałem moc bez momentu to nic i na odwrot, wiec pewnie ten golfiarz ma mniej konikow niz auto twojego ojca stad takie wrazenie masz :D
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Barthezz » 8 cze 2008, o 14:24

To zalezy od konstrukcji disela, np ta Kia rwie od 2 tys do 4 a mała ciężarówka mojego ojca ciągnie nawet od tysiaca. aa ta cieżarówa poj 2,5 tci
Wykonuje naprawy/remonty silników Romet, Komar, Simson, WSK. Info na GG lub PW. Dojazd do klienta.
Avatar użytkownika
Barthezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 20:57
Lokalizacja: Polska->Lublin-> Świdnik->TRAWNIKI
Pojazdy: Vw Lupo 1.0 Cagiva W8 Simson S51 i jakieś tam graty...

Postprzez Mariusz » 8 cze 2008, o 15:22

a mój ruski traktor ciągnie do 1000 bo wyżej za chiny sie nei wkręci (już poniżej tej liczby na obrotomierzu pisze "BOM" :mrgreen:)

a nei ma sie co sprzeczać, wszystko od gustu zależy. tylko bardzo mnie dziwi czemu porównujecie turbodiesle z wolnossącymi benzynami, porównajcie sobie z turbodoładowanymi to wam wyjdzie co mocniejsze :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Jakub Knight » 8 cze 2008, o 15:25

marycha_zielarz napisał(a):. tylko bardzo mnie dziwi czemu porównujecie turbodiesle z wolnossącymi benzynami
Mi raczej chodziło o tezę iż Diesle ciągną na każdych obrotach :D a benzyniaki to typowe wysokoobrotówki
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez andr3w xD » 8 cze 2008, o 15:37

a mój brejdak wygrał mondeem konmbi 1.8 benzyna (gaz sekwencja)
z drugim mondeem kombi 1.8 td
PRAKTYCZNIE WSZYSCY TO FAŁSZYWI PRZYJACIELE
Avatar użytkownika
andr3w xD
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 494
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 22:35

Postprzez adrian » 8 cze 2008, o 15:43

ja w audicy A6 TDI mam silnik 2.5l to przy przyśpieszeniu wciska w fotel i nie wiem czy takie wolne jak 6 biegowa skrzynia i 240 na liczniku
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Postprzez endek » 8 cze 2008, o 15:54

a co dziwisz sie przeciez ma ponad 160KM :D 2,5

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Hinol » 8 cze 2008, o 16:26

Dokładnie tak jak pisze Marycha-Zielarz. Nie ma co porównywać turbodiesla z wolnossącym benzynowym o takiej samej pojemności.

Moim zdaniem najlepszy jest doładowany benzyniak. Duża moc, dobra elastyczność i FRAJDA Z JAZDY. Diesel dostaje baty od benzyniaka jeśli chodzi o np. dźwięk, jest droższy w serwisowaniu i droższy w zakupie. Poza tym ropa drożeje i za niedługo jazda dieslem może przestać być opłacalna :wink:
Avatar użytkownika
Hinol
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 572
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 14:09
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Postprzez Alonzo » 8 cze 2008, o 16:44

jeśli chodzi o np. dźwięk

kwestia gustu :P
porównajcie sobie z turbodoładowanymi to wam wyjdzie co mocniejsze

Diesel :D turbina w benzynce nie daje juz tyle co w dieselku, a gdy jeszcze diesel dysponuje duza moca :D nie no tak naprawde kazdy silnik ma swoje wady i zalety i ciezko powiedziec co jest lepsze, mi sie poprostu podoba charakterystyka diesla :P
Poza tym ropa drożeje i za niedługo jazda dieslem może przestać być opłacalna

no a z czego robisz benzyne bezolowiowa do beznyniaka ?? czyzby z ropy ?? :D wzrost cen ropy wiaze sie ze wzrostem cen oleju napedowego jak i bezolowiowej, zreszta moze ON jest drozszy ale diesel duzo mniej pali i tu wygrywa :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez PAUL ZIOM » 8 cze 2008, o 18:08

Heh moi rodzice maja audi 80 2,0 115KM w benzynie ale na gaz przerobina ale jest tez wersja 1.9 tdi chciałbym sie przejechac i zobaczyc jaka jest różnica. A tak na marginesie to moi tez chca kupic audi a6 z 99r i tez w diselku ale z mniejszym silnikiem nie z tymi [/b]2.5tdi[b] bo za duze
PAUL ZIOM
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:10
Lokalizacja: Śląsk->Rybnik->Świerklany

Postprzez adam1993 » 8 cze 2008, o 18:16

diesle mają większe przyśpieszenie? coś mi tu nie pasuje... jechałem do Gorzowa na giełdę i obok nas stał na światłach Mercedes w kombi diesel 100% ruszyliśmy równo i na starcie dostał od naszej Mazdy 323f(którą wtedy sprzedaliśmy) ostro po dupie coś mi tu nie pasuje
zaproszenia lockerz: http://adlock.50gigs.net/
Avatar użytkownika
adam1993
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 30 paź 2007, o 19:57
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 353 gości