[KONIECZNIE PRZECZYTAJ!] Nazwa tematu w dziale POMOC

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Postprzez Konrad » 3 gru 2009, o 19:08

Panowie, jak ktoś wcześniej wspomniał dalsze rozbudowywanie forum jest zbędne i ja również jestem na NIE ! Te forum jest dla ludzi i jeżeli nie podoba Ci się spam lub widzisz jakieś nieprawidłowości to dla Ciebie jest button raportuj post. Nic dodać nic ująć ! Nie jest tu potrzebna żadna ekipa moderatorów, tu ma być jak w domu. Idzisz w przedpokoju i widzisz śmieci to nie przechodzisz dalej tylko sprzątasz. Gdy każdy wyrobi sobie nawyk będzie miło i przyjemnie, chociaż miałby to być 1 post dziennie ale zawsze coś - nie przeszedłeś obojętnie. Także zacznijmy forum modernizować od siebie :wink:
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Pani Kontekstowa » 3 gru 2009, o 19:08

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Komar Rider » 3 gru 2009, o 19:14

bishofek napisał(a):No to się rozpisałeś :)


Mam nadzieję, że zrozumiale wytłumaczyłem, co o tym myślę ;)

bishofek napisał(a):Ja bym chętnie dołączył jeśli taka grupa powstanie.


No to jest nas już dwóch :yes:

bishofek napisał(a):Chętnie bym się zajął działem pomoc ponieważ tutaj zaglądam najczęściej.
Trochę rzadziej jestem na Motochacie Czy O Nas.


Podszedł bym do tej sprawy trochę inaczej :>

Ja, wiedząc, że moim zadaniem jest raportowanie postów, po zaraportowaniu wszystkich rzeczy godnych uwagi w swoim dziale, nie mógłbym patrzeć, jak w innym dziale, którego jeszcze kolega z GSR przejrzeć nie zdążył (a ten dział do niego należy), jest jakiś temat godny uwagi Adminów.

Dla tego najlepiej byłoby ustalić takie reguły, że w obojętnie którym dziale widzę jakieś sprawy do raportowania, to raportuję je. Jeśli zrobi to przede mną kolega z GSR to mam akurat wolne :D

A taki podmiot jak "Grupa Szybkiego Reagowania" musiał by być zatwierdzony przez Administrację (mimo, że to nadal nie będzie grupa formalna ;) ) i w tym momencie obligowalibyśmy się, do rzetelnego wypełniania powierzonej nam funkcji. Ma to na celu przeciwstawienie się przypadłości ludzkiej jaką jest entuzjazm tylko na początku wykonywania jakiejś rzeczy ;)

Trzeba by było znaleźć grupę osób chęnych podjęcia się takiego działania oraz otrzymać zgodę adminów na zalewanie ich raportami :twisted:


Co do pierwszego to nie ma sensu zapisywać kilkunastu osób do czegoś takiego, bo i tak połowa nic nie będzie robić (nawet wtedy, kiedy będzie mieć coś do roboty :]).

A o drugie bym się nie martwił, bo Admini już udzielili pozytywnej odpowiedzi:

:arrow: viewtopic.php?t=13202

;)

Quniuś napisał(a):Także zacznijmy forum modernizować od siebie :wink:


To jest podstawa ;)
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez bishofek » 3 gru 2009, o 20:18

Więc ja proponuję zrobić nieformalną grupę GSR.
Dlaczego grupa?
A po to by były jakieś zasady.
Przykładowa:
Gdy piszemy raport w sprawie źle napisanego tematu to piszmy wg regułki:

"Zła nazwa tematu.
Proponuję:
xxx"
Wtedy admini również mają lżej bo nie muszą wymyślać nazwy tematu a kopiują zaproponowany przez Nas.

Właśnie o taką pomoc mi chodziło.
Usługi Informatyczne,serwis komputerowy,instalacje oprogramowania,opieka informatyczna, pomoc przy zakupie sprzętu. Na terenie Gliwic i okolic. TANIO!

Naprawa motorowerów na terenie Gliwic i okolic !

Już dłużej nie mogę się ukrywać !
Kocham Cię MarQS !!
Avatar użytkownika
bishofek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 18 cze 2009, o 17:23
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez kuba_74 » 3 gru 2009, o 20:22

A taka grupa także rzetelniej będzie pełniła funkcje.Bo jak będzie trafi sie nam na forum "dziecko neostrady" i będzie wszystko co popadnie zgłaszał to ładna bania by była.Można także by pomagać adminom w wyszukiwaniu "chochlików" :yes:
Moje Forum Jednośladem.pl - http://jednosladem.pl
Zapraszam :D
Mój Mińsk 125-zdjęcia i jego historia(nowe fotki) viewtopic.php?t=19660
Mój Komarek http://motoalbum.pl/pojazd/4107
Kadet M-780 Lux http://motoalbum.pl/pojazd/4189
Romet Mińsk 125 http://motoalbum.pl/pojazd/4548
Obrazek
Avatar użytkownika
kuba_74
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 362
Dołączył(a): 15 sie 2009, o 22:23
Lokalizacja: Klonowa pow. Sieradz

Postprzez Koner » 3 gru 2009, o 21:01

Według mnie żadna grupa szybkiego reagowania nie musi się tworzyć.Przecież z raportowania postów może korzystać każdy użytkowniki bez wyjątku.Zostało to stworzone po to,że jak ktoś zobaczy temat w którym jest coś nie tak to używa tej funkcji.
bishofek napisał(a):Trzeba by było znaleźć grupę osób chęnych podjęcia się takiego działania oraz otrzymać zgodę adminów na zalewanie ich raportami :twisted:

Raportami możecie nas zalewać bez żadnej zgody.Tylko,żeby to było sensowne "zalewanie" :wink:
bishofek napisał(a):Wtedy admini również mają lżej bo nie muszą wymyślać nazwy tematu a kopiują zaproponowany przez Nas.

To nie admini wymyślają poprawną nazwę tematu-tu musi wykazać się autor danego tematu.Trzeba się trochę wysilić i samodzielnie pomyśleć.No chyba,że ktoś kompletnie nie wie o co chodzi,to wtedy możemy zasugerować poprawną nazwę.
kuba_74 napisał(a):Bo jak będzie trafi sie nam na forum "dziecko neostrady" i będzie wszystko co popadnie zgłaszał to ładna bania by była.

Jak na razie takie sytuacje nie miały miejsca.
kuba_74 napisał(a):A taka grupa także rzetelniej będzie pełniła funkcje

Według mnie tylko do czasu i na pewno nie cały czas.
Można to podsumować tak,że jak ktoś ma chęć pomóc to zrobi to bez względu czy jest w jakieś GSR czy nie. :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez bishofek » 3 gru 2009, o 22:31

Proponowałbym również administracji nagradzanie raportowania postów ale oczywiście z dystansem.
Typu kolorowy nick, ranga czy po prostu pochwała.
Na pewno będzie do motywować innych do raportowania nieprawidłowości.
Często spotykałem się z czymś taki że dana osoba widzi nieprawidłowość ale nie zgłasza bo po prostu mu się nie chce.
Usługi Informatyczne,serwis komputerowy,instalacje oprogramowania,opieka informatyczna, pomoc przy zakupie sprzętu. Na terenie Gliwic i okolic. TANIO!

Naprawa motorowerów na terenie Gliwic i okolic !

Już dłużej nie mogę się ukrywać !
Kocham Cię MarQS !!
Avatar użytkownika
bishofek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 18 cze 2009, o 17:23
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Krylunio » 3 gru 2009, o 22:59

A nie uważacie ze ten temat w ogóle potrzebny nie jest? Orzech sam taki na początku byłeś (ja też), pisało się bzdury każdy miał wąty, ale jakoś cicho było. teraz nagle wszyscy się strzelają o nazwe tematu chłopek pisze sobie "pomocy komar nie odpala" a tu chmara ludiz pisze "nazwa tematu!!" szczelacie się o spam i zaśmiecanie a co powiecie właśnie o tym? Trochę wyrozumiałości, może nie kazdy ma "to coś" i nie potrafi sie dostoswac do regulaminu forum( sorki --> przyjetych zasad na forum) ale spojrzta na dział "pomoc" chyba nikt już się nie stosuje do
Zasady działu
i to robienie z pindy cięzarówki, bez sensu, tylko każdy znowu kłócił się bedzie i na tym sie skonczy.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Krylunio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2299
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 20:27
Lokalizacja: Wola Rzędzińska
Pochwały: 7
Pojazdy: Komar 2350, Passat B6, Road Star 1700

Postprzez Komar Rider » 3 gru 2009, o 23:51

Koner napisał(a):Według mnie żadna grupa szybkiego reagowania nie musi się tworzyć.


Znam ludzi i wiem, że entuzjazm będzie tylko na początku, a gdy będzie to bardziej zwarta organizacja, ewentualnie kontrolowana przez Administrację, to wtedy wszyscy będą czuć powagę sytuacji i bardziej przykładać się do swojej pracy ;)

bishofek napisał(a):Typu kolorowy nick, ranga czy po prostu pochwała.


Akysz :P

Krylunio napisał(a):a tu chmara ludiz pisze "nazwa tematu!!"


I dla tego właśnie należy skupić się na raportowaniu, żeby nie dochodziło do takich sytuacji.

Krylunio napisał(a):i to robienie z pindy cięzarówki, bez sensu, tylko każdy znowu kłócił się bedzie i na tym sie skonczy.


Krzysiu, jeśli tak będzie mówił każdy, to nigdy do niczego nie dojdziemy ;)


Podsumowując:

GSR miała by być wolną, nieformalną grupą kilku osób, które postawią sobie za cel dbanie o forum, poprzez raportowanie tematów. Stanowiła by ona niejako podstawę, dla kilku osób, aby nie wypaliły się w swojej robocie i czuły respekt powierzonej im funkcji.
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez lobaz123 » 4 gru 2009, o 00:22

Ojj... Nie podoba mi się to wszystko. Straszny rygor... Bez przesady. Kiedyś było fajnie. Parę działów, wiadomo było co gdzie napisac. A teraz jakieś aleje motomaniaków czy ulice.... Dajcie spokój...
Avatar użytkownika
lobaz123
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 20 sty 2009, o 23:14
Lokalizacja: Solina (bieszczady)

Postprzez Krzysztof1993 » 4 gru 2009, o 22:23

Propozycja do adminów ciągle widzę tutaj narastająca ilość tematów dotyczących tych samych awarii dylematów jak pomalować komara itp.
Może w dziale pomoc niech administracja zrobi oddzielne działy np
Malowanie Pojazdu
Elektryka
Silnik i osprzęt itp itd.

Taka moja propozycja wtedy nowym użytkownikom będzie łatwiej poprostu poszukać tego co chcą? bo tak to tworzą odgroma tematów a można by też zrobić w danym dziale odpowiedni przyklejony temat na temat tych wybranych awari dylematów na temat silników malowania elektryki itp.
Taka moja propozycja.
KOBIETY TO ZŁO!!
Avatar użytkownika
Krzysztof1993
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2200
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 18:28
Lokalizacja: Skierniewice
Pochwały: 7
Pojazdy: SZROT

Postprzez Konrad » 4 gru 2009, o 23:53

Żadnego rozrostu forum, kiedyś było kilka działów i wszystko było gites ! Żadnej grupy GSR ! Każdy ma prawo korzystać z opcji raportuj post ! Każdy kto poczuje się do obowiązku raportowania poprostu będzie to robił i żadna grupa nie jest potrzebna !

Nie ulepszajmy czegoś co dobre :yes:
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Mateusz » 17 gru 2009, o 17:49

lobaz123 napisał(a):Ojj... Nie podoba mi się to wszystko. Straszny rygor... Bez przesady. Kiedyś było fajnie. Parę działów, wiadomo było co gdzie napisac. A teraz jakieś aleje motomaniaków czy ulice.... Dajcie spokój...


O tak, dobrze powiedziane
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Koner » 17 gru 2009, o 18:39

To co w tym wypadku polecacie?
Jeśli temat jest prawidłowo nazwany to potem o wiele łatwiej się go szuka.Nie trzeba się długo zastanawiać.
A jeśli chodzi o te Aleje Motomaniaków to wszystkie problemy np. dotyczące rejestracji itp. są zebrane w jednym miejscu i też nie trzeba zakładać kolejnego nowego tematu,tylko wejść w jeden konkretny,gdzie wszystkie informacje są zebrane :wink:
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez ślizgi » 30 gru 2010, o 22:13

zgadzam się ze wszystkim jak wyżej, admin powinien brać pod uwagę sugestie użytkowników tym bardziej że wypowiadają się osoby które są na forum praktycznie od początku powstania strony.Ja obserwowałem forum przez kilka miesięcy i dopiero po ty czasie zalogowałem się bo uznałem że to najlepsze forum na którym można uzyskać wiele pomocnych informacji. Dlatego nawet jeśli ktoś napisze temat który już był to dlaczego zaraz trzeba go usunąć,skoro zawsze znajdzie się ktoś na forum kto służy pomocą
ślizgi
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 24 sty 2010, o 19:55
Lokalizacja: zduńska wola

Romet Zetka 50

Postprzez krystianspw » 30 sie 2011, o 18:24

Mam Romet Zetka 50. Co może być przyczyną kiedy nie działają światła i licznik ? ? ?


PS.Nie wiem jak zrobić Wątek i dlatego tu pisze
krystianspw
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 sie 2011, o 18:18
Pojazdy: Motory

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 134 gości