Małe zmiany dotyczące zdjęć

Tu będą umieszczane ważne informacje związane z funkcjonowaniem forum oraz rozwiązania ewentualnych problemów technicznych.

Małe zmiany dotyczące zdjęć

Postprzez Komar Rider » 5 kwi 2011, o 22:35

Cześć

Jak to już przystało na MotoManiaków, każdej wykonanej przy naszym motorku czynności, czy podczas każdej podróży, cykamy mnóstwo fotek. Później standardowo wrzucamy zdjęcia na różne fotosiki, imageshack'i i tym podobne. Po wklejeniu linku do kilkunastu zdjęć na forum... połowie userów zwalnia komputer i zawiesza się przeglądarka... Powód? Nasze łącza internetowe, nie są przystosowane do załadowania dużej ilości zdjęć w dużym rozmiarze.

Dlatego właśnie apelujemy do wszystkich, aby wrzucać zdjęcia w miniaturkach, które dopiero później można sobie powiększyć, poprzez kliknięcie na nie. W każdym hostingu zdjęć jest możliwość wyciągnięcia linku do zdjęcia w miniaturce- takie linki zamieszczajmy. Nawet po wklejeniu zdjęcia w dużym rozmiarze, możemy poprzez kliknięcie na nie, znaleźć gdzieś na hostingu link do miniaturki.

No ale dobra, ktoś może jest leniwy i nie chce mu się klikać na każdą miniaturkę po kolei. Otóż także na to jest sposób :)


Działający już od prawie półtora roku serwis MotoAlbum.pl, powstał w ścisłej współpracy z MotoManiakami, jako rozszerzenie działu Nasze pojazdy, o nas. Co więcej- serwis ten jest doskonale zgrany z forum, także pod kątem wrzucanych nań zdjęć. Zdjęcie wrzucane na MotoAlbum, jest zmniejszane do rozmiaru 600 na 450 pikseli, co doskonale wpasowuje się w szerokość forum i jest także widoczne jak zwykłe zdjęcie w dużym rozmiarze. Jednocześnie waga takiego pliku, nie przekracza kilkuset kilobajtów, co jest niczym w porównaniu do 2 megabajtowego zdjęcia wrzuconego na popularny serwis.

Pozwolę sobie tutaj wkleić fragment poradnika Piotrka:

Dodawanie pojazdu/zdjęć

- Po zalogowaniu w menu głównym pierwsza pozycja to: Mój profil, wybierz ją.
- W nowej stronie zaraz pod menu głownym będziesz miał podmenu, wybierz z niego Pojazdy
- W kolejnej stronie określ typ pojazdu i klikaj na żółty button Dalej.
- W następnej stronie przedstaw pojazd i dodaj zdjęcie, poczekaj aż się wgra, potem będziesz mógł dodać jego opis.
- Chcesz wgrać więcej zdjęć? No to klikaj w linka Dodaj następne zdjęcie i postępuj jak wyżej.
- Po wszystkim daj na button Zapisz.

Wklejanie zdjęć na forum.

- Na następnej stronie która się wyświetli kliknij na miniaturkę dodanego pojazdu, otworzy Ci się profil tego pojazdu.
- Po prawej stronie będziesz miał Zdjęcia. Klikając w nie będą się powiększały a pod nimi będziesz miał miał zakładkę Linki a w niej gotowe linki do skopiowania i wklejania na forum. Jeśli chcesz miniaturkę (po kliknęciu będzie się powiekszać) to skopiuj ten kod z pola Miniaturka na forum: a jak chcesz wkleić w oryginalnym rozmiarze to wybierz kod z pola Pełen rozmiar na forum:



Jak widzicie, wrzucanie zdjęć przez MotoAlbum jest dużo łatwiejsze i niesie ze sobą mnóstwo korzyści.

Jest jeszcze jedna sprawa: Niektóre zdjęcia (np. kupionych części, czy waszych warsztatów) nie nadają się do wrzucania na MA, bo po prostu nie pasują tematycznie. W takim wypadku konieczne jest skorzystanie z popularnych serwisów hostingowych. Oczywiście w tym wypadku jest obowiązek wklejania linków do miniaturek zdjęć.

Te wszystkie zmiany mają ułatwić surfowanie po forum dla Użytkowników, którzy mają wolniejsze łącza, przez co muszą długo czekać na załadowanie zdjęć. Dlatego też Administracja będzie upominać na PW tych, którzy będą wrzucać zdjęcia w dużym rozmiarze. Oczywiście jeśli ktoś od czasu do czasu się pomyli i wrzuci zdjęcie w dużym rozmiarze, to nie będziemy za to nikogo karać, ale jeśli pomimo upomnień, duże zdjęcia nadal będą wrzucane, to takie zdjęcia będziemy niestety kasować.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 11 kwi 2011, o 14:39 przez Komar Rider, łącznie edytowano 1 raz
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Małe zmiany dotyczące zdjęć

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 kwi 2011, o 22:35

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Sławek. » 5 kwi 2011, o 22:40

Komar Rider napisał(a):Jest jeszcze jedna sprawa: Niektóre zdjęcia (np. kupionych części, czy waszych warsztatów) nie nadają się do wrzucania na MA, bo po prostu nie pasują tematycznie

Odnośnie tego, nie można by zrobić oddzielnego "folderu" na te inne zdjęcia?

Wiem ,że to nie takie proste, ale zapytać można :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Postprzez dieludolfs » 5 kwi 2011, o 22:41

Ja zawsze wrzucałem pełnowymiarowe, ale pomniejszałem do wagi 150kb, no i nie wiem ale chyba takie zdjęcia nie powinny zamulać? :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Postprzez Kuba » 5 kwi 2011, o 22:47

McGiver1 proponowałem coś podobnego w sobotę, czy tam niedzielę, odrzucono ;)
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez Sławek. » 5 kwi 2011, o 22:50

Kuba napisał(a):odrzucono

Miło :F
Kurde ,ale dlaczego? Przecież wymieniłem punkciki na nieograniczoną liczbę zdjęć więc, co to za problem zrobić dodatkową zakładkę. Chyba ,że będzie MA zamulać czy coś. :(
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Postprzez Krzysiek19 » 5 kwi 2011, o 22:54

Ja też zawsze zmniejszam zdjęcia do 800x600, czy jeśli będę zmniejszał do 640x480 to będzie ok? Waga tak jak pisał die nie przekracza 120kb...
ZZR Komar 230 ('62)
ZZR Komar 232 ('65)
ZZR Komar 232 ('65)
ZZR Komar 232('65)
ZZR Komar 232
Romet Komar 2350
Romet Komar 2351 ('77)
Romet Komar 2352 ('79)
Romet Polo 760 ('76)
Romet Pegaz 710('74)
Romet Pegaz 750 ('75)
Romet Pegaz 750
Romet 50-T-1 ('79)
Romet Ogar 205 ('81)
Romet Ogar 200 ('87)
Romet Ogar 200
Romet Ogar 200
Romet Ogar 200
Romet Ogar 200
Jawa Mustang 50
Jawa Mustang 50 (`?)
MZ Trophy ES150/1
Avatar użytkownika
Krzysiek19
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 28 maja 2010, o 01:08
Lokalizacja: Krotoszyn
Pojazdy: Komar,Polo,Pegaz,Ogar Jawa,MZ

Postprzez dieludolfs » 5 kwi 2011, o 22:58

ja szerokością zmniejszam do 550, przez co zdjęcia są wpasowane w forum :P
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Postprzez Komar Rider » 5 kwi 2011, o 23:00

Jeśli zmniejszacie zdjęcia ręcznie i zajmują one tak mało miejsca, to bardzo dobrze i takie zdjęcia są oczywiście akceptowane :) Gorzej jest, gdy ktoś wrzuca kilkanaście/kilkadziesiąt zdjęć i nawet nie zwróci uwagi, że one strasznie spowalniają wczytywanie forum.

dieludolfs napisał(a):ja szerokością zmniejszam do 550, przez co zdjęcia są wpasowane w forum :P


Ręczna zmiana rozmiaru zdjęcia, poprzez dopisanie rozmiaru do linku, nie zmienia wagi pliku, tylko zmienia rozmiary. Zdjęcie może zajmować na forum zaledwie jeden piksel, a i tak będzie ważyć parę mega :)
Ostatnio edytowano 5 kwi 2011, o 23:14 przez Komar Rider, łącznie edytowano 1 raz
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez Piotrek » 5 kwi 2011, o 23:05

McGiver1 napisał(a):nie można by zrobić oddzielnego "folderu" na te inne zdjęcia?


Kuba napisał(a):proponowałem coś podobnego w sobotę, czy tam niedzielę, odrzucono


McGiver1 napisał(a):ale dlaczego


Bo to troszkę sprzeczne z ideą serwisu i w związku z tym raczej sam serwis nie może oferować takiej funkcjonalności, ale.. teoretycznie nikt Wam nie zabrania umieszczania takowych zdjęć - przykładem jest choćby profil Paty :wink:
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez dieludolfs » 5 kwi 2011, o 23:08

Komar Rider napisał(a):
dieludolfs napisał(a):ja szerokością zmniejszam do 550, przez co zdjęcia są wpasowane w forum :P


Ręczna zmiana rozmiaru zdjęcia, poprzez dopisanie rozmiaru do linku, nie zmienia wagi pliku, tylko zmienia rozmiary. Zdjęcie może zajmować na forum zaledwie jeden piksel, a i tak będzie ważyć parę mega :)

Tak, ale ja zmniejszam programem zanim wrzucę na hosting :P
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Postprzez Michallres » 6 kwi 2011, o 13:54

Ja jestem typowym przykładem takiego kolesia co wszystko pakuje w pełnych rozmiarach. Ale obiecuję ze jak będę wrzucał większą liczbę zdjęć , to w miniaturki. Motoalbum spoko , ale wkurza mnie ten napis na każdej fotce Motoalbum ;)
Avatar użytkownika
Michallres
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3142
Dołączył(a): 15 lip 2009, o 16:35
Lokalizacja: Złoczew/Łódź
Pochwały: 5
Pojazdy: XTZ 750, ETZ 251, Audi A8 D2

Postprzez Kuba » 6 kwi 2011, o 15:09

jakby dodać taką funkcję jak ja proponowałem to by z MA było połączenie pj i bikepicks, a tego byśmy raczej nie chcieli.
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez Sławek. » 6 kwi 2011, o 17:51

Dobra przeżyje jakoś.. Wkońcu od czego jest fotosik.. Eh :(
Szkoda ,że moja poprzednia propozycja została też odrzucona.

PS: Sorki ,że tak się rzucam ,ale byłoby to duże udogodnienie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Postprzez Tomek » 7 kwi 2011, o 20:48

Zawsze można założyć nowy "pojazd" i tam wwalać niepasujące zdjęcia :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Postprzez Piotrek.P » 7 kwi 2011, o 20:52

Komar Rider napisał(a):Jak widzicie, wrzucanie zdjęć przez MotoAlbum jest dużo łatwiejsze i niesie ze sobą mnóstwo korzyści.

w teorii tak ale w praktyce to nie wiem, przecież tam trzeba mieć sporo punkcików żeby wymienić na nie ograniczoną ilość zdjęć, pojazdów itd. a jak ktos nie ma ytch punkcików to zostaje tylko robić to co m.in. robię ja czyli zmniejszam rozmiar fotki i wrzucam bo nie chce mi się czekac aż mi sie wrzuci taka fota z aparatu co zajmuje ok 2MB
Obrazek
komara może mieć każdy, Deltę nieliczni...

ale ja mam i to i to :mrgreen:
Avatar użytkownika
Piotrek.P
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): 8 mar 2010, o 22:45
Lokalizacja: Dubicze Cerkiewne
Pojazdy: dleta rmr 24 i wieeeeeele wiele innych :)

Następna strona

Powrót do Sprawy dotyczące forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości