Kask

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Odnowienie kasku

Postprzez Motorowerzystka » 17 gru 2012, o 20:27

Nie wiem właśnie, szukałam na google ale za bardzo nic nie znalazłam. Bo na tablicy znalazłam kask, napisałam do sprzedającego o podanie rozmiaru i odpisał: B :|
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Odnowienie kasku

Postprzez Pani Kontekstowa » 17 gru 2012, o 20:27

Pani Kontekstowa
 

Odnowienie kasku

Postprzez Siczka » 17 gru 2012, o 20:33

No ciekawe. podrzuć link do ogłoszenia. Możliwe, ze to jakaś angielska rozmiarówka czy coś.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Odnowienie kasku

Postprzez Motorowerzystka » 17 gru 2012, o 21:21

http://tablica.pl/oferta/kask-tiger-oka ... 1YOS1.html
Kask Tiger, wiem że opinia na temat tych kasków jest nie za dobra... :? Ale mam też na oku kilka innych kasków :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Odnowienie kasku

Postprzez Siczka » 17 gru 2012, o 22:29

Motorowerzystka, tak poza tym, to Ci powiem, ze lepiej dołożyć jeszcze stówkę i masz porządny kask na długo, a ten nie wiesz czy nie był bity i malowany potem gdzieś i poza tym chciałabyś na swoja głowę założyć przepocony kask po nie wiadomo kim? Grzebienia, kobiety, motocykla i kasku się nie pożycza :F

Już lepiej kask nawet i taki kupić, ale mieć nowy, pachnący i świeży, no i nie wygnieciony środek itd. :D
http://moto.allegro.pl/kask-szczekowy-n ... 06124.html

Poza tym jeszcze taka drobna rada - Nie kupuj kasku przez internet! Kask niby co z tego ze masz przykładowo dwie L'ki, skoro jeden ma inny środek i będzie Cię w poliki gniótł a inny np w uszy albo jeszcze coś nie tak? Kask kupując to najlepiej zajechać do sklepu, nawet i tanie bo tanie, ja tam mam kask za stówkę, ale zajeżdżasz, przymierzasz i może jeszcze jakiś ciekawszy znajdziesz? :)
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Odnowienie kasku

Postprzez Motorowerzystka » 17 gru 2012, o 22:42

Siczka napisał(a):Już lepiej kask nawet i taki kupić http://moto.allegro.pl/kask-szczekowy-n ... 06124.html

Rozmiar uniwersalny, dziękuję bardzo już raz kupiłam taki kask przez allegro :/ Po włożeniu, latał po całej głowie, masakra. Dobrze że udało mi się go sprzedać :roll: Dlatego szukam teraz kasków w rozmiarze S.
Siczka napisał(a):Kask kupując to najlepiej zajechać do sklepu

Właśnie mam taki zamiar w sklepie motoryzacyjnym, typowo motocyklowym popatrzeć za jakimiś kaskami, może znajdę jakiś dobry :D A jak nie no to będę szukać dalej :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Odnowienie kasku

Postprzez Siczka » 17 gru 2012, o 23:22

Motorowerzystka napisał(a): dziękuję bardzo już raz kupiłam taki kask przez allegro

Chcesz mi powiedzieć, że Tablica.pl to jest lepsza, no i lepiej kupić stamtąd kask niż z allegro? :P
Motorowerzystka napisał(a):Rozmiar uniwersalny,

Tzn ten B to uniwersalny? Swoją droga ciekawe jak to jest ze kask uniwersalny? :?
Motorowerzystka napisał(a):Właśnie mam taki zamiar w sklepie motoryzacyjnym, typowo motocyklowym popatrzeć za jakimiś kaskami, może znajdę jakiś dobry

No i to będzie najlepsze rozwiązanie, bo sobie kolorek dobierzesz jak wybór szeroki będzie, cenę odpowiednią (targować się próbuj, w razie czego to maślane oczka robisz - na pewno opuszczą cenę :F ) no i ogółem, to nie ma sensu z allegro - tylko kupujesz co widzisz i co pasuje :)
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Odnowienie kasku

Postprzez Motorowerzystka » 17 gru 2012, o 23:39

Siczka napisał(a):Chcesz mi powiedzieć, że Tablica.pl to jest lepsza

Nie jest lepsza, na allegro jakiś czas temu wyszukałam sprzedawcę, który miał wybór kasków z odpowiednimi rozmiarami w podobnej cenie jak w tym linku, który podałeś.
Siczka napisał(a):Tzn ten B to uniwersalny?

Nie wiem jaki to rozmiar te B :/
Siczka napisał(a):ciekawe jak to jest ze kask uniwersalny?

Rozmiar UNI (uniwersalny) 55-62 "L" - taa, jakby wtedy napisali że to rozmiar na głowę, która ma obwód 62 cm to bym nie kupiła. Ale teraz jak widzę rozmiar uniwersalny to wiem że i tak za duży :roll: Wtedy myślałam że uniwersalny to znaczy że można regulować kask pod swoją głowę, a tu :evil:
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Odnowienie kasku

Postprzez Siczka » 18 gru 2012, o 09:16

Ja mam L'kę, ale z deka lata po łbie, ale tylko jak włosy zetnę :F Tak o to jest w porządku, póki mam dłuższe, no ale kurde miałem mały wybór tych co mi odpowiadały a te co bardziej odpowiadały to 2 tylko - ten co mam albo taki co był dopasowany ale w poliki cisnął, także wziąłem ten no i ma się całkiem dobrze, choć w nowym sezonie zamierzam pojechać sobie kupić nowy jakiś, taki tez w okolicach stówki, ale z innym środkiem, żeby był dopasowany i środek nie taki ze styropian z naciągniętym materiałem jakimś tylko normalny miększy. Tym razem, to już bym brał kask inny jakiś, może YOHE jakiś czy coś, żeby te nawiewy były normalne a nie dla ozdoby.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Odnowienie kasku

Postprzez Angler » 19 gru 2012, o 12:47

Jak ktoś chce tani i dobry kask, to polecam czatować na coś takiego : http://moto.allegro.pl/kask-motocyklowy ... 89726.html zajefajny jest, wygodny i przede wszystkim, nie paruje, a nówki (tzn. powystawowe/z magazynu) za 100zł idzie wyrwać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Odnowienie kasku

Postprzez Motorowerzystka » 12 lut 2013, o 19:13

Mam okazję dorwać kask Bella (nie używany, jak nowy) i pytanie z nim związane, jaki on ma rozmiar? Ktoś może wie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Odnowienie kasku

Postprzez Angler » 12 lut 2013, o 20:03

Motorowerzystka, wróżkami nie jesteśmy. Zapewne chodzi o kask Bell. Dość sporo modeli, dość sporo rozmiarów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Odnowienie kasku

Postprzez Marek.K. » 12 lut 2013, o 20:33

Motorowerzystka, jeśli taki sam co był dawny z checia bym wział :D
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Odnowienie kasku

Postprzez Motorowerzystka » 12 lut 2013, o 21:15

Angler, nie Bell tylko Bella taki jak tu: viewtopic.php?f=11&t=20558&p=301629&hilit=bella#p301629 szukałam w google i nie znalazłam jaki może mieć rozmiar ten kask, dlatego się pytam, może ktoś się kiedyś z nim spotkał albo miał.
Marek.K., to właśnie taki :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Odnowienie kasku

Postprzez Angler » 12 lut 2013, o 21:21

Motorowerzystka, zapewne w kilku rozmiarach występował.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Odnowienie kasku

Postprzez Marek.K. » 12 lut 2013, o 21:26

Motorowerzystka, z chęcią bym sie pisał :D, przydałby się do pokoju :)
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości

cron