Kosmetyki samochodowe

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Kosmetyki samochodowe

Postprzez Travis13 » 24 sty 2010, o 22:30

Cześć

Pytanie do wszystkich forumowiczów: czego używacie, żeby wasze samochody były ładne, czyste, pachnące i przyjemnie się nimi jeździło?
Mam też na myśli kosmetyki do dbania o karoserię - pasty, woski itp.
Ja używam do samochodu czegoś takiego. I chociaż nie jest to jakieś super tanie (100zł), to jednak widać różnice.

Czekam na opis waszych doświadczeń z kosmetykami samochodowymi.
Travis13
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 sty 2010, o 22:43

Kosmetyki samochodowe

Postprzez Pani Kontekstowa » 24 sty 2010, o 22:30

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Hudini123 » 25 sty 2010, o 01:56

Bardzo dobra jest pasta TEMPO
Oryginalne osłony na nogi do komara Nabyte : D
Avatar użytkownika
Hudini123
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 176
Dołączył(a): 9 gru 2009, o 19:48
Lokalizacja: Zgorzelec/Goerlitz/Olsztyn
Pojazdy: Kosmiczne Kalesony

Postprzez dieludolfs » 25 sty 2010, o 12:54

Szampon w woskiem, cała masa plaków, odkurzacz + Wunder Baum :F
No i płyn do mycia szyb ;)
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Postprzez adrian » 25 sty 2010, o 13:01

woda :D
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Postprzez Koner » 25 sty 2010, o 14:34

Ja na kosmetyki samochodowe mam w garażu przeznaczoną całą skrzynkę.A znajduje się w niej: Płyn do szyb (K2-Nuta),płyn do usuwania owadów,płyn do prania tapicerki,środek do czyszczenia nawiewów i klimatyzacji,szampon z woskiem,plak-matowy i błyszczący,wosk w płynie Tenzi i Turtle Wax,czernidło do zderzaków,pasta tempo,wilgotne ściereczki,spray do opon,silikon w sprayu,płyn do mycia silnika,czarny wosk do lakieru i odmrażacz do zamków :D Jest jeszcze odświeżacz powietrza New Car :wink:
Większość tych produktów kupuję w supermarkecie w Pułtusku :)
Jedynie nie sprawdził się wosk Tenzi,który miał działać bez polerowania.Co prawda na Audi działa świetnie ale na czarnym Golfie widać lekkie smugi.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Konrad » 25 sty 2010, o 14:55

Do polercki polecam Fareclę firmy G-3 najlepsza pasta do polerki lakieru z jakąmiałem styczność. Następna pasta to Tempo.
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Re: Kosmetyki samochodowe

Postprzez klaudyna » 11 wrz 2013, o 18:58

Polecam z doświadczenia kosmetyki ze strony : http://www.mrcleaner.pl nie są drogie, nie niszczą auta, lakieru i przychodzą na czas! Korzystam również z ich sklepu stacjonarnego ( siedziba w Katowicach) wiem także że prowadzą salon pielęgnacyjny również w Katowicach. Spróbuj a nie będziesz żałował :) Pozdrawiam :D
klaudyna
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 18:52
Pojazdy: audi

Kosmetyki samochodowe

Postprzez verde » 17 wrz 2013, o 10:58

A ja polecam oddanie sprawy fachowcom http://www.favore.pl/431352_myjnia-paro ... eckie.html Czyszczenie jest wykonywane profesjonalnie, produktami najwyższej jakości :)
verde
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 16:18

Re: Kosmetyki samochodowe

Postprzez kajetan22 » 22 kwi 2015, o 11:36

Travis13 napisał(a):Cześć .Pytanie do wszystkich forumowiczów: czego używacie, żeby wasze samochody były ładne, czyste, pachnące i przyjemnie się nimi jeździło?


Pierwsza zasada to absolutny zakaz palenia i jedzenia w aucie potraw z maka :) Kosmetyki krajowe, bez zbędnych kosztów na amerykańskie marki. Na lakier idzie pasta w woskiem raz na 2-3 miesiące, nie za często. :mrgreen: i jednocześnie gumy i plastiki na czarno. Choinka vanilia do wewnątrz.
kajetan22
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 22:49

Kosmetyki samochodowe

Postprzez marcin.prawda » 25 cze 2015, o 13:46

Odświeżam temat :) Czy ktoś jeszcze ma coś do polecenia? Od kilku lat niezmiennie używam produktów jednego producenta http://www.shine4car.pl/smartwax-prod-1.html . Ale w końcu trzeba spróbować coś nowego :)
marcin.prawda
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 cze 2015, o 13:43
Pojazdy: bmw

Kosmetyki samochodowe

Postprzez ikozak » 12 sie 2015, o 11:58

Spróbuj produktów marki K2. Ja od wielu lat używam ich do pielęgnacji samochodu i jeszcze nigdy nie zawiodłem się. Dobra marka i dobre produkty.
ikozak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 sie 2015, o 10:47

Kosmetyki samochodowe

Postprzez ikozak » 12 sie 2015, o 11:58

Spróbuj produktów marki K2. Ja od wielu lat używam ich do pielęgnacji samochodu i jeszcze nigdy nie zawiodłem się. Dobra marka i dobre produkty.
ikozak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 sie 2015, o 10:47

Kosmetyki samochodowe

Postprzez fachman » 12 sie 2015, o 13:05

Z produktów K2 polecam szczególnie Roton do felg, http://www.motochemia.pl/plyn-do-mycia- ... -4177.html , jest mega rewelacyjny, i nie odbiega od płynów do felg innych marek
fachman
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 4 lut 2015, o 19:50
Pochwały: 1

Kosmetyki samochodowe

Postprzez damian90 » 14 sie 2015, o 16:24

Ważne jest też, jak nakładasz pastę, jak polerujesz, czy używasz mikrofibry itp.
Same kosmetyki nie załatwią sprawy. Wielu ludzi nie czyta ulotek i nie stosuje się do instrukcji niestety.
damian90
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 lip 2015, o 22:30
Lokalizacja: Łódź
Pojazdy: jeszcze nie mam, ale zbieram :)

Kosmetyki samochodowe

Postprzez iparts » 17 sie 2015, o 15:14

Dokładnie, żeby uzyskać pożądany efekt nie wystarczy tylko kupić kosmetyki samochodowe z górnej półki, trzeba też mieć chociaż minimalne pojęcie o zabiegu polerowania/woskowania itp. No i tak jak wspomniał kolega wyżej - czytajmy instrukcje, tam naprawdę napisane są przydatne informacje.

Żeby nie robić offtopicu, ja co prawda nie często przeprowadzam upiększanie swojego auta ale parę razy stosowałem specyfiki firmy Sonax, może ktoś też używał? np. takie coś: http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-spray ... 44460.html
Zapraszamy forumowiczów do sklepu z częściami - http://www.iparts.pl
Avatar użytkownika
iparts
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 1
Pojazdy: VW Passat

Następna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości