ČZ 350 - Sport 472.5

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

ČZ 350 - Sport 472.5

Postprzez Tomek » 17 lis 2013, o 20:36

Miałem nie pokazywać teraz nowego moto, podpicować i zrobić sesję wiosną, ale brat jak zwykle się wygadał i teraz nie dacie mi spokoju :mrgreen: Nie mam chyba wyboru...

Na początku września wraz z kolegą (też Knedlarz) zapisaliśmy się na kurs prawka kat A2. Zdałem i pomyślałem że fajnie byłoby kupić jakiegoś eRłana. Szybkie przeliczenie drobniaków, pierwsze zwątpienie i myśli samobójcze :C
Wybór miałem pomiędzy moto z KDL, a starą (bardzo bardzo) Japonią. Szybko obadałem sytuację i okazało się że za kpl tłoków z pierścieniami kupię dwa silniki do Wueski, więc problem szukania ładnego Suzuki miałem z głowy :mrgreen:
Została MZ 250 (która wkrótce odpadła ze względu na cenę), Jawa 350 TS, CZ 350 i inne dwusuwowe wynalazki.
Przypadkowo trafiłem na CZ...

Rok 1985, jeszcze bez obrotomierza. Przebieg podobno 3600km, tyle ma na liczniku i myślę że realnie mieści się w tych 4k km.
Ciekawostką jest system cut-off. Niemcy wprowadzili świat w błąd reklamując to rozwiązanie jako wynalazek koncernu VAG, a tak naprawdę od dawna istniało ono w Czechosłowacji. Co lepsze, do sterowania nie był potrzebny komputer! Tak więc Czesia wesoło popierduje raz lewym, raz prawym wydechem, zależnie od nastroju. :P

Do ogarnięcia są drobnostki typu słaby akumulator, brak plastikowej końcówki dźwigienki kierunkowskazów, urwany napinacz łańcucha, czy zgubiona śrubka mocująca prawy wydech do podnóżka. Po za tym muszę umyć silnik i oddać rurki kierunkowskazów do ocynkowania bo szpecą resztę motocykla.

Fotka. Na coś lepszego musicie poczekać aż do wiosny.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

ČZ 350 - Sport 472.5

Postprzez Pani Kontekstowa » 17 lis 2013, o 20:36

Pani Kontekstowa
 

Czerwony pocisk

Postprzez Rudy102 » 17 lis 2013, o 20:43

Fajne takie moto. Masz kamerkę HD to ogarnij w niej dźwięk i nagraj onboarda bo chciałbym zobaczyć jak to jeździ. Najlepiej przyczep kamerkę do klatki piersiowej. Raz, że nie będzie wibracji a dwa że będzie fajny obraz. :)
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Czerwony pocisk

Postprzez Marek.K. » 17 lis 2013, o 20:43

CZ = Czechosłowacka zemsta :D
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Czerwony pocisk

Postprzez Siczka » 17 lis 2013, o 20:53

A ja, (można by już rzec powoli, że w spadku :mrgreen: ) dostałem tego leśnego popie*rdalacza, którego już dziś na polu przetestowałem :F
Co by nie było, to nie Ty trafiłeś przypadkowo na CZ tylko ja, a gdybym nie powiedział, to byś dalej o niej nie wiedział :mrgreen:
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Re: Czerwony pocisk

Postprzez Norbinuss » 17 lis 2013, o 21:35

Świetna cezetka :) Jedna z ostatnich 472.5 :P Po jej stanie widać, że realne jest te 4 tysiące przebiegu. Nie pożałujesz tego zakupu ;) Gratuluję :)
Norbinuss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:23
Pochwały: 4

Czerwony pocisk

Postprzez Tomek » 17 lis 2013, o 21:42

Norbinuss, długo zastanawiałem się czy ryzykować i iść w Czecha, bo wiadomo jaką mają opinię... Poczytałem forum knedlarzy i przekonałem się do tej maszyny. Ta jest z małym przebiegiem więc ze dwa sezony powinna przelatać bez większych problemów.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

ČeZet 350 6V

Postprzez Norbinuss » 17 lis 2013, o 21:50

Tomek napisał(a):Norbinuss, długo zastanawiałem się czy ryzykować i iść w Czecha, bo wiadomo jaką mają opinię...


Że co? Jaką opinię? :shock: Dobre maszyny są :)

Tomek napisał(a):Poczytałem forum knedlarzy i przekonałem się do tej maszyny.


No i dobrze :P

Tomek napisał(a):Ta jest z małym przebiegiem więc ze dwa sezony powinna przelatać bez większych problemów.


4 tysiące to dopiero dotarta :mrgreen: Wytrzyma więcej niż 2 sezony.
Norbinuss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:23
Pochwały: 4

ČZ 350 6V

Postprzez Tomek » 17 lis 2013, o 23:03

Każdy mi mówił że dużo pali, że awaryjne, że problemy z elektryką itp. O elektrykę szczerze mówiąc trochę się boję, bo 35W z przodu może nie wystarczać w nocy. Przy takiej mocy prądnicy nie zaszalęję. Z sezonami to zależy od przebiegu i kasy na utrzymanie. Mam nadzieję że będzie bezproblemowo.

Norbinuss, mam przy okazji pytanie. Czy to normalne że Cześka na prawie zimnym silniku (wcześniej pracowała może 2 minuty przy oględzinach i zrobiła kilkanaście metrów) ledwo jedzie? Wracałem nią do domu i na początku dusiło ją i jechała gorzej niż WSK 125, dopiero później dostała kopa. Wydawało mi się, że pracowała na dwóch cylindrach, ale kto to wie... Trochę techniki i człowiek się gubi :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

ČZ 350 6V

Postprzez Norbinuss » 17 lis 2013, o 23:25

Tomek napisał(a):Każdy mi mówił że dużo pali


Katalogowo przy 80km/h ma palić 4,5L. W trasie pewnie i tyle spali bo ja to jak po lesie się jeździ górka nie górka, trochę odkręcenia manetki to pewnie pod 6L podchodzi :mrgreen:

Zimny czy ciepły powinna jechać normalnie. Ja jak odpalę to nie czekam nie wiadomo ile żeby się zagrzała, z pół minuty i jadę jak się spieszę. Miała dłuższy czas postoju cezeta? Czy była wcześniej jeżdżona? Może się coś przypchało, może paliwo nie dochodziło a później cud, paliwo zaczęło lecieć i jechała dobrze :D Ja miałem raz tak, że jechała dobrze a jak osiągałem 110km/h to zaczęła przygasać...paliwo nie dochodziło. Może w tym leży problem. Na jednym cylindrze mówisz...nie miałem czegoś takiego. Jak na jednym nie miałem iskry to palić mi nawet nie chciała :?

Albo przez akumulator. Jak masz do d*** to będzie chodziła Ci tylko jak będziesz trzymał maksymalnie odkręconą manetkę. Trochę odpuścisz i będzie gasła.

Coś mi się wydaje, że musisz ją"rozchodzić" :D
Norbinuss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:23
Pochwały: 4

ČZ 350 6V

Postprzez Tomek » 17 lis 2013, o 23:48

Robiła jakieś niecałe 100km rocznie. Na wiosnę na pewno zrobię jej szczegółowy przegląd.
Jak na razie muszę wymienić akumulator, ale to wiosną. Już u mnie na podwórku też tak miała. Tata ruszył, przymuliło ją przez kilka metrów i nagle wyrwała, a z tyłu została krecha :D
Jak będzie cieplej to zaglądnę do platynek, kupię kondensatory na zapas i przeglądnę elektrykę.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

ČZ 350 6V

Postprzez Bartezz » 18 lis 2013, o 00:57

Ja też planuje kupno motorka na wiosne i zastanawiam się nad MZ lub właśnie nad CZ + dla niej za cenę :p Słyszałem opinie też takie o CZ że dużo pali itd i że 6v instalacja to jest lipa i lepiej brać taką co ma 12v, nie wiem ile w tym jest prawdy :wink: Póki co ogarnij sprzęta i na wiosne podczas wypraw zobaczymy ile jest w tym prawdy co mówią :D
Jest:
Scirocco GT '87
Golf I '75 3d 1,1+lpg
Motorynka Pony m301 '87 - od niej się wszystko zaczeło :P
Były:
Polonez 1.5GLE '94
Golf I '80 5d 1.5d
Golf I '79 1,6d - sprzedany
Golf I '83 1,6GTI - rozbity ;/
Golf I '77 1,1 - poszedł na żyletki ;/
Golf II '90 1,3+lpg
Avatar użytkownika
Bartezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1049
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 17:53
Lokalizacja: Porąbka
Pochwały: 4
Pojazdy: Scirocco GT, Golf I, Motorynka Pony 301, CZ 175

ČZ 350 6V

Postprzez Norbinuss » 18 lis 2013, o 07:50

Bartezz napisał(a):Słyszałem opinie też takie o CZ że dużo pali itd i że 6v instalacja to jest lipa i lepiej brać taką co ma 12v, nie wiem ile w tym jest prawdy


Oczywiście jak masz wybór i mieszkasz w mieście albo często masz jeździć po mieście to bierz 12V. Ludzie na 6V narzekają którzy jeżdżą po większych miastach - stanie na światłach na sygnalizacji świetlnej, korki itp co sprawia, że 6V trochę niedomaga.
Norbinuss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:23
Pochwały: 4

ČZ 350 6V

Postprzez Siczka » 18 lis 2013, o 16:14

Tomek, Jawa bo Jawa, ale na CZ tez uważaj https://www.youtube.com/watch?v=XIsnJAhF6-E :mrgreen:

CZ z tego co właściciel mówił, była ostatnio odpalana latem, przejechał się do lasu z synami paręset metrów i tyle jazdy bo napinacz łańcucha poszedł i tak od wakacji stała. Tak to w zimę była przepalana, czasem do roboty śmigał i w ogóle, ogółem mało używana.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

ČZ 350 6V

Postprzez honda10282 » 18 lis 2013, o 20:07

Tomek, no gratuluje zakupu niech służy. Trochę pielęgnacji i będzie ładna sztuka i to z przebiegiem -4000. Swoją drogą czego na czeszki mówi się knedle? Knedel fajna sprawa , szkoda że brata knedel musiał iść do Manka :evil: .bo wykręcił się od odsprzedaż po roku ,ale znowu teraz jest Suzuki :D Może jeszcze się kiedyś uda...
Avatar użytkownika
honda10282
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1489
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 16:40
Lokalizacja: A co? spod jasła RJS
Pochwały: 22
Pojazdy: Komar MR232 "sztywniak"68r. & Romet Pony 50 M2 81r.

ČZ 350 6V

Postprzez olo537 » 18 lis 2013, o 21:20

Tomek napisał(a):Wracałem nią do domu i na początku dusiło ją i jechała gorzej niż WSK 125, dopiero później dostała kopa. Wydawało mi się, że pracowała na dwóch cylindrach, ale kto to wie... Trochę techniki i człowiek się gubi

Może świece ci przylało ? Też na początku w mojej jawie miałem problem , odpalała ale jak się okazało tylko na jeden cylinder i ledwo się toczyła . Dopiero jak wymieniłem świece na prawym cylindrze to zaczęła palić na dwa i mieć kopa :twisted:
Avatar użytkownika
olo537
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 893
Dołączył(a): 26 cze 2009, o 19:41
Lokalizacja: STARACHOWICE
Pochwały: 1
Pojazdy: 2x Jawa 50 Mustang ,Komar 2350 , Kingaway Allegro, Romet Chart 210, MBK , MZ ETZ 150

Następna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości

cron