Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez purchaw090293 » 22 sty 2014, o 20:47

No więc niewiasty już są, ale pominęliśmy też, jakże istotny element życia, dużej części osób, jakim jest piwo. Wszak napój ten, towarzyszy ludziom od setek, albo i więcej lat. Występuje w różnych gatunkach. Bogactwo smaku piwa bywa zaskakujące. Niegdyś go popijano niemal, jak wodę, chociażby ze względów higienicznych. Dzisiaj dla smaku, nałogu, towarzystwa. Główne składniki piwa: słód, chmiel, nadają piwu charakterystyczny smak. Na całe szczęście minęła epoka, która z resztą do niedawna się utrzymywała, że na rynku były jeno jasne nagazowane lagery, których po wypiciu nawet jednego, nie chciało się więcej, ze względu na wysycenie. Dzisiaj, jest booom na piwa regionalne, ciemne, jasne, bursztynowe, niefiltrowane; -pasteryzowane, pszeniczne itd....

Jakimi piwami lubicie się raczyć, mnie osobiście najlepiej podchodzą ciemne piwa, z wyraźne wyczuwalnem palonem słodem, przy czem goryczka powinna być lekka. Najchętniej pijam portery bałtyckie, ostatnio również polubiłem ciemne piwo niepasteryzowane od Kormorana, które niestety, jest już rozlewane jeno do kegów.
Ostatnio edytowano 26 sty 2014, o 22:59 przez purchaw090293, łącznie edytowano 1 raz
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Wszystko o piwie, a także innech alkoholach.

Postprzez Pani Kontekstowa » 22 sty 2014, o 20:47

Pani Kontekstowa
 

Wszystko o piwie.

Postprzez dieludolfs » 22 sty 2014, o 21:09

Jestem abstynentem i nienawidzę piwa. Co najgorsze, w poniedziałek koledze się wylało trochę piwa u mnie w samochodzie i teraz śmierdzi jak cholera :( Szczególnie po nagrzaniu i skręcaniu w prawo - wtedy robią się w aucie jakieś boczne wiatry i mało co nie puszczę pawia :mrgreen:
A wyprać nie ma jak, bo strasznie mrozi. Jak na razie powkładałem gazety na i pod dywanik, żeby wsiąknęły wilgoć pozostawioną poprzez wyżej wspomniany napój.
Może Wy macie jakieś inne pomysły jak tego ustrojstwa się pozbyć? :mrgreen:
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Wszystko o piwie.

Postprzez purchaw090293 » 22 sty 2014, o 21:17

Szkoda, że nie mogę być moderatorem tematu :D sposób na ,,smród" jest :P Napić się tegoż trunku, wtedy przejdzie :P
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Wszystko o piwie.

Postprzez Tomek » 22 sty 2014, o 21:21

dieludolfs napisał(a):wtedy robią się w aucie jakie boczne wiatry

:mrgreen:

purchaw090293, ja chętnie napiłbym się jakiegoś dobrego, regionalnego piwa, ale niczego nie mogę znaleźć :D W Alkoholach Świata mają zwykłe Wojaki itp, zostaje Kaufland ze swoimi niemieckimi piwami.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: Wszystko o piwie.

Postprzez Janusz73 » 22 sty 2014, o 22:07

Dobry temat-piwo.Nie przepadam za nim,jak co niektórzy moi kumple,ale wypić lubie.Duzo dzisiejszych piw to chemia i nigdy nie pije piwa z puszki.U nas zachwycaja sie Specjalem Mocnym w którym nic nie widze i on mi nie smakuje,a po wypiciu jego wiekszej ilości na drugi dzień jest z du..y sznurek,a za sznurkiem płachta czyli megabiegunka.Lubie piwo Żywiec,Lech,Haineken i Tyskie też jest OK.Nie rusze Specjala,Warki i jakiegoś nowego wynalazku o nazwie Harnaś lub Dębowe.Tomek co rozumiesz pod pojeciem regionalne piwo?Chodzi o najbliższy browar?Ja mam rzut kamieniem do Elbląga a tam produkują Specjala,którego nie lubie.Kiedyś siedziałem troche w Białymstoku i tam regionalne,dobre piwo to (chyba) Żubr.Dieludolfs nie lubisz piwa,bo na pewno próbowałeś piw ciężkich z goryczą w smaku.Kup sobie jakiegos Reedsa smakowego i tą bariere przełamiesz.Piwo ma jedną zbawienną rzecz-zapobiega kamicy nerkowej i przy tej chorobie jest nawet zalecane przez lekarzy.Ale to nie onacza żeby sie nim ululać,bo kac po piwsku jest straszny.
Ostatnio edytowano 23 sty 2014, o 06:13 przez Janusz73, łącznie edytowano 1 raz
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wszystko o piwie.

Postprzez Angler » 22 sty 2014, o 23:27

Ja też preferuję piwa ciemne. Moje ulubione na tą chwilę to Primator Stout wraz z innymi ciemnymi piwami z mocną goryczką. Bojan IPA Black zły też nie jest.

http://www.youtube.com/watch?v=89kx17m8GLY - browar song.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Re: Wszystko o piwie.

Postprzez Tomciosz » 23 sty 2014, o 00:46

https://www.youtube.com/watch?v=Fg-2pqY ... ata_player

Wieczorem podchodzi bardziej i warto przy nim posiedzieć.

Ale tylko jak świeży.

"Patriota, przyrodnik"

Wysyłane z mojego NEXO 3G za pomocą Tapatalk 2
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Wszystko o piwie.

Postprzez janosikmz19822 » 23 sty 2014, o 01:10

Perła chmielowa bardzo dobra .
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Wszystko o piwie.

Postprzez purchaw090293 » 23 sty 2014, o 14:07

Janusz73 napisał(a):Żywiec,Lech,Haineken i Tyskie też jest OK.


Niestety z koncernów to piwo jest. A w czym rzecz. Koncerny produkują te piwa w ten sposób, że robią bardzo mocny ekstrakt, po czym go rozcieńczają, tak, ze wagowo zajmuje 10% tylko. Regionalne mają co najmniej 12. Ostatnio pojawiła się jakaś Pinta z ekstraktem 24 %, której z chęcią spróbuję.

Na temat ,,koncerniaków", tak pisze pewien degustator: http://blog.kopyra.com/index.php/2012/1 ... tak-podle/

Z resztą, owe ,,popularne" piwa na etykietach mają napisane ,,zawiera słód jęczmienny" i tylko tyle, co raczej zdradza, że producent nie chce do końca zdradzić, co zawiera piwo. Z Żywca to mi podchodzi porter, chociaż przed spożyciem, należałoby go zostawić do leżakowania na kilka lat, bo świeży zalatuje alkoholem (w końcu ma 9,5%). Pamiętam, jak kiedyś lubiłem Desperadosa :D Teraz nawet nie mogę tego powąchać 8)

PS. Z porterów polecam Komesa, Fortuna, przynajmniej na tym przykładzie, trzyma poziom.
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Wszystko o piwie.

Postprzez Angler » 23 sty 2014, o 14:20

purchaw090293, Grand Imperial Porter jest też dobry. Z kolei Primator Double 24%, ma 10,5% alko, i nie czuć tak mocno jak z portera od żywca. Z Ciemnych jeszcze mi "Mały Rhożeniec" czy jakoś tak podszedł (z czech).
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Re: Wszystko o piwie.

Postprzez Janusz73 » 23 sty 2014, o 14:22

Purchaw,Porter mi nie podchodzi.Ciężkie i mocne piwo,chociaż Haineken też ma kopa.Tak,piwa które wymieniłem to piwa z koncernu,ale według mnie nie są złe.Co do piwa jest dodawane tego nie wiemy.Mam kumpla co pracuje w browarze i mówił mi,że w określe letnim lepiej nie pić piwa z browaru w którym pracuje.Dlaczego?Jest taki zbyt na piwo,ze zakład nie wyrabia z produkcją i piwo przestaje być piwem,a staje się chemiczną zupką.Ja w to wierze,bo wiem że browary zastępują chmiel bydlęcą sproszkowaną żółcią.I jeszcze jedno-nigdy nie wypije piwska z tzw.keega lub inaczej nazywając "z kija".O nie!
Ostatnio edytowano 23 sty 2014, o 14:26 przez Janusz73, łącznie edytowano 1 raz
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wszystko o piwie.

Postprzez Romecik2t » 23 sty 2014, o 14:22

Nie wiem jak to jest w przypadku regionalnych bo u mnie to praktycznie nie występuje ale "koncernówki" to też mają często napisy E409 *(przykładowo, nie pamiętam cyfry dokładnej a to sama chemia :F więc kolejny minus)

Obrazek

Obrazek

:yes:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Wszystko o piwie.

Postprzez Piotrek » 23 sty 2014, o 14:29

Piwa z koncernów Heineken, SAB MILLER, Royal UNIBREW to nie piwa tylko... wyroby piwopodobne.

Tu infografika mówiąca co jest piwem a co wyrobem powopodobnym:
http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2 ... e5a22.jpeg?

purchaw090293 napisał(a):Szkoda, że nie mogę być moderatorem tematu :D


możesz: http://motomaniacy.com/viewtopic.php?f=6&t=13202
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Re: Wszystko o piwie.

Postprzez Janusz73 » 23 sty 2014, o 14:35

Romecik nie wiem i nie musze wiedzieć w jakim regionie Polski mieszkasz,ale to prawda,że wszystkie regiony mają swoje piwo,bo maja swój browar.Chemia jest wszędzie ale u nas (warmińsko-mazurskie) kilka lat temu był przez bardzo krótko szał na piwo niepasteryzowane.Ja wypiłem tego butelke,a widziałem kolesi co tym piwem sie zachwycali i wlewali w siebie jak do pustej beczki.Co wleli to wszystko im sie ulało z efektownym "prysznicem".Dla mnie to piwo to jak drozdże rozpuszczone w wodzie.O własnie.Przypomniało mi się bardzo dobre piwo z lat 90-tych,dziś praktycznie niespotykane,bo podobno Niemcy wykupili "recepte" na produkcje tego piwa.To piwo to EB.Czyli Elbrewery Elbląg.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wszystko o piwie.

Postprzez Tomciosz » 23 sty 2014, o 14:38

Na pewno nie kupię już jurajskiego. Tak mi nie smakowało, że szok.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Następna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości