Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Czyli dział zawierający śmieszne filmy, zdjęcia, dowcipy oraz wszystko co może zaciekawić lub rozśmieszyć.

Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez dieludolfs » 25 maja 2013, o 00:29

NAJCZĘŚCIEJ SPOTYKANE TYPY KUPCÓW POLSKICH ! :

1. Kupiec trujodupiec - Przyjezdza, wypytuje o te same wszystkie detale co już pytał przez telefon, ile lat miał 1 właściciel auta, ile miał rodzeństwa, gdzie pracował, ile zarabiał, czy miał ładną żonę i czy jego szwagier miał wąsy. Po milionie pytań o historii auta, storzeniu drzewa genealogicznego i poznaniu tożsamości robotnika składającego auto w fabryce, stwierdza że auto i tak było bite i odjeżdża. Trujodupcy zazwyczaj mieszkają w tej samej miejscowości gdzie stoi sprzedawane auto, lub z okolic. Najczęściej przyjezdzaja w sobotę lub niedzielę po giełdzie i obiedzie w domu i 3 piwach. Pali średnio 5 fajków podczas oglądania auta.

2. Kupiec podejrzliwy - już od patzenia na ogłoszenie ma pełno wątpliwości, dzwoni i zaczyna już wmawiać handlarzowi że auto było bite, mowi to z wielkim przekonaniem. Przy oględzinach auta, wg niego każdy element był malowany, a jak auto za ładne to cały był rozebrany i malowany. Mała wniotka na masce jest dowodem na to że auto dachowało. Czysty silnik , czyli myte , czyli coś do ukrycia ma handlarz bo pewnie oleju nawalone było. Brudny silnik - aha czyli nikt nie dbał o to auto wiec napewno silnik zajeżdżony. Przebieg a to za mały a to za duży- tak czy siak, kręcony a wszelkie książki serwisowe są podrobione a faktury były drukowane u szwagra na kompjuterze. Mechanik pewnie przekupiony by mówić pozytywnie o aucie. Musi przemyśleć czy to UNO za 1500zł to nie zbyt pochopna decyzja bo trochę rdzy widać na masce w rogu . Musi się z tym przespać

3. Kupiec głupiec - Woli kupić auto pozornie tańsze. Dlaczego pozornie? Dla niego najważniejsza jest niska cena w ogłoszeniu. Łowca okazji. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że po zakupie takiego auta do ceny musi doliczyć opłaty, rycycling, wymienić oleje , rozrząd, klocki, opony, zapłacić ubezpieczenie. No ale kupił auto taniej i jest zadowwolny i szwagrowi przy wódce może się pochwalić jaki jest kupiec łowca. Tak więc zadbane auta w ciut wyższej cenie od pozostałych dla takiego kupca nie są obiektem zainteresowania

4. Kupiec gołodupiec - Przyjezdza z 9 tysiącami w kieszeni, kupować auto którego ostateczna cena jest 12 tys. Ile Pan opuścisz teraz przez telefon i ile jeszcze opuścisz jak przyjade? Dla takiego wielkim absurdem jest, że handlarz w ogóle zarabia cokolwiek na sprowadzonym samochodzie. Bo powinien sprzedać po cenie takiej jak wziął od niemca, odliczyć sobie tylko na paliwo które przepalił sprowadzając auto.

5. Kupiec szwagier - Standardowo przyjezdza oglądać auto ze szwagrem, szwagier dumnie zaciągnięte spodnie pod pachy, zaciśnięte czarnym paskiem z dorabianą nożem dziurką, koszula w kratę, zgięty fajek z marchewą na końcu, skórzane klapki zabiera się za fachową opinię na temat auta. Jak wiadomo szwagier jest lakiernikiem, mechanikiem, płytkarzem, tapeciarzem i drik mistrzem, bo jak szwagier zrobi samogona to pół wsi nie trzeźwieje. Niczym magik i szaman zaczyna wymyślać wszelkie usterki, które jak doskonale wie są typowymi usterkami tego modelu. Dla niego nie ma lepszego auta niż UNO, polonez, w porywach passat w tdiku b4 z pierwszego wypustu. Jak już zdecyduje sie na kupno auta, to i tak musisz opuścić 700zł na flaszkę dla szwagra.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez Pani Kontekstowa » 25 maja 2013, o 00:29

Pani Kontekstowa
 

Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez Motorowerzystka » 29 maja 2013, o 07:43

To ja dodam coś od siebie (sprzedaż malucha)
6. Kupiec łaskawy - Dzwoni i mówi (nie pyta) że za 100 zł to on MOŻE wziąć. Bo on wielką łaskę robi że kupi :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez Rudy102 » 29 maja 2013, o 22:00

Co robi cygan w salonie Subaru?
Rozkręca Impreze hehe. ;d
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Re: Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez nmakowiel1 » 25 mar 2015, o 15:39

Motorowerzystka napisał(a):To ja dodam coś od siebie (sprzedaż malucha)
6. Kupiec łaskawy - Dzwoni i mówi (nie pyta) że za 100 zł to on MOŻE wziąć. Bo on wielką łaskę robi że kupi :roll:


I jeszcze dziwi się że się nie zgadzasz :) Skądś to znam :)
nmakowiel1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 mar 2015, o 11:28

Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez jakzesnow » 26 mar 2015, o 15:01

heheh świetne są te opisy kupców i coś w tym jest. HEHE taka jest rzeczywiśtość
jakzesnow
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 21:54

Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez dawidek19 » 26 mar 2015, o 16:16

Dobre te opisy kucyków. Bardzo mi sie podobają. Niezłe naprawdę.
dawidek19
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 13:42

Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez fukom21 » 31 mar 2015, o 17:21

No są spoko.Mnie sie tez podobają.Moze sam sprawie takie sobie.
fukom21
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 mar 2015, o 19:30

Re: Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez Miousch » 14 maja 2015, o 03:06

Jeszcze jest kupiec handlarz, którzy dzwoni i wciska, że musimy mu sprzedaż auto za tą kwotę, którą proponuje, bo przecież takie auta to się nie sprzedają za więcej. Po prostu musimy mu uwierzyć...
Miousch
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 maja 2015, o 03:02
Pojazdy: Man

Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez leroyanabel » 14 maja 2015, o 16:30

kupując opla corse żonie byłem innym typem kupca;

znalazłem ogłoszenie, pojechałem (z żoną), obejrzałem, ze silnik w środku jest, koła 4, światła są, żona popatrzyła, ze w środku zadbany (w sumie 4 minuty wraz z szukaniem po przyjeździe do miejscowości domu przy którym samochód miał stać),

jazda próbna 2 minuty i spisanie umowy (to akurat było najdłuższe),

ja wróciłem swoim, żona oplem i jeździ dalej nim (a przy kupnie myslałem, ze ona jak to baba pewnie i tak nim sie nie najeździ)

___________________________
apartament w warszawie
Ostatnio edytowano 5 cze 2015, o 08:50 przez leroyanabel, łącznie edytowano 1 raz
leroyanabel
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 maja 2015, o 13:21

Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez ocelot » 5 cze 2015, o 00:18

Dobre ;D
ocelot
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 17:38

Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez qmata » 7 cze 2015, o 14:34

Tak się zastanawiam do którego punktu ja należalam podczas kupna....raczej do podejrzliwego:)
qmata
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 maja 2015, o 10:26

Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez pawel615 » 8 lip 2015, o 18:35

Kupiec gołodupiec, chyba 85% wszystkich kupców.
Avatar użytkownika
pawel615
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2991
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:47
Lokalizacja: za górami za lasami....
Pochwały: 7

Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez damian90 » 10 lip 2015, o 20:52

No co chcecie, mało kto ma dzisiaj pieniądze, a auto jest potrzebne.
damian90
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 lip 2015, o 22:30
Lokalizacja: Łódź
Pojazdy: jeszcze nie mam, ale zbieram :)

Najczęściej spotykane typy kupców polskich.

Postprzez sklepblue » 26 sty 2016, o 14:54

Dobre, ale coś w tym jest
Avatar użytkownika
sklepblue
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 sty 2016, o 12:40


Powrót do Humor, Rozrywka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości