[Opel Vectra C 2.2 DTI] - Nie wysprzęgla latem.

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

[Opel Vectra C 2.2 DTI] - Nie wysprzęgla latem.

Postprzez dieludolfs » 8 kwi 2016, o 00:52

Witam, w swojej Vectrze mam problem występujący bodajże od roku, którego nie potrafię samemu rozwiązać. Sprzęgło w samochodzie normalnie "bierze" praktycznie od samej podłogi, wystarczy puścić pedał mniej więcej jakiś centymetr i auto zaczyna powoli ruszać z miejsca, problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest powyżej 15*C i auto się zagrzeje podczas jazdy, nawet wciśnięcie pedału sprzęgła do samej podłogi nie jest w stanie prawidłowo wysprzęglić, przez co bardzo ciężko włączają się biegi. W sierpniu ubiegłego roku, gdy były upały rzędu 38*C, po nagrzaniu silnika nie mogłem wrzucić żadnego biegu :mrgreen: Podczas odpalania silnika na włączonej "jedynce" i wciśniętym do oporu pedale sprzęgła auto ciągnie do przodu.
Sprzęgło w Vectrze jak wiadomo jest hydrauliczne i nie ma tam żadnej regulacji. Płyn hamulcowy wymieniłem na nowy DOT 4 i nie przyniosło to żadnej poprawy. Próbowałem też 2 razy odpowietrzyć sprzęgło początkowo tradycyjną metodą jak w przypadku hamulców (wypompowując płyn pedałem sprzęgła przez odpowietrznik), a za drugim razem poprzez wpompowywanie płynu odpowietrznikiem.
Ktoś mi podpowie gdzie konkretnie mogę szukać przyczyny, bo mi już zabrakło pomysłów? :roll:
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

[Opel Vectra C 2.2 DTI] - Nie wysprzęgla latem.

Postprzez Pani Kontekstowa » 8 kwi 2016, o 00:52

Pani Kontekstowa
 

[Opel Vectra C 2.2 DTI] - Nie wysprzęgla latem.

Postprzez Romecik2t » 8 kwi 2016, o 02:13

Tarcza sie konczy :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

[Opel Vectra C 2.2 DTI] - Nie wysprzęgla latem.

Postprzez dieludolfs » 8 kwi 2016, o 12:12

Romecik2t, rozważałem też tą opcje, jednak najprawdopodobniej tarcza jest dobra. Podczas ruszania nic nie hałasuje, przy przyśpieszaniu sprzęgło również się nie ślizga. Poza tym nie sądzisz, że w przypadku zużytej (cienkiej) tarczy sprzęgło powinno brać właśnie bardzo wysoko? Przecież im tarcza jest grubsza, tym teoretycznie trzeba głębiej wciskać pedał w celu prawidłowego wysprzęglenia. W przypadku cienkiej (zużytej) tarczy przy wciśniętym pedale sprzęgła jest większy luz między kołem dwumasowym a dociskiem sprzęgła niż w przypadku grubej tarczy.
No i kolejna sprawa to to, że temperatura otoczenia nie miałaby w tym przypadku raczej żadnego znaczenia :P
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Re: [Opel Vectra C 2.2 DTI] - Nie wysprzęgla latem.

Postprzez Janusz73 » 8 kwi 2016, o 16:29

Dieludolfs faktycznie ciekawa sprawa.Nie wiem jakie jest rozwiązanie w tym samochodzie-czy zbiornik płynu hamulcowego i sprzęgła to ten sam zbiornik? I jaki jest wysprzęglik,czy łożysko wyciskowe i cylinder sprzegła to jedna całość,czy wysprzęglik steruje sprzęgłem za pomocą łapy,czyli jest na zewnątrz obudowy sprzęgła.Jeżeli jest łapa sprzęgła to może tak się dziać gdy masz zgubioną od niej sprężynę powrotną i wtedy sprzęgła po prostu dobrze nie odpowietrzysz.Mimo,że pompa sprzęgła jest dużo wyżej od wysprzęglika to często odpowietrzanie wymaga cierpliwości i czasu.I robisz to tak-pompujesz i trzymasz,a druga osoba luzuje odpowietrznik i często tak jest,że już z odpowietrznika wypływa sam płyn,a sprzęgło działa niewłaściwie i znowu trzeba dalej walczyć z odpowietrzaniem aż do skutku.Kiedyś mialem podobny przypadek w Peugeocie 407 i żal mi było starszego właściciela tego zadbanego samochodu,bo nikt nie był w stanie mu pomóc.A tam zbiornik płynu hamulcowego i sprzegła to ten sam zbiornik.Doszedłem ładu,a w błąd wprowadził mnie poprzedni fachman-dolał płynu do poziomu max,a nie wiedział zę ten samochód nie ma już z przodu klocków i jak było mało płynu to dostał powietrza układ hydrauliczny sprzegła.Ja wymieniłem klocki i odpowietrzyłem sprzęgło i było ok.Nie moge zrozumieć dlaczego temperatura otoczenia ma wpływ na Twoją awarie?


Autor postu otrzymał pochwałę
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

[Opel Vectra C 2.2 DTI] - Nie wysprzęgla latem.

Postprzez AnDr3w » 9 kwi 2016, o 19:07

Objawy padającej pompki od sprzęgła, przerabiałem ten temat w Vectrze B.


Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

[Opel Vectra C 2.2 DTI] - Nie wysprzęgla latem.

Postprzez dieludolfs » 10 kwi 2016, o 01:03

Janusz73, wysprzęglik jest zespolony z łożyskiem oporowym i niestety by go wymienić trzeba demontować skrzynię biegów. Zbiorniczek z płynem hamulcowym jest jeden i ten sam dla pompy hamulcowej oraz pompy sprzęgła.

AnDr3w, dzięki za poradę, spróbuję wymienić pompkę. Warto pchać się w używke z anglika?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

[Opel Vectra C 2.2 DTI] - Nie wysprzęgla latem.

Postprzez dieludolfs » 10 kwi 2016, o 22:51

Od angola jednak nie podejdzie, ponieważ wyjście jest pod innym kątem niż w wersji europejskiej. Odżałuję chyba kasę i kupię nowy zamiennik, pytanie teraz czy brać firmę Febi, czy może TRW? Ceny są praktycznie te same :)

http://allegro.pl/pompa-sprzegla-nowa-s ... 57935.html

http://allegro.pl/pompa-sprzegla-opel-v ... 99628.html
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Re: [Opel Vectra C 2.2 DTI] - Nie wysprzęgla latem.

Postprzez Janusz73 » 11 kwi 2016, o 06:04

TRW
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

[Opel Vectra C 2.2 DTI] - Nie wysprzęgla latem.

Postprzez Konik » 24 kwi 2016, o 11:50

Moim zdaniem czy FEBI czy TRW jeden pieron, dobrej jakości części :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

[Opel Vectra C 2.2 DTI] - Nie wysprzęgla latem.

Postprzez dieludolfs » 6 maja 2016, o 12:36

Problem rozwiązany :) Zamówiłem pompkę firmy TRW, w pudełku natomiast znajdował się produkt firmy FTE (taka sama jaką miałem zamontowaną poprzednio), po wymianie pedał co prawda wciąż bierze praktycznie przy samej podłodze, ale za to biegi nawet przy temperaturach powyżej 20*C wchodzą jak nóż w masło :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

[Opel Vectra C 2.2 DTI] - Nie wysprzęgla latem.

Postprzez Kamena » 7 wrz 2016, o 23:35

Cenna wskazówka. Nie spotkałam się u nas w warsztacie z taką pomyłką. Ciekawa sytuacja. Dobrze, że się udało wykryć błąd.
Kamena
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 wrz 2016, o 23:30
Pojazdy: Opel Astra


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości