Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez K2 Auto jak nowe » 5 maja 2017, o 10:00

fachman,
K2 Roton jest bezpieczny dla lakierowanych felg. Niektórzy nasi użytkownicy używają go do oczyszczania lakieru :). Pamiętaj tylko, żeby nie używać go na rozgrzane felgi, nie pozostawić by zaschnął i dobrze spłukać. K2 Ultra wax ma tylko zawartość carnauby w swoim składzie, a Proton jest na bazie twardego wosku Carnauba, przez to też jest o takiej konsystencji, Jego efekt jest o wiele lepszy niż Ultra Wax oraz ochrona jest nieporównywalnie lepsza. dieludolfs już testował nasz wosk :)! Osobiście sam używam K2 Proton i jest o wiele łatwiejszy w docieraniu.
Avatar użytkownika
K2 Auto jak nowe
Oficjalne konto firmowe
Oficjalne konto firmowe
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 kwi 2017, o 08:34
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 maja 2017, o 10:00

Pani Kontekstowa
 

Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez fachman » 8 maja 2017, o 15:35

Dzięki za odpowiedź, proton już kupiony i czeka na aplikację ;) btw derusto dał radę znakomicie :!:
fachman
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 4 lut 2015, o 19:50
Pochwały: 1

Re: Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez K2 Auto jak nowe » 9 maja 2017, o 08:06

To na pewno będzie dobry wybór! Mam nadzieję, że wrzucisz jakieś fotki :). btw, mamy nowy artykuł o glinkowaniu lakieru, myślę że warto sobie przeczytać "z czym to się je" zwłaszcza, że jest to najdokładniejsza metoda czyszczenia waszych samochodów! :)

http://k2.com.pl/blog/glinkowanie-lakieru?utm_source=mbfm 8)
Avatar użytkownika
K2 Auto jak nowe
Oficjalne konto firmowe
Oficjalne konto firmowe
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 kwi 2017, o 08:34
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez fachman » 9 maja 2017, o 16:01

Jak zaaplikuje to postaram się wrzucić ;)
fachman
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 4 lut 2015, o 19:50
Pochwały: 1

Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez fachman » 11 maja 2017, o 15:29

A jeszcze mam pytanie czym się różni pasta tempo od turbo, mam delikatne ryski na dachu i chciałbym je usunąć.
fachman
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 4 lut 2015, o 19:50
Pochwały: 1

Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez Tomciosz » 13 maja 2017, o 16:47

Turbo do chyba ma grubsze ścierniwo?
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez dieludolfs » 13 maja 2017, o 23:59

K2 Auto jak nowe napisał(a): dieludolfs już testował nasz wosk :)!


Testowałem oba woski - dokładnie 4 lata temu miałem okazję aplikować Ultra Wax na Daewoo Tico, które szło na sprzedaż. fachman dobrze zauważył, wosk ten ma konsystencje typowej pasty, niestety ze względu na trudność polerowania oraz brudzenie plastikowych elementów raczej bym do tego wosku już nie wrócił. Efekt końcowy był jednak bardzo zadowalający, lakier odżył, a ewentualny brud trzymał się tylko powierzchownie i bardzo łatwo można było się go pozbyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Z Protonem miałem do czynienia tylko dość powierzchownie, ponieważ zabezpieczałem nim świeżo wypolerowaną maskę w Maluchu. Mega duży plus za łatwy oraz wygodny sposób jego aplikacji za pomocą dłoni, wosk można dozować zdecydowanie ekonomiczniej oraz dużo łatwiej dotrzeć w różne, nietypowe zakamarki. Poleruje się go również łatwiej, lakier po jego zastosowaniu jest gładki w dotyku, również doskonale zabezpiecza przed kurzem lub ewentualnym brudem, niestety nie wypowiem się jeszcze co do jego żywotności, ponieważ na Maluchu jeżdżącym tylko w ciepłe, słoneczne dni za bardzo nie mam jak tego sprawdzić.

Obrazek


Jak tylko będę dysponował wolnym czasem a i pogoda w miarę będzie dopisywać, to postaram się nałożyć ten wosk na uprzednio przygotowany lakier w Oplu i dopiero wtedy wypowiem się może coś więcej na jego temat.




fachman napisał(a):A jeszcze mam pytanie czym się różni pasta tempo od turbo, mam delikatne ryski na dachu i chciałbym je usunąć.


Tomciosz napisał(a):Turbo do chyba ma grubsze ścierniwo?


Pasta Tempo i Turbo to jedno i to samo - z pewnych przyczyn (sam nie wiem jakich) firma K2 postanowiła zmienić nazwę pasy z Tempo na Turbo. Ostatnio podczas robienia porządków znalazłem pustą tubkę po paście Tempo, którą zakupiłem bodajże jeszcze jakoś w 2009r, doskonale pamiętam jak bardzo byłem podjarany efektem, jaki ta pasta zostawiła po sobie na starym lakierze w Komarku z 1975r. Połysk nie trwał jednak zbyt długo, nie wiem czy było to spowodowane pastą, czy może słabej jakości lakierem, lub może po prostu tym, że dość często bak moczył się w benzynie.
Warto jednak pamiętać, że Pasta K2 (Tempo) Turbo to z tego co mi wiadomo jest to środek typu "All in One" (wszystko w jednym): oczyszcza i usuwa utlenioną powłokę lakieru (można zobaczyć jak zabarwia szmatkę lakierem podczas używania na lakierze akrylowym), wypełnia rysy oraz zabezpiecza powierzchnie. Sam do dnia dzisiejszego stosuję ją, kiedy chcę na szybko odświeżyć jakieś niewielkie elementy.
Na poniższym zdjęciu przedstawiam jak zmieniło się opakowanie pasty Tempo:

Obrazek


Pasta z grubszym ścierniwem przeznaczona do ręcznej polerki niewielkich zarysowań to Ultra Cut ;)
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez Tomciosz » 14 maja 2017, o 00:57

Fakt... Jednak inna :yes:
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez fachman » 16 maja 2017, o 14:40

To że zmieniło nazwę to wiem, ale jest pasta Turbo (tempo) 001 oraz turbo k-021, jedna i druga jest pastą woskową lekkościerną.
fachman
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 4 lut 2015, o 19:50
Pochwały: 1

Re: Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez K2 Auto jak nowe » 17 maja 2017, o 12:17

Cześć wszystkim!

fachman,

Pasta K2 Turbo posiada całkowicie inną formułę niż Pasta Tempo dlatego też posiada inną nazwę (jest to inna pasta)

Jeśli mówimy o indeksach k001 jest to pasa turbo oraz k004 większa pojemność, past tempo oraz past tempo turbo nie ma już w naszej ofercie od dawna.

dieludolfs
Masz rację K2 Turbo nadaje się do usuwania utlenionej warstwy lakieru i do odświeżania starszych lakierów, a do usuwania rys zalecamy pastę K2 Ultra Cut lub K2 Venox ( mleczko łatwiejsze w polerowaniu ), ewentualnie do usuwania mechanicznego K2 Ultra Cut C3+ :)
Avatar użytkownika
K2 Auto jak nowe
Oficjalne konto firmowe
Oficjalne konto firmowe
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 kwi 2017, o 08:34
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez fachman » 17 maja 2017, o 15:17

rozwiane wszystkie wątpliwości :)
fachman
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 4 lut 2015, o 19:50
Pochwały: 1

Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez dieludolfs » 17 maja 2017, o 17:55

Ja natomiast mam inne pytanie. Chcę wypróbować mycie auta za pomocą piany aktywnej, aplikowaną za pomocą ręcznej pianownicy. Po nałożeniu piany brud ma zostać "przeszczotkowany", a dopiero potem spłukany wodą. Który środek się do tego lepiej sprawdzi, Acrive Foam, czy może Sambo? Jaka jest między nimi różnica?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez Tomek » 18 maja 2017, o 00:25

dieludolfs napisał(a):Po nałożeniu piany brud ma zostać "przeszczotkowany", a dopiero potem spłukany wodą.

Nie boisz się o lakier? Kiedy myję auta ręcznie, pierwszym krokiem jest jednak płukanie, a dopiero później szampon :)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez dieludolfs » 18 maja 2017, o 00:28

Myślę, że miękka szczotka nie powinna narobić w tym przypadku szkód. Co innego gąbka, piach czy inne zanieczyszczenia mogą wejść w strukturę gąbki i przy "szorowaniu" będziemy mieli na lakierze niezły armagedon :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Wszystko o kosmetykach samochodowych!

Postprzez fachman » 18 maja 2017, o 13:06

Piana aktywna raczej do rozmiękczenia brudu, sambo ma ok. 12.5 w skali pH, wiec jest blisko zasady. Jeżeli masz wosk na lakierze ( a zakładam że masz :P) to najlepiej pianę z neutralnym pH=7 . Wtedy mamy pewność że piana ''nie zje wosku''.
fachman
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 347
Dołączył(a): 4 lut 2015, o 19:50
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości