Jakie auto do 5-7 tyś

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez gacekx1 » 11 maja 2017, o 23:05

Odgrzeje kotleta xd Golfik sprzedany w 2015 roku jesli kogos to interesuje;) Do dzis widywany na miescie u nowego wlasciciela. Chetnie bym go odkupil gdyz mam do niego sentyment, w koncu to byl moj pierwszy wlasny samochód;)
Avatar użytkownika
gacekx1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 23 mar 2008, o 22:07
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 2
Pojazdy: Audi A4B6 1.9 TDI avb, WSK 125

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Pani Kontekstowa » 11 maja 2017, o 23:05

Pani Kontekstowa
 

Re: Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Aster » 31 maja 2017, o 17:48

Zgadzam się z przedmówcą. Żadnych luksusowych aut w tej cenie bo to będą złomy. Zwróć uwagę na Corsy, Golfy.
Aster
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 maja 2017, o 17:43

Re: Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Goderut » 1 cze 2017, o 22:52

W tej cenie to zawsze Golfiki :). Tanie i niezawodne, od lat w ten sposób funcjonuję bo samochodu używam w sumie sporadycznie na co dzień.
Goderut
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 cze 2017, o 22:45
Pojazdy: audi

Re: Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez jolas14 » 8 lis 2017, o 14:27

Cóż, przy takich widełkach cenowych ciężko o jakieś lepsze auto, jeśli chcemy jakieś konkretne modele, liczące 10-12 lat, to raczej musimy liczyć się z wydatkiem powyżej dziesięciu tysięcy złotych. A w przedziale od 5 do 7 tysi to pojadę klasyką - golfiki. Sam przez lata jeździłem golfem trójką i bardzo sobie chwaliłem ten pojazd, do dziś mam do niego sentyment.
jolas14
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 lis 2017, o 14:14
Pojazdy: motocykle

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez manria » 16 gru 2017, o 22:11

Moim zdaniem Vectra to najrozsądniejszy wybór :)
manria
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 gru 2017, o 18:35

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Marcek » 25 gru 2018, o 23:55

Wracając do tematu. Ojciec powoli się rozgląda za następcą Tikacza.
Znalazłem taką Corsę:
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-cors ... BAKq8.html?
Możliwe, żeby w 20 letnim Oplu rzeczywiście nie było rudej?
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez dieludolfs » 26 gru 2018, o 01:12

Marcek, Ople z tych lat, normalnie eksploatowane na co dzień niestety rdzewieją dość znacznie. Jeżeli samochód faktycznie posiada deklarowany przez sprzedawcę przebieg to jest duża szansa, że miał on dosyć lekkie życie w swojej 21-letiej egzystencji i właśnie dlatego uchował się w tak pięknym stanie :D Miej na uwadze fakt, że samochód sprzedaje handlarz, dlatego istnieje opcja, że mógł on zatuszować jakieś drobne wady. Na Twoim miejscu bym zweryfikował autentyczność przebiegu z kilku ostatnich lat na stronie https://historiapojazdu.gov.pl/ .
Ogólnie samochód wygląda przyzwoicie i myślę, że warto się nim zainteresować :yes:
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Marcek » 26 gru 2018, o 01:26

dieludolfs napisał(a):Ople z tych lat, normalnie eksploatowane na co dzień niestety rdzewieją dość znacznie.

No niestety :/ Wujek ma Astrę, też coś koło tego roku i mimo, że dba, to i tak coś rudego by się znalazło.
dieludolfs napisał(a):Miej na uwadze fakt, że samochód sprzedaje handlarz, dlatego istnieje opcja, że mógł on zatuszować jakieś drobne wady.

Zdaję sobie sprawę, że na liczniku zamiast "1" z przodu może być i "2" ;) Ojcu najbardziej zależy, żeby nie był za bardzo zgnity, czy polepiony szpachlą i pianką.
No nic, jeszcze obgadamy sytuację i zobaczymy, co z tego wyjdzie.
W razie czego i tak trzeba jechać na kanał i przebadać autko młotkiem i śrubokrętem ;)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Tomek » 26 gru 2018, o 04:10

Marcek napisał(a):Możliwe, żeby w 20 letnim Oplu rzeczywiście nie było rudej?

Napiszę to bardziej jako anegdotę, ale mam przykład Opla Combo B z początku produkcji, który prawie całe życie spędził W Niemczech i stosunkowo niedawno przyjechał do Polski. Na podwoziu brak konserwacji, a rdza występuje miejscowo :D Także ta mityczna słaba blacha to w większości efekt eksploatacji w naszej soli. Z kolei miałem też chwilę Combo C z bodajże 2002 roku, zgnite na potęgę ;)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Marcek » 26 gru 2018, o 23:13

Pewnie masz rację. Chwilę po kupnie naszego Matiza, w okolicy pojawił się "Mietek" sprowadzony z Włoch. Poobijany, ale grama rdzy. Do tego miał klimę ;)
We Włoszech soli na drogach jakby mniej, niż u nas ;)
A ojciec, jak to ojciec, zastanawia się, pewnie szybciej się Corsa sprzeda, niż staruszek coś wymyśli :D
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Marcek » 27 gru 2018, o 21:52

Jednak jutro po robocie jedziemy oglądać. Ojca przekonał prosty silnik i brak jakiegokolwiek wyposażenia, które może się psuć :)
Z rozmowy telefonicznej wynika, że jest igła, jedyny taki, jak będzie - zobaczymy.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Marcek » 28 gru 2018, o 21:29

No i Corsa kupiona :) Tak jak myślałem nie do końca była taka jak w opisie, ale lepsza, niż się spodziewałem. Korozję znalazłem w zasadzie tylko na końcówkach progów, od wewnątrz. Dziur brak. No i wiadomo, jakieś naloty na baku, wahaczach, itp. Podłużnice nie ruszone. Generalnie jak na 21 lat się trzyma. Na zewnątrz jedyną skazą jest zagięty próg (prawdopodobnie od podnośnika) i rysa na prawych drzwiach "profesjonalnie" zamalowana lakierem zaprawkowym. Jednak biorąc pod uwagę, że samochód kosztował mniej, niż średnia krajowa jest bardzo, bardzo dobrze. Najlepsze jest to, że auto ma naprawdę 104 tysiące :o
Z mechaniki do wymiany jest tłumik, akumulator i termostat, ale to przy okazji rozrządu.
Generalnie ojciec powinien trochę tym pośmigać.
Akurat ja wracałem tą Corsą, ojciec Matizem. Jechałoby się całkiem przyjemnie, gdyby nie pierdzący tłumik i masakrycznie rozmazujące wycieraczki.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Tomek » 29 gru 2018, o 00:49

Gratuluję zakupu :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez dieludolfs » 29 gru 2018, o 04:50

Marcek, pogratulować zakupu, niech służy ;) Zrobić podstawowy serwis i myślę, że samochód powinien odwdzięczyć się bezawaryjną eksploatacją w najbliższych latach ;)
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Jakie auto do 5-7 tyś

Postprzez Marcek » 29 gru 2018, o 15:54

Dzięki! Niestety dzis autko nie chciało odpalić. Nie było czasu, bo jechałem do roboty, akumulatora starczyło na sekundy kręcenia, a z kablami nie chciałem się bawić. Jak faktycznie nie odpali, to pierwszym podejrzanym będą kable i świece. Kable są chyba od nowości :o W poniedziałek będzie czas, to podziałamy. Na już trzeba zrobić rozrząd i olej, bo kartka z ostatniej wymiany jest z 2013 roku :o Na klawiaturze widac czarny osad. Po plukance zaleje się jakiś tani, a potem kolejna wymiana.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 266 gości