Sprężarka - Proszę o pomoc :P

Czyli dział, w którym dziedzina tematu nie ma znaczenia.

Sprężarka - Proszę o pomoc :P

Postprzez dieludolfs » 18 sty 2016, o 00:49

Norbinuss, a lakier też będziesz próbował nią nakładać? :)
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Sprężarka - Proszę o pomoc :P

Postprzez Pani Kontekstowa » 18 sty 2016, o 00:49

Pani Kontekstowa
 

Re: Sprężarka - Proszę o pomoc :P

Postprzez Norbinuss » 18 sty 2016, o 01:01

dieludolfs napisał(a):Norbinuss, a lakier też będziesz próbował nią nakładać? :)


Oczywiście. Nie stać mnie wydać z 3 tysiące lekko na lakier poloneza, zrobię sam. :mrgreen: :F

Będzie akryl ale to jakoś latem myślę. Nie powinno być problemu, dokupię tylko inny pistolet z cieńszą dyszą (w tym jest 1.5, do lakieru tak z 1.3) a i jak będę miał dwa to lepiej. :F Jak będzie się sprawowało i jak wyjdzie oczywiście będą fotki i post z "recenzją". :P
Norbinuss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:23
Pochwały: 4

Sprężarka - Proszę o pomoc :P

Postprzez igrek97 » 14 cze 2017, o 20:05

Trochę odkop. :mrgreen:
Potrzebuję jakiejś sprężarki do butli z 3jw60.
Oryginalna odpada, znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/sprezarka-3065-pompa- ... ule_id=201
Nada się to do czegokolwiek? :mrgreen:
Moze macie jakieś inne propozycje? Nie chciałbym wydać więcej jak 400-500 zł.
Po zakupie kompresora będę się martwił czym to napędzić i jak podłączyć :mrgreen:
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Sprężarka - Proszę o pomoc :P

Postprzez dieludolfs » 16 cze 2017, o 16:19

igrek97, do jakich celów chcesz to wykorzystywać? Biorąc pod uwagę cenę to raczej chińszczyzna, jednak na domowy użytek powinno Ci dość długo posłużyć, o ile nie będziesz tego przeciążał. Weź pod uwagę to, że możesz nie dostać do tego części zamiennych i po ewentualnej awarii będziesz musiał kupić po prostu drugi kompresor.

Jak masz dużo czasu i cierpliwości to mógłbyś pomyśleć o budowie czegoś takiego :>

https://www.olx.pl/oferta/kompresor-spr ... ac315ec8a4
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Sprężarka - Proszę o pomoc :P

Postprzez igrek97 » 16 cze 2017, o 18:45

Jakiś klucz podłączyć, czasami coś pomalować, jakby było coś mocniejszego może dałoby radę jakiś zakamrek piaskiem pociągnąć?
Raczej nie mam ochoty się w coś takiego bawić :mrgreen: szczególnie że koszty raczej nie wyjdą niższe niż kupić gotowy kompresor o takiej samej wydajności
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Sprężarka - Proszę o pomoc :P

Postprzez igrek97 » 21 cze 2017, o 22:07

Widzę wolicie rozmawiać z botami o piciu herbaty i prezentach niż dać jakiś link do aukcji z jakąś sprawdzoną sprężarką :mrgreen:
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Sprężarka - Proszę o pomoc :P

Postprzez dieludolfs » 22 cze 2017, o 01:36

igrek97, ja sam osobiście mam dwa kompresory GEKO 24L połączone ze sobą, które wyłączają się bodajże przy 6,5 bar aby ich nie zarzynać (samemu ograniczyłem to ciśnienie z 8 bar), dodatkowo mam samoróbkę ze sprężarką od stara i butlą 50L dobijającą do 8 bar i jeszcze 2 butle z zapasowym powietrzem - jedna 50L, druga 24L ale mobilna na kółkach, w której mam na wyjściu zainstalowane odwadniacze, osuszacze i odolejacze. Podłączam ją zawsze jak najbliżej pistoletu, żeby to w niej ostatecznie skraplała mi się woda itp. Taki zestaw od biedy wystarcza mi do amatorskiego lakierowania pod garażem :F

W budżecie jaki masz zamiar przeznaczyć myślę, że wszystkie nowe kompresory będą tej samej jakości i jak już wspomniałem - jednorazowego użytku, gdyż części zamiennych raczej do nich nie dostaniesz.

Jeżeli chcesz coś zawodowego "na lata" to pozostaje tylko budowa kompresora na silniku samochodowym, lub zakup jakiegoś używanego, markowego kompresora do remontu ;)


A o piaskowaniu to raczej możesz zapomnieć przy chińskiej sprężarce, gdyż do tego procesu wymagane jest ciśnienie 12 bar (w butli).


Nie mniej jednak do amatorskiego użytku warto zaryzykować ten zakup, tym bardziej, że cena takiego kompresora jest niewielka, a dzięki 3-em tłokom jego żywotność z pewnością będzie dłuższa, gdyż skróci to czas jego pracy - szybciej napełni butlę do wymaganego ciśnienia.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Poprzednia strona

Powrót do Off-topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 215 gości