Fiat 126 el SX

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 5 lut 2019, o 22:29

Postanowiłem założyć nowy temat, bo w poprzednim zrobił się niezły chaos.
Bohaterem tego tematu będzie poczciwy "maluszek". Jest to wersja el, z samego początku produkcji (I rejestracja listopad 1994), w najbogatszej wersji SX. Na wyposażeniu ma wszystko, co było dostępne w "maluchu", oprócz foteli IG. Kupiony dziś wieczorem, od starszego pana.
Maluch jak to maluch, tu i tam pordzewiały (o dziwo po spokojniejszym obejrzeniu nie znalazłem dziur, ale to kwestia siły uderzenia śrubokrętem w podłogę ;)
Cena była baaardzo atrakcyjna. O dziwo nawet się za bardzo nie targowałem, sami właściciele widząc takiego świra pozytywnie mnie zaskoczyli przy rozliczeniu ;) Do tego na tylnej kanapie znalazłem trochę części, ale dokładna inwentaryzjacja będzie jutro ;)
Oczywiście autkiem wróciłem na kołach do domu, koło 8 km. Początkowo był problem z zapieczonymi hamulcami, ale po jakimś czasie się rozruszały. Autko nieco się dławi przy dodaniu gazu, zwrotnic raczej nikt dawno nie smarował. Ogólnie czuć, że stał kilka miesięcy.
Przebieg to 72000 km i jest raczej prawdziwy, środek wygląda jak nowy. Jak już hamulce wróciły do normy, to na obwodnicy przekroczyłem "trochę" dopuszczalną prędkość, a gazu pod nogą jeszcze zostało :twisted:
Zdjęcia zrobię jutro, bo zaraz po powrocie do domu musiałem gnać 2 km na autobus, żeby wrócić po Kangoo (za późno, żeby żonka z dzieciakami ze mną pojechała), więc dziś mi się już nic nie chce ;)
Kurcze, to tylko zgnite, małe, ciasne autko, a cieszę się jak dziecko :) Żona podejrzanie na mnie patrzy, minę ma taką, jakby chciała wezwać gości z kaftanem, ale to nic ;)
Edit:
Jednak zrobiłem zdjęcie ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Fiat 126 el SX

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 lut 2019, o 22:29

Pani Kontekstowa
 

Fiat 126 el SX

Postprzez Romecik2t » 5 lut 2019, o 23:24

Marcek, Ladny stan. Tylne szyby widze chyba uchylane juz jak w cc?
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 5 lut 2019, o 23:42

Dzięki :) DO ładnego trochę mu brakuje, ale się zrobi :)
Zgadza się - uchylane, tylna ogrzewana (działa :))
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 6 lut 2019, o 20:16

Zgodnie z obietnicą wrzucam więcej zdjęć. Na początek to, co najgorsze:
Obrazek
A teraz już tylko lepiej:
Obrazek
Obrazek

Jak widać młody dopadł się do maluszka, jak tylko wróciłem z pracy, musiałem go przewieźć autkiem, potem cały czas w nim siedział ;) Dobrze, że młodszy spał, bo dwóch bym nie upilnował ;)
Od ojca przywiozłem sobie książkę "Jeżdżę samochodem PF126" i będę nadrabiał lekturę :) Dziś czuć, że autko się "rozjeżdża", szarpanie praktycznie ustało, hamulce znów pięknie hamują - póki co jestem bardzo zadowolony :) Jak widać postój nie służy dobrej kondycji samochodu.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Fiat 126 el SX

Postprzez tombo22 » 6 lut 2019, o 21:44

Z zewnątrz blacharsko nie wygląda to źle :F Ważne że nikt nie próbował go naprawiać metodami chałupniczymi jak to bywa w przypadku 126p :yes: Teraz to nie wiem kto ma więcej radochy z malucha, Tata czy dzieciaki ? :F :mrgreen:
Avatar użytkownika
tombo22
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 315
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 18:34
Pochwały: 6
Pojazdy: Jawa TS 350 638.1 Passerati B6 140HP Romet Ogar 200x2

Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 6 lut 2019, o 21:53

tombo22 napisał(a):Z zewnątrz blacharsko nie wygląda to źle

Biorąc pod uwagę wiek i skłonność auta do korozji, to zgadzam się z Tobą.
tombo22 napisał(a):Ważne że nikt nie próbował go naprawiać metodami chałupniczymi jak to bywa w przypadku 126p

Pod tym względem autko jest "czyste" - zero szpachli, nitów czy maty z żywicą.
tombo22 napisał(a):Teraz to nie wiem kto ma więcej radochy z malucha, Tata czy dzieciaki ?

Póki co rozkłada się to po równo ;) Zobaczymy, czy będą skłonni do pomocy, czy tylko do przejażdżek ;) Chociaż biorąc po uwagę zaangażowanie w naprawy wszystkiego, co jeździ (od samochodów, po kosiarkę), o pomoc mogę być spokojny ;)
Młodszy na razie bardziej rozrzuca narzędzia, ale starszy podaje nawet klucze według rozmiaru o jaki poproszę ;) Trzeba czekać, aż mu ściągną gips i lecimy z remontem :F
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Fiat 126 el SX

Postprzez dieludolfs » 7 lut 2019, o 05:43

Marcek, gratuluję zakupu :D
Ten egzemplarz to rówieśnik mojego zielonego FL'a, nawet radia mają takie same, choć widzę, że na Twoim widnieje inne logo niż u mnie (ja mam Soniko).
Poza tymi drobnymi ogniskami korozji samochód wygląda naprawdę przyzwoicie, gdyby zrobić mu jakąś porządną kosmetykę to już w ogóle byłoby super, widać potencjał :D Nawet naklejka na silniku ma niewytarte napisy, co bardzo rzadko się zdarza :F
W 2005r dalszy sąsiad kupił wychuchanego EL'a w takim samym kolorze, nawet w tamtych czasach auto robiło wrażenie.
Sam jako dziecko miałem słabość do EL'ów, wyglądały bardzo nowocześnie, jako 5-6 latek najbardziej jarałem się tylnymi lampami z prostokątnym odblaskiem i kluczykami, ten od zamykania drzwi sprawiał wtedy wrażenie jakby był od jakiegoś prestiżowego samochodu :D

Powodzenia doprowadzaniu do ideału, myślę, że i dla młodego będzie to świetna forma rehabilitacji ;)

Btw. Fajnie komponuje się kolorystycznie z barwą Twojego nicku :F
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Fiat 126 el SX

Postprzez Romecik2t » 7 lut 2019, o 14:08

Marcek, Chyba nie byl w zimie jezdzony, naprawde niezle te progi wygladaja jak na ten rocznik :shock:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 7 lut 2019, o 20:38

dieludolfs napisał(a):Marcek, gratuluję zakupu

Dzięki :)
dieludolfs napisał(a):Ten egzemplarz to rówieśnik mojego zielonego FL'a, nawet radia mają takie same, choć widzę, że na Twoim widnieje inne logo niż u mnie (ja mam Soniko).

FL taki jak Twój był moim marzeniem w okolicach połowy podstawówki. Rzadko widywałem ten kolor, ale bardzo mi się podobał.
Co ro radia - miałem to samo pisać w Twoim temacie. Różnią się tylko marką, w moim siedzi Scolta:
Obrazek
dieludolfs napisał(a):Poza tymi drobnymi ogniskami korozji samochód wygląda naprawdę przyzwoicie, gdyby zrobić mu jakąś porządną kosmetykę to już w ogóle byłoby super, widać potencjał :D Nawet naklejka na silniku ma niewytarte napisy, co bardzo rzadko się zdarza

Późną wiosną jestem wstępnie umówiony z blacharzem, do tego czasu planuję ogarnąć go mechanicznie. Naklejki ma obydwie czytelne - VS Max w komorze i tą, o której wspominałeś. Jak pogoda pozwoli, to będzie też detailing :F
Romecik2t napisał(a):Marcek, Chyba nie byl w zimie jezdzony, naprawde niezle te progi wygladaja jak na ten rocznik

W ogóle był mało jeżdżony, średnia wychodzi niecałe 3 tysiące rocznie :) Podnosiłem go oryginalnym podnośnikiem, nic się nie złamało, nie wpadło do kabiny, jest nieźle ;)

Dziś przed robotą znalazłem powód kichania i prychania - pęknięta podstawka gaźnika, dodatkowo urwany króciec podciśnienia. W częściach, które dostałem był komplet uszczelek i podstawka, więc szybka akcja i jest:
Obrazek
Obrazek

Na koniec przejażdżka z dwoma pomocnikami ;) Maluch jedzie teraz jak nowy. Tylko poduszki skrzyni i zawieszenie silnika do wymiany, bo się tłucze. No i muszę znaleźć sposób na wygiętą w dół podsufitkę.
Obrazek
Obrazek
Plan na jutro to wymiana filtra paliwa i powietrza, bo sprawiają wrażenie, jakby też były oryginalne ;)
Mała ciekawostka - pokrywa filtra ma wybite logo FSM, nie Fiat.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Fiat 126 el SX

Postprzez majsterr » 7 lut 2019, o 20:39

Fajny fiacik :F Dobra baza na długie zimowe wieczory :P Wrzucisz jakieś zdjęcia komarów?
Avatar użytkownika
majsterr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 22:37
Lokalizacja: Małe miasteczko w województwie śląskim :D
Pochwały: 9
Pojazdy: Audi a4b5 suzuki gn 125 WSK 125 CZ 175 MZ ts 250 ogar 205 Romet 50-t1 jawka mustang

Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 7 lut 2019, o 21:00

Dzięki :)
majsterr napisał(a):Dobra baza na długie zimowe wieczory

Przy pracy na zmiany z czasem nie powinno być problemów. Co prawda jeszcze jest sporo roboty koło domu, ale to się jakoś pogodzi.
majsterr napisał(a):Wrzucisz jakieś zdjęcia komarów?

Jak tylko się wyrobię, to jutro wyciągnę je z garażu i pstryknę jakieś zdjęcia.
A może nawet zdążę wyjąć silnik z 2350.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Fiat 126 el SX

Postprzez majsterr » 7 lut 2019, o 22:24

Co jest nie tak w silniku?
Avatar użytkownika
majsterr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 22:37
Lokalizacja: Małe miasteczko w województwie śląskim :D
Pochwały: 9
Pojazdy: Audi a4b5 suzuki gn 125 WSK 125 CZ 175 MZ ts 250 ogar 205 Romet 50-t1 jawka mustang

Re: Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 7 lut 2019, o 22:45

Po sporym przebiegu należy mu się remont. Będę o tym pisał w moim drugim temacie.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Fiat 126 el SX

Postprzez majsterr » 8 lut 2019, o 17:17

Czekam z niecierpliwością :F
Avatar użytkownika
majsterr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 22:37
Lokalizacja: Małe miasteczko w województwie śląskim :D
Pochwały: 9
Pojazdy: Audi a4b5 suzuki gn 125 WSK 125 CZ 175 MZ ts 250 ogar 205 Romet 50-t1 jawka mustang

Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 9 lut 2019, o 23:29

Wymieniłem dziś w "maluszku" filtry powietrza i paliwa. Obydwa były praktycznie niedrożne. Musiałem lekko skorygować skład mieszanki i wolne obroty (dostawał za dużo powietrza). Na koniec umyłem z grubsza Fiacika i przepolerowałem pastą Turbo (odpowiednik Tempo):
Obrazek
Obrazek
Porządna polerka dopiero po zrobieniu blacharki.
Nakręciłem też film z jazdy:
https://www.youtube.com/watch?v=DPhXJzWTzJA
Byłem u rodziców, ojciec przejechał się maluchem i wysiadł uśmiechnięty ;) Potem przygotował mi nawet gustowną listewkę do podparcia podsufitki i osobiście ją założył :F Od razu widać rękę fachowca, który "zjadł zęby" na tych samochodach ;) Wziąłem sobie od Niego smarownicę własnej roboty do zwrotnic, w przyszłym tygodniu zajmę się hamulcami i zawieszeniem.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Następna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości