Jakie opony letnie wybrać ?

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Jakie opony letnie wybrać ?

Postprzez tombo22 » 29 mar 2019, o 18:49

Jeżdżę na zimówkach Dębicy i mogę śmiało polecić jeżeli chodzi o opony zimowe. Co do letnich to też planuję kupić Dębicę UHP2. Mam nadzieję że dadzą radę tak jak zimowe :yes:
Avatar użytkownika
tombo22
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 315
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 18:34
Pochwały: 6
Pojazdy: Jawa TS 350 638.1 Passerati B6 140HP Romet Ogar 200x2

Jakie opony letnie wybrać ?

Postprzez Pani Kontekstowa » 29 mar 2019, o 18:49

Pani Kontekstowa
 

Jakie opony letnie wybrać ?

Postprzez dieludolfs » 30 mar 2019, o 02:31

tombo22, Też mam Dębicę Frigo HP2 ma wszystkich kołach w Mercedesie i jestem mega z nich zadowolony :yes: Od 2014r tata w swojej Vectrze eksploatuje na przedniej osi w okresie letnim Dębice Passio 2 i mimo wieku nic się z nimi nie dzieje oprócz normalnego zużycia bieżnika, guma nie jest skruszała czy coś w tym stylu. Opony tego producenta w rozmiarze 135/80R12 również sprawowały się bez żadnych niespodzianek w nieco mniejszy bolidach, dlatego uważam, że Dębica trzyma poziom :yes: Niestety w moim rozmiarze (215/55R16) na lato jest dostępny tylko model UHP pierwszej generacji, a szkoda, bo UHP2 wypada sporo lepiej na etykiecie unijnej.

Ogólnie jak już wspominałem - nie mam żadnych zastrzeżeń co do Dębicy i byłem zdecydowany na zakup, jednak w bardzo zbliżonej cenie otrzymałem ofertę japońskich opon od znanej na świecie firmy Toyo, która produkuje opony do pojazdów klasy wyższej, a model Proxes C1S jest już na rynku od minimum 10 lat.

Generalnie jestem sceptycznie nastawiony do azjatyckiej gumy, bo wszystkie opony z dalekiego wchodu z jakimi miałem styczność (chińskie lub nawet bardziej znane koreańskie marki Kumho/Hankook) lubiły się szybko starzeć i kruszeć, a i nawet stare, japońskie Yokohamy na których kupiłem Mercedesa kompletnie nie trzymały się się drogi po deszczu i zaczęły gubić bieżnik :F Mimo tylu negatywnych doświadczeń zakupiłem Toyo :facepalm: Nie wiem co mnie podkusiło, chyba ładniejszy wzór bieżnika :mrgreen:
Zakupu dokonałem w serwisie oponeo.pl, jest to chyba dosyć popularny sklep internetowy z oponami, dlatego liczyłem, że w połączeniu ze znaną na świecie firmą opon otrzymam towar świeży :yes: Niestety czterocyfrowy numer na oponie jednoznacznie wskazuję datę produkcji na 24 tydzień 2017r, dodatkowo widać, że opony długo leżakowały (w niektórych miejscach są odkształcone), a i etykiety unijne przy niektórych egzemplarzach są trochę ściorane.
No nic, po weekendzie planuję montaż i spróbuję dać im szansę.

Tak się prezentuje bieżnik i dane z etykiety unijnej:

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Jakie opony letnie wybrać ?

Postprzez Angler » 31 mar 2019, o 15:43

dieludolfs, nie małpuj zgredze, ja wcześniej zamówiłem (i nawet otrzymałem już) Toyo do Nissana! Moje są z 2018 roku, a biorąc pod uwagę cenę (jakieś 340zł za kapeć AT) to jest spoko.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości